Odlotowa szesnastka

Tłumaczenie: Radosław Januszewski.
Wydawnictwo: Amber
Sweet 16

Czasem musisz wszystko stracić, żeby przekonać się, jaki masz fart. Teagan Phillips jest nieznośnie bogata i nieznośnie modna. I właśnie zbliżają się jej szesnaste urodziny. Teagan ma zamiar zrobić odlotową imprezę tak ekstrawagancką, tak dekadencką, tak nieznośnie drogą, jakiej jeszcze nikt nie urządził z okazji szesnastki. Jednak nic się nie układa tak, jak sobie wyobrażała.

źródło opisu: Amber, 2006

źródło okładki: Amber, 2006

Weronika | 2014-04-08

Cóż...Może zacznę od początku... Okładka...Różowa? O nie, tylko nie kolejna bajka dla dużych dziewczynek przepadających za modą, barbie i kolorem (wcześniej wymienionym. Jednak ciągnie mnie do tej książki. Czytam, czytam, czytam...O nie, bohaterka jest typowym "plasticzkiem"... Ale nie poddam się, jak będzie bardzo źle to skończę. Czytam, czytam... no tak impreza bez alkoholu to nie impreza. I nagle...nie żyje, a później... książka zaczyna się rozkręcać. Złe życie, utrata najważniejszych osób, brak uczuć...powoli przekonuje się do tej dziewczyny. Odmienia się i...wcale nie umarła:) Postanawia zmienić życie i mocno jej kibicuje:)

marcia | 2011-05-11
Przeczytana: lipiec 2010

Naprawdę bardzo fajna książka dla nastolatek ;)
Nie wnosi nic nowego do świata literatury, ale można się przy niej pośmiać.

Aisog | 2011-01-10
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 10 stycznia 2011

Przez dość długi okres czasu "Odlotowa szesnastka" odstraszała mnie swoją... okładką. Myślałam, że to zapewne kolejna opowieść o bogatej i rozpieszczonej dziewczynie, która zastanawia się nad kolorem swojej sukienki, a jej jedynymi problemami są rozdwajające się końcówki włosów. Jednak pewnego dnia, będąc w bibliotece przełamałam się i ją wypożyczyłam. Jedyne czego żałuję to fakt, że tak długo zwlekałam z przeczytaniem. Ale może to i dobrze? W końcu to książka opowiadająca o trudnych i ważnych sprawach, których mogłabym nie do końca zrozumieć mając jedenaście czy dwanaście lat. Zaczynając lekturę postanowiłam, że mimo wszystko (nawet jeśli będzie bezdennie głupia i bezwartościowa) dobrnę do końca. No i muszę powiedzieć, że było to bardzo przyjemne.

Tak jak początkowo przypuszczałam jest to historia bogatej i rozpieszczonej dziewczyny, która denerwowała mnie swoim pogardliwym zachowaniem w stosunku do innych osób. Jednak, gdy przychodzą długo oczekiwane, szesnaste urodziny...

Uwielbiam tą książkę - od tego zacznę.

Zobaczył różową okładkę, trochę się zniechęciłam, choć przeczytałam opis i wypożyczyłam. Wciągnęła mnie totalnie. Oczy mnie już bolały, ale ja nadal czytałam. Chciałam wiedzieć, co będzie dalej, co Teagan spotka, czego się dowie...

Fakt faktem, widziałam lub słyszałam o filmach o podobnym typie. Normalnie bym postawiła powiedzmy 3, ale Kate Brian napisała to lekko i przyjemnie. Polecam gorąco książkę ;)

Karolina | 2010-10-19
Przeczytana: 01 lipca 2010

Podobno nie ocenia się książek po okładce, ale jak zobaczyłam tą różową.... Nie chciałam jej za bardzo czytać. Myślałam, że będzie to kolejna, płytka historyjka. Mile mnie zaskoczyła. Was też powinna. Polecam gorąco:)

Neska | 2010-11-27

Sama historia trochę oklepana, jednak spodziewałam się nieco innego zakończenia. Postać Teagan przedstawiła mi częściowo mój stosunek do pewnych spraw, dzięki tej książce postanowiłam to zmienić. ;-)

| 2011-12-14
Przeczytana: 26 sierpnia 2010

Współczesna wersja "Opowieści wigilijnej". Oto mamy Teagan, dziewczynę, która nie wyobraża sobie życia bez pieniędzy. Organizuje swoje szesnaste urodziny. Mają być niesamowite, najlepsze, po prostu "the best". Nastolatka szybko zapomina o uczuciach innych osób, ważne są dla niej tylko pieniądze, prestiż. I wtedy zdarza się coś, co dobrze znamy z wymienionej już przeze mnie "Opowieści wigilijnej": dziewczyna odwiedza przeszłość, teraźniejszość i przyszłość, jednak bez wpływu na wydarzenia, które się tam dzieją.
Kate Brian świetnie napisała tę książkę. Początek jest wprawdzie nudny, ale później akcja nabiera tempa i mamy samą przyjemność z czytania. Polecam :)

gakuko | 2012-02-25
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Rok 2012
Przeczytana: 25 lutego 2012

Zaczynając tą książkę spodziewałam się, że nic dobrego w niej nie znajdę. Różowa okładka, tytuł, główna bohaterka oraz pierwsze rozdziały sprawiały, że miałam ochotę ją rzucić w kąt i nigdy więcej nie otwierać. Jednak (ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu) z każdą stroną historia stawała się bardziej interesująca i gdy ją skończyłam byłam pod wrażeniem.
Bohaterka z wkurzającej, rozpuszczonej smarkuli zmieniała się w dojrzałą kobietę, którą da się polubić.
Niewiele więcej mogę o niej powiedzieć, gdyż musiałabym zdradzić bardzo dużo ważnych szczegółów. Przytoczę tylko powiedzenie: nie oceniaj książki po okładce.

Crimelpoint | 2016-04-16
Przeczytana: lipiec 2014

Książka bardzo ciekawa. Jak zwykle autorka świetnie wykreowała postacie i bardzo je zróżnicowała. Jej język jak zwykle jest lekki i przyjemny, przez co książkę czyta się bardzo szybko. Momentami jest nieprzewidywalna, jednak nadal jest to typowo amerykańska historia.
Książka jak zwykle idealna dla 11- 15 latków.

Niksa | 2013-07-05

Książka super, zmieniła poniekąd moje podejście do kilku spraw. Akcja jest bardzo ciekawa, przez co nie można się od niej oderwać. Przeczytałam ją jednym tchem i na prawdę, nie zawiodłam się.