Księżniczka i żebraczka

literatura młodzieżowa
Amber
2009-01-01
2007-01-01

Książka idealna na rozluźnienie, jest to odskocznia od poważnych książek. Fabuła jest nawet ciekawa, czyta się lekko i szybko :). Polecam na beztroski dzień :)

Żenada, aczkolwiek przeurocza. Książka zdecydowanie należy do tych, które odrywają nas od rzeczywistości i przenoszą w świat Nibelandii, to znaczy Vinelandii.

Fajna książka, chociaż z początku nie mogłam się dobrze wciągnąć ;) No i rzeczywiście przypomina serię "Pamiętnik księżniczki" ;)

Takie czytadło dla nastolatek. Oczywiście ogromne dramaty i w ogóle nieprzewidywalna fabuła (sarkazm). Ale nic strasznego w sumie.

Kiedy czytałam tą książkę jakieś dziesięć lat temu podobała mi się. Lekka i przyjemna.

Do liceum Julii przyjeżdża z wizytą nastoletnia księżniczka. Obie dziewczyny nie mogą uwierzyć własnym oczom: są do siebie podobne jak dwie krople wody! Wpadają więc na pomysł, by na jeden dzień zamienić się rolami. Julia świetnie się bawi, do chwili gdy odkrywa, że księżniczka postanowiła dłużej cieszyć się wolnością. Jak szybko wszystko się wyda? I co powie narzeczony prawdziwej księżniczki, gdy zorientuje się, że został oszukany?
Ogólnie książka jakoś nie wiadomo jak nie zachwyca ale przyjemnie się ją czyta. Czytając ją możemy się oderwać od rzeczywistości. Polecam tą książkę dla nastoletnich czytelniczek.

Do szkoły ledwo wiążącej koniec z końcem Julii przybywa z wizytą księżniczka Carina. Dziewczyny, kiedy się widzą, są w szoku - wyglądają identycznie! Postanawiają na jeden dzień zamienić się rolami. Wynikną jednak z tego komplikacje...
Lekka, prosta lektura, do pochłonięcia w jeden wieczór, z rodzaju tych, przy których można się odmóżdżyć. Chwilami zabawna. Zawiera kilka zwrotów akcji. Napisana została zrozumiałym językiem. Bohaterowie sympatyczni, z łatwością można ich polubić. Typowa młodzieżówka, aczkolwiek ciekawa i z oryginalnym pomysłem, jedynie delikatnie oklepanym.
Polecam.

"Księżniczka i żebraczka" do najambitniejszych nie należy. Jest to typowa książka przy której można się trochę "odmóżdżyć", zapomnieć o męczącym dniu i zrelaksować. Nawet nie ma co porównywać z powieścią Marka Twaina...

Świetna książka przeczytałam ją trzy razy ^^Polecam wszystkim nastolatka <3

Świetna książka przeczytałam ją trzy razy ^^Polecam wszystkim nastolatka <3

Bardzo interesująca książka. Trudno się od niej oderwać. Nadal ciekawa jestem jaki był by ciąg dalszy tej książki. :)

• Dzieciństwo
  • 2011