Małżeńska fuzja

Okładka książki Małżeńska fuzja Jennifer Probst
Okładka książki Małżeńska fuzja
Jennifer Probst Wydawnictwo: Akapit Press Cykl: Marriage to a Billionaire (tom 4) literatura obyczajowa, romans
Marriage to a Billionaire (tom 4)
The Marriage Merger
Akapit Press
2014-08-04
2014-08-04
Małżeńska fuzja

Sawyer Wells
"Nie wie­rzę w mi­łość. Za­wsze tak było. Cenię na­mięt­ność, po­żą­da­nie, lo­jal­ność i pra­wość. Kręci mnie cięż­ka praca i po­świę­ce­nie. Moim zda­niem mi­łość nie ist­nie­je."
Jego przeszłość jest bolesna i zrobił wszystko aby się od niej odciąć.

Julietta Conte
"Była kłę­bo­wi­skiem sprzecz­no­ści. Świet­na me­ne­dżer­ka. Za­dzior­na mo­to­cy­klist­ka. A u mamy słod­ka do­ma­tor­ka."
Ukrywała siebie i swoje pragnienia pod chłodną maską Królowej Lodu.

"Ju­liet­ta do­ra­sta­ła w ko­cha­ją­cej ro­dzi­nie, a on zę­ba­mi i pa­zu­ra­mi wal­czył o prze­ży­cie, byle czym na­peł­nia­jąc brzuch."

Teraz ten uparty mężczyzna proponuje jej wspólny biznes ale nie zamierza na tym poprzestać. Ona pod każ­dym wzglę­dem sta­no­wi­ła dla niego wy­zwa­nie i zmu­sza­ła do dzia­ła­nia. Obrał ją sobie za cel. Chciał jednej nocy, jej pełnego poddania i zaufania.
"Czło­wiek z bli­zną, bez prze­szło­ści, ema­nu­ją­cy po­ra­ża­ją­cą zmy­sło­wo­ścią żądał od niej cał­ko­wi­tej uf­no­ści."
"Nie miał nic, co mo­gło­by sta­no­wić fun­da­ment ta­kie­go związ­ku. Po­żą­da­nie wy­pa­la­ło się za­wsze po kilku wspól­nych no­cach. Nie pra­gnął nigdy innej bli­sko­ści niż cie­le­sna przy­jem­ność na jeden wie­czór. Lubił do­mi­no­wać i dawać roz­kosz. Z Ju­liet­tą było ina­czej. Nie po­tra­fił się z tym upo­rać."

Oboje dostali tej nocy więcej niż oczekiwali i nie potrafili sami sobie z tym poradzić. I gdy wydawało się że zgodzili się co do ograniczenia swych kontaktów tylko do służbowych, nagle okazało się, że muszą się pobrać...
Kim jest Wolf (Vincent) i co go tak naprawdę łączy z Sawyer'em?
Jaka przeszłość i jakie wydarzenia połączyły Sawyer'a z mamą Conte?

Bardzo miłe i przyjemne zakończenie serii o tym jak sobie wyczarować idealnego partnera. W tej części spotykamy wszystkie wcześniejsze pary, które wspominają swoje ciężkie początki ze wspólnym mianownikiem przymusowego małżeństwa. Autorka mocno mnie zaskoczyła jak rozwinęła wątek erotyczny dominującego Sawyer'a i uległej Pani Prezes. Widać że chciała przedstawić coś odmiennego od poprzednich części co się udało. W  ramach lekkiego relaksu warto przeczytać całą serię.

Sawyer Wells
Jego przeszłość jest bolesna i zrobił wszystko aby się od niej odciąć.

Julietta Conte

Poprawne czytadło, w klimacie poprzednich części, z tym, że w tej części powiało lekko Gray'em, ale nie szkodzi. Znowu były czary, wpływ mamy Conte, seks przed ślubem i demony przeszłości. Jeśli chodzi o klimaty włoskie, strasznie mnie kręciła tradycja, by żona własnoręcznie zrobiła mężowi makaron. Czułam się, jakbym była w klimacie "Jedz, módl się i kochaj" ;)

Odmóżdżająca obyczajówka, w sam raz na niedzielny relaks.
Plusy:
- trochę głębsza i bardziej rozbudowana historia niż w poprzednich częściach cyklu
- dobrze oddany klimat włoskiej rodziny, włoskich smaków i zapachów
Minusy:
-przewidywalna fabuła, już po 1/3 książki można się zorientować, do czego zmierzamy
- podobnie jak w poprzednich częściach udowadnianie na każdej niemal stronie, że lekiem na wszystko jest dobry seks
- warstwa językowa tragiczna, ciągle te same banalne określania powtarzane niczym zdarta płyta.
Podsumowując: w kategorii popularnych obyczajówek tandetna szmira, w kategorii odmóżdżających romansów dla napalonych gospodyń domowych: może być.

Odmóżdżająca obyczajówka, w sam raz na niedzielny relaks.
Plusy:
- dobrze oddany klimat włoskiej rodziny, włoskich smaków i zapachów
Minusy:
- podobnie jak w poprzednich częściach udowadnianie na każdej...

1970

No, na kolana to nie powala. Jakościowo jest na zwykłym u Probst poziomie, ale życia w tym nie ma. Bohaterowie snują się, bo snują, nie da się uwierzyć w żadne ich uczucia, słowa czy działania - serio, książki Probst nie są zbyt wyrafinowane fabularnie, ale tutaj to już w ogóle zaufanie, jakim obdarza nas autorka, że uwierzymy jej w te wszystkie bzdety, jest godne podziwu.

Historia miłosna napisana z przymrużeniem oka. Kobiety w każdej części są mocno zmotywowane i mają jasno określony cel, a mężczyźni są przystojni, mocni, doświadczeni i każdy skrywa jakąś tajemnicę z przeszłości. Czyta się miło, czasem zabawnie, chociaż w tej akurat książce czasem robiło się smutno. Polecam lekka i miła lektura.

Pierwsza część serii mi się podobała, pozostałe części są mierne

Pierwsza część serii mi się podobała, pozostałe części są mierne

Bardzo ciekawa książka, trzyma w napieciu i z ciekawoscia czeka się co będzie na następnej stronie

Rewelacyjna, odrobine magiczna i ciekawa seria z wloskim klimatem. super, polecam

Ciekawa, no i wciąga. Z pewnością relaksuje.

Ciekawa, no i wciąga. Z pewnością relaksuje.

Niestety najgorsza z części serii, bardzo męcząca. Tematyka podobna jak przy poprzednich tomach - znów zeswatane małżeństwo, które okazało się strzałem w dziesiątkę. Zakończenie mizerne, bardzo banalne i zdecydowanie łatwe do przywidzenia.

• Romans
  • 2015
  • Jennifer Probst

Dodaj cytat z książki Małżeńska fuzja