True love and other disasters
978-83-7659-227-5
romans, powieść obyczajowa
Nikki

Boska Faith Duffy zajmowała się w życiu najróżniejszymi rzeczami. Zaczynała jako tancerka i striptizerka w nocnych klubach, potem była modelką "Playboya", na koniec żoną ponadosiemdziesięcioletniego biznesmena, teraz jest trzydziestoletnią wdową. Bogaty małżonek zapisał jej w testamencie wielki majątek i drużynę hokejową Chinooków. Choć Faith nie ma pojęcia o sporcie, decyduje się, mimo nacisków pasierba, zatrzymać drużynę dla siebie i poprowadzić ją przez sezon rozgrywek. Dzięki temu zerwie ze znienawidzonym i zupełnie nieprawdziwym obrazem jej osoby – słodkiego eks-króliczka z rozkładówki. Jej zaangażowanie nie każdemu się podoba. Ambitny kapitan Chinooków Tyson Savage, obawia się, że Faith zrujnuje jego szanse na zdobycie Pucharu Stanleya. Jest niechętnie nastawiony do nowej właścicielki. Kiedy dział public relations zmusza oboje do wzięcia udziału we wspólnej sesji zdjęciowej, między Faith a Tysonem zaczyna niebezpiecznie iskrzyć...

źródło opisu: Wydawnictwo Albatros A. Kuryłowicz, 2011

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/

beatka18 | 2014-04-15

książka która dobrze się czyta, nie porywa ale jest w porządkuno i zakończenie takie jakie być powinno czyli happy end, warto ją przeczytać

Sympatyczna, napisana z humorem książka o dziewczynie, która przełamuje stereotyp głupiej blondynki i gwiazdki rozkładówek.
Zderzenie całego mnóstwa testosteronu (drużyna hokejowa z niezbyt miłym kapitanem na czele) i delikatnej blondi (nowej szefowej) gwarantuje świetną rozrywkę, owszem niezbyt wyszukaną, ale naprawdę wciągającą.
Polecam jako lekarstwo na jesienną/zimową lub jakąkolwiek inną chandrę.

Historia podobna do "To musiałeś być ty" Susan Elizabeth Phillips, więc osobom, którym spodobała się "Prawdziwa miłość i inne nieszczęścia" bardzo polecam również książkę pani Phillips.

Ewa | 2012-05-06
Przeczytana: kwiecień 2012

Niby łatwo, lekko i przyjemnie. Z tym że... może te trzy przymiotniki warto byłoby poprzedzić słówkiem "zbyt". Fabuła łatwa do określenia zaledwie po lekturze kilku pierwszych stron, zakończenie do bólu przewidywalne, a opis scen erotycznych rodem z powieści harlequinowskich. Niby łatwy język, ciekawy pomysł na książkę a jednak zostawia po sobie niedosyt i sporą dawkę rozczarowania. Generalnie niespecjalnie polecam, chyba że ktoś lubi ten gatunek literacki.

Sajuri | 2018-08-11

Gdy mamy do czynienia z byłą striptizerką, która na dodatek jest wdową po 50 lat starszym od niej mężczyźnie, jaka jest pierwsza opinia, która przychodzi nam do głowy?
Niezbyt pochlebna.
I właśnie w ten sposób Faith postrzegana jest przez społeczeństo, gdy zostaje sama po śmierci męża. Mąż zostawił jej w spadku bardzo dobrą drużynę hokejową. Początkowo kobieta, która kompletnie nie zna się na tym sporcie chcę sprzedać drużynę.
Pewne czynniki jednak zmuszają ją do zmiany zdania.
Decyduję się zatrzymać drużynę mimo sprzeciwu ze strony opinii publicznej, zawodników, a zwłaszcza kapitana drużyny, któremu niezbyt się podoba wizja łowczyni majątków w roli pracodawcy.
Kobieta z czasem jednak wciąga się w ten sport i znajduje cel w dbaniu o drużynę. Nie obędzie się jednak bez przeciwników, którzy również chcą położyć łapy na tak ciekawym spadku.
Faith musi udowodnić, że zasługuje na szacunek oraz poważne traktowanie i nie jest tylką lalunią, która zdobyła bogatego męża.
Zabawne dialogi,...

Magdalena K | 2013-10-07
Przeczytana: październik 2013

Z autorka „Prawdziwej miłości i innych nieszczęść” spotkałam się po raz pierwszy. Jest takie powiedzenie – nie oceniaj książki po okładce, ale w tym przypadku muszę się przyznać, iż wybór na tę pozycję padł właśnie poprzez wrażenia wizualne. I niby nic szczególnego nie ma na pierwszej stronie, ot normalna dziewczyna ze zgrabnym ciałem, siedząca na ławce, a jednak cos sprawiło, że po nią sięgnęłam.

Fabuła opowiada o pięknej, czarującej kobiecie Faith Duffy, która straciła mężą, osiemdziesięciu kilku letniego magnata, posiadającego mnóstwo pieniędzy i m.in. drużynę hokejową. Kobieta, która rozpoczynała swoją karierę jako striptizerka i modelka „Playboy`a”, będąca „dziewczyną” miesiąca lipca, nagle staje się miliarderką i co gorsza – właścicielką wspomnianej drużyny. Nie mając pojęcia o sporcie, a co gorsza o zarządzaniu taką drużyną, na początku postanawia ją sprzedać. Jednakże, w związku z tym, iż kupcem ma być, znienawidzony przez nią syn, zmarłego męża, wycofuje się z układu i...

Emisia09 | 2014-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2014

Lekka, łatwa i przyjemna :) Pochłonęłam ją w niecałe 24 godziny. Totalnie odbiega od mojego "kryminalnego" gustu czytelniczego, ale raz na jakiś czas nie zaszkodzi przeczytać czegoś co wywołuje uśmiech na twarzy, a być może nawet lekkie zażenowanie :) Ogólnie pozytywne wrażenia, lecz tylko na RAZ.

Ewelina | 2014-11-28

Tak mnie wciągnęła ta książka, że przeczytałam ją w ciągu jednej doby. Szybko się czyta. Polecam wszystkim miłośnikom romantycznych historii!

Pinina_Paulina | 2014-05-31

Miło, szybko, przyjemnie - właśnie tak "pochłania" się tą książkę.
Polecam!

Ania | 2014-10-11
Przeczytana: 10 października 2014

Książkę pożyczyłam od koleżanki, bo nie miałam co czytać. Okładka i informacje na skrzydełkach sugwerowały,iż nie jest to wybitne dzieło. I tak też było. Reachel Gibson napisała lekką, bezpruderyjną i przewidywalną bajką dla dużych dziewczynek. Na odstresowanie i odpoczynek od poważniejszej literatury.

Ewcia123450 | 2012-07-05

Czy w życiu nie może być tak pięknie i banalnie jak w tej książce? Jeżeli jakaś kobieta potrzebuje się na chwilę oderwać i nie chce przemęczać umysłu to ta książka się do tego jak najbardziej nadaję:)