Lato tajemnic

Tłumaczenie: Karolina Sobiepanek
Cykl: 21st Century Austen (tom 2)
Wydawnictwo: Akapit Press
Summer of Secrets

Caitlin Morland była zawsze spragniona ciekawych przeżyć. Kiedy więc zdobyła stypendium elitarnego liceum artystycznego, przyjęła z radością przyjaźń olśniewającej Izzy Thorpe i intrygującej Summer Tilney. Wciągnięta w ich niecodzienne życie, Caitlin próbuje rozwikłać tajemnice otaczające jej przyjaciółkę Summer. Zaproszona przez rodzinę Tilneyów do ich włoskiej posiadłości, odkrywa, że sprawy rzadko wyglądają tak, jak sobie wyobrażaliśmy.
Powieść ta podąża śladem Tajemnic miłości sióstr Dashwood, książki, która odniosła ogromny sukces. Ta dowcipna, pełna humoru historia wzorowana na klasycznej powieści Jane Austen, sprawi, że będziecie śmiać się od ucha do ucha. Książka ta łączy w sobie głęboką prawdę o naturze ludzkiej z pełnym zrozumienia podejściem do problemów współczesnych nastolatków.

źródło opisu: Akapit Press, 2007

źródło okładki: Akapit Press, 2007

Marcelomania | 2015-06-05

Świetna książka dla młodzieży! Polecam serdecznie! Poruszone w niej zostały problemy dzisiejszych nastolatków. Czasem trudno jest się pogodzić ze stratą kogoś bliskiego, z tym dziwnym poczuciem, że mnie wolno mniej niż innym, z dziwnym zachowanie chłopaków... Ta powieść opowiada o tym jak poradzić sobie z trudnymi sprawami, jak zaakceptować niektóre rzeczy, jak znaleźć prawdziwą miłość tak aby nie była ona sztucznym uczuciem. "Jak to, mnie nie wolno tam pojechać! Przecież jestem już dorosła!" tak dużo razy używamy tego sformułowania. "Tak jesteś dorosła więc powinnaś to zrozumieć." odpowiadają rodzice. Lecz, zdarzają się chwile, w których trzeba wejść z butami w czyjeś życie aby mu pomóc. Czasem trzeba zająć się kimś innym, by potem tak naprawdę zrozumieć siebie i znaleźć to czego szukamy, lub co zgubiliśmy. Książka warta przeczytania!

Klaudia | 2015-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2015

Nie powinnam oceniać książki, której nie skończyłam. Wiem. Ale... Szczerze powiedziawszy to nawet jak na książkę dla nastolatek to "Lato tajemnic" jest słabe. Postaci nie przemawiają do mnie zupełnie. Dotarłam do 1/3 książki nie ma w niej za grosz fabuły. Jak już pisałam - nawet jak na pozycję dla nastolatek.

Nikola | 2013-04-15
Przeczytana: 26 czerwca 2013

Ta książka kryje ciekawą tajemnice ;)

levicorpus | 2013-06-14
Przeczytana: 13 czerwca 2013

Podobnie jak inne książki z tej serii była troszkę naciągana. Nie czytałam "Opactwa...", ale miejscami dało się wyczuć styl Jane. Najbardziej rozbroiło mnie słowo "natrząsać się" używane przez siedemnastolatki. To w końcu jest unowocześniona wersja czy nie? Bo jeszcze nie spotkałam się z tym słowem w ustach kogoś z moich znajomych...
Ale żeby oddać książce sprawiedliwość muszę dodać, że bardzo wciąga, czyta się lekko, cała ta tajemnicza sprawa wciąga jak cholera, a i wątek miłosny był bardzo interesujący.

freedom_minds | 2016-03-26

Przyznam się,że gdy czytałam ją parenaście lat temu-popłakałam się. Zawsze bardzo przeżywam każdą historię bohaterów książki,parę cytatów mnie bardzo poruszyło..Myślę,że jest dobrą odskocznią na zły dzień, przede wszystkim - lekką odskocznią.

Princess | 2015-12-15
Przeczytana: 21 grudnia 2015

SUPERR!

Juba | 2010-09-05
Przeczytana: 05 września 2010
letsplaytennis | 2010-11-09

Jak dla mnie, wydaję to się trochę dziwne. Bardzo mi się spodobała, naprawdę, fantastyczna, ale jakoś w pamięć mi nie zapadła. Oczywiście, mam "wspomnienia" z Latem Tajemnic, choć nie pamiętam scen i bohaterów tak dobrze, jak innych niektórych książek, np. Liceum Avalon Meg Cabot. Tak czy owak, polecam ją ;)

Szara | 2011-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2011

Dobra, chociaż niesamowicie irytowały mnie literówki i powtórzenia. Uważam, że po korekcie w ogóle nie powinno ich być. Ta sama sytuacja miała zresztą miejsce w książce tej autorki wzorowanej na 'Emmie'. Może po prostu książki z tej serii zostały potraktowane trochę po macoszemu.

patysska72 | 2016-01-12

Kidy skończyłam czytać książkę przeżyłam szok. Nie spodziewałam się takiego rozwiązania,co prawda domyśliłam się wyjaśnienia zagadki,ale nie wszystkiego. Szczególnie spodobał mi się w niej wątki miłosne,a było ich całkiem dużo.