Przyczyny wybuchu pierwszej wojny światowej

Wydawnictwo: Książka i Wiedza
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historyczna

To nowe, uzupełnione i rozszerzone wydanie klasycznego już dziś dzieła Jamesa Jolla, jednego z najwybitniejszych historyków XX wieku zajmujących się historią międzynarodową, a zarazem prawdopodobnie najlepsza praca o genezie tego konfliktu, jaka ukazała się po angielsku.

mikpaw | 2015-06-11
Na półkach: Przeczytane, Prosto z lasu

Naprawdę dobrze się czyta. Duży poziom szczegółowości, ale nie przytłacza. A momentami wciąga, fascynuje i pozostawia niedosyt, wraz z chęcią sięgnięcia po jeszcze bardziej szczegółowe (specjalistyczne) źródła. Po lekturze chyba można choć trochę zrozumieć czemu wybuchła Wielka Wojna.

pan-sebastian | 2017-06-07
oldcat | 2017-01-05