Uwaga! To może być miłość

Tłumaczenie: Arkadiusz Belczyk
Wydawnictwo: Pascal
literatura piękna
karollllllla

Powieść Mhairi McFarlane, autorki bestsellera „Nie mów nic, kocham cię”. Przygotuj się na dawkę ciętego dowcipu i głębokich wzruszeń, na opowieść równie zabawną, co romantyczną. Anna Alessi, ekspertka w dziedzinie historii bizantyńskiej, szuka sensownego faceta, by prowadzić z nim inteligentne rozmowy, no i spędzać romantyczne chwile. Pomijając dziwaków, z którymi wciąż umawia się na...

Powieść Mhairi McFarlane, autorki bestsellera „Nie mów nic, kocham cię”.

Pomijając dziwaków, z którymi wciąż umawia się na randki, u Anny nie mogło układać się lepiej: szczęśliwa trzydziestolatka z pracą, którą kocha. Jednak nie zawsze tak to wyglądało – o niektórych wydarzeniach z przeszłości wolałaby zapomnieć.

Kiedy pojawia się James Fraser – człowiek, przez którego najadła się kiedyś największego wstydu na świecie – jej życie przewraca się do góry nogami. Jednak wygląda na to, że James się zmienił. Uprzejmy. Dojrzały. Zabawny. Ludzie się zmieniają, prawda? Dlaczego więc Anna boi się mu zaufać?

Ta książka sprawi, że w jednej minucie będziesz się śmiać, a zaraz potem utoniesz we łzach!

źródło opisu: http://www.empik.com/uwaga-to-moze-byc-milosc-mcfa...(?)

źródło okładki: http://www.empik.com/uwaga-to-moze-byc-milosc-mcfa...»

nela36 | 2019-09-16

To druga książka tej autorki, którą przeczytałam i choć nadal czyta się mega przyjemnie to czegoś mi brakuje w tej pozycji. Sama historii jest wciągająca, ciekawa i pełna humoru, jednak czytając pierwsze 170 stron miałam poczucie, że nic się nie dzieje. Akcja rozkręca się bardzo powoli, ale kiedy już się rozkręci to czyta się szybciutko i przyjemnie.

Iwona Nocoń | 2018-08-07
Przeczytana: 06 sierpnia 2018

Anna w szkole średniej doznała upokorzenia ze strony Jamesa. Po latach przychodzi im razem pracować. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to, że James, nie poznaje Anny, która z brzydkiego kaczątka, stała się piękną, atrakcyjną kobietą. Czy ukryty żal, nie stanie na drodze rodzącej się sympatii?

,,Wszyscy się przecież boimy najróżniejszych rzeczy, które nas nie zabijają. Przez całe życie staramy się och unikać. A w końcu uświadamiamy sobie, że należało się bać tego, że zmarnujemy sobie życie właśnie na ich unikaniu".

Biorąc się za romansidło, wiem, że powinnam spodziewać się pewnego schematu, przewidywalności i dobrego zakończenia, a jednak zawsze mam nadzieję, że coś mnie zaskoczy. Kolejny raz moje oczekiwania były zbyt wygórowane. Co prawda, akurat ten romans nie był przesłodzony, ale wynikająca z niego pewna naiwność i prostota spowodowała, że się troszkę złamałam.

Barbara Chomko | 2018-07-07
Przeczytana: 17 sierpnia 2016

Zazwyczaj, kiedy potrzebuję odskoczni od codzienności, by zapomnieć o realnej sobie, sięgam po książkę, dlatego wzięłam do rąk "Uwaga! To może być miłość." Mhairi McFarlane.
Zważywszy, że przeważnie mam pozaczynanych parę pozycji książkowych, ten wybór okazał się całkiem spontaniczną decyzją. I tak dzięki książce uśmiechnęłam się, bo poznani bohaterowie, wpisali się w mój umysł.
Ponieważ lubię zgłębiać psychikę ludzkich zachowań, wczuwać się w emocje i odkrywać styl pisania innych autorów, nie czuję zawodu ani straty czasu, a wręcz przeciwnie, bo książka pomogła przez chwilę znaleźć się w innym klimacie, innej scenerii i w skórze innych ludzi. W huśtawce emocji mogłam przez chwilę albo dwie ocierać oko, bądź parskać śmiechem. Umiejętnie zbudowane napięcie powodowało chęć odkrywania i sprawdzania co dalej, pozwalało również na intuicyjne podpowiedzi, które w zmierzeniu z treścią chciały być jak najszybciej weryfikowane.

"Zrobił krok w jej stronę, pochylił się i ujął dłonią...

Asia | 2018-05-02
Przeczytana: 28 kwietnia 2018

Bardzo mi się podobało! Historia bardzo ciekawa, potwierdzająca, że "od nienawiści do miłości jeden krok". Bałam się, że temat będzie potraktowany zbyt cukierkowo, ale wcale tak nie było. To był jeden z głównych atutów książki - bardzo dokładne przedstawienie wewnętrznych rozterek i uczuć bohaterów.

Tennnnczowa | 2017-08-24

W życiu tak mi się książka nie ciągnęła! Beznadzieja!

kaska2301 | 2017-07-21
Przeczytana: 19 lipca 2017

Główna bohaterka - Aureliana całe lata zmaga się ze wstydem, brakiem akceptacji i niską samooceną z powodu przeżyć w szkole. Mało brakowało, a popełniłaby samobójstwo przez tych, którzy gnębili ją w szkole i wciąż wyśmiewali z powodu wyglądu. Teraz Ci sami chłopcy pojawiają się w jej życiu, ale nie rozpoznają w niej swojej "szkolnej ofiary". Anna również nie czuje potrzeby aby zdradzać kim jest. Zaprzyjaźnia się z Jamesem, nawet nie wiedząc kiedy zaczyna się w nim podkochiwać. Jednak nie wszystko jest takie proste. Kiedy prawda wychodzi na jaw, Anna wyrzuca z siebie wszystkie skrywane przez lata emocje, ponownie obrzucając winą James'a. On nie pozostaje jej dłużny przyznając się do tego, że wtedy naprawdę wyglądała jak "poczwara" i była najgrubsza w szkole. To powinien być koniec ich znajomości, ale życie płata swoje figle i powoduje, że znowu Anna i James dochodzą do porozumienia. Ona jednak chce od niego czegoś więcej niż przyjaźni. On nie zdaje sobie sprawy z powagi sytuacji i...

Martyna2502 | 2017-04-14
Przeczytana: lipiec 2018

Bardzo dobra książka!
Polecam! :-)

maryna902245 | 2017-03-17
Przeczytana: 13 marca 2017

Polecam !

Nigdy nie byłam przekonana do książek w trzeciej osobie, ale po tej książce uważam się jest fajnie.

nessy | 2017-01-24
Przeczytana: 24 stycznia 2017

Zabawna historia o miłości. Nawet przewidywane zakończenie nie ujmuje mojej ocenie.