Zgłosuj na książki roku 2017

Zabójczyni i podziemny świat

Tłumaczenie: Marcin Mortka
Cykl: Szklany Tron (tom 0.4)
Wydawnictwo: Uroboros
The Assassin and the Underworld
niewymagane

Trzeci tom cyklu Szklany tron, opowiadającego o zabójczyni Celaenie Sardothien. Przed Celaeną Sardothien kolejna misja. Główna bohaterka staje przed bardzo trudnym zadaniem, jakim jest zabójstwo Donevala, wpływowego i świetnie strzeżonego spiskowca. Zamieszana w rozgrywki polityczne Celaena ma przejąć będące w rękach Donevala niezwykle cenne dokumenty związane z handlem żywym towarem. Celem...

Trzeci tom cyklu Szklany tron, opowiadającego o zabójczyni Celaenie Sardothien.

Przed Celaeną Sardothien kolejna misja. Główna bohaterka staje przed bardzo trudnym zadaniem, jakim jest zabójstwo Donevala, wpływowego i świetnie strzeżonego spiskowca. Zamieszana w rozgrywki polityczne Celaena ma przejąć będące w rękach Donevala niezwykle cenne dokumenty związane z handlem żywym towarem. Celem wyzwania jest nie tylko unicestwienie człowieka, lecz też walka o życie wielu zniewolonych osób. Czy jednak Celaena na pewno zabija odpowiednią osobę? Kto w tej gęstej sieci kłamstw, spisków, zazdrości i zdrady stoi po stronie dobra, a kto zła?

źródło opisu: http://www.empik.com/zabojczyni-i-podziemny-swiat-...(?)

źródło okładki: http://www.empik.com/zabojczyni-i-podziemny-swiat-...»

mclena | 2016-06-08
Przeczytana: 07 czerwca 2016

"- Nie mam imienia - prychnęła - Jestem tą, kim każą mi być strażnicy mojego przeznaczenia."

No i znowu to samo! Opowiadanie lepsze od poprzedniego, ale wciąż za mało! Jestem wściekła, że autorka nie zrobiła z tego pełnoobjętościowej powieści. Do tego to Arobynn zgarnął dużą część mojej uwagi, oraz Sam i to jest mój kolejny zarzut dla autorki, że daje czytelnikom poznać i polubić bohatera, o którym wiadomo już, że zginie. Jaki to ma cel?? Może zabrzmi to też dość hmmm... złośliwie (?) ale ogromną frajdę przyniosły mi tutaj pomyłki Celaeny, które to pokazały, że jest to postać bardzo odbiegająca od perfekcji zwłaszcza w kwestii osądów i naiwności. Nie kwestionuję jej umiejętności, ale sama powinna nabrać troszkę więcej skromności i chciałabym zobaczyć, jak ktoś jednak w końcu utrze jej nosa, bo na to zdecydowanie zasługuje.

dilbi | 2016-07-18
Przeczytana: 15 lipca 2016

Tak szybko się skończyła, że nawet nie zaczęłam się nią cieszyć, a już był koniec..
Czytając ją stwierdziłam, że naprawdę żałuje, że nie ma "pełnowymiarowego" tomu historii Celaeny sprzed głównej serii. Autorka tak rozpisała postać Sama, że zdążyłam do polubić, a wiem, że za chwilę zginie. A byłoby ciekawie pobyć z nim jeszcze trochę dłużej :)
Arobynn też swoje dołożył - naprawdę zastanawiam się co on właściwie czuje do Celaeny - ale tego to się chyba już nie dowiem ;)

aAtlanta | 2014-09-09
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2014
Przeczytana: 09 września 2014

Deszcz i mgła. Siedzę na ławce z piwnicy na wychowaniu fizycznym i czytam książkę.
-Czytanie wychodzi ci lepiej niż granie w piłkę.- słyszę od nauczycielki, która siedzi przy mnie i zapisuję oceny.
'Nie lubię W-Fu'- myślę.
To pokazało jak bardzo lubię książki, a jak bardzo nie lubię wychowania fizycznego :).
Nowelka bardzo krótka, droga, ledwo co ubłagałam mamę, ale zachwycająca. Najlepsza ze wszystkich czterech. Coś się dzieje, jest Sam, są fajerwerki i pociski. Są zdrady, dużo krwi, kłamstwa i ta miłość. Celaena jak zwykle pół głupia. Wszystkim na około wierzy, zadufana, egoistyczna. Ale ją lubię. Okładka niebieska (nie wiem, ale mam jakieś przywiązanie do niebieskiego, zawsze kojarzy mi się z dobrą książką) bardzo ładna, taka esencjonalna. Dziękuję, pozdrawiam i POLECAM!

WisemantheWise | 2018-02-11
Przeczytana: 10 lutego 2018

Dalsze mini-przygody Celaeny nie przyciągnęły mojej uwagi aż tak bardzo jak poprzednie dwie historie. Mamy kolejną misję, przygotowania do niej, pojawiają się też nowi bohaterowie, jednak zabrakło mi jakiejś spektakularnej akcji, scen pojedynków. Owszem, końcówka ratuje się niezłym zwrotem akcji, jednak męczą nieco opisy rozterek sercowych dwójki głównych bohaterów.

Mey-Mey | 2016-05-04
Przeczytana: 04 maja 2016

Kolejna mini-powieść w niczym nie ustępuje dwóm poprzednim. Jest krótka, ale treściwa, bez zbędnych ozdobników i rozwlekłej akcji.
Polecam!

Orodin | 2017-01-07
Na półkach: Przeczytane, 2017 [x]
Przeczytana: 07 stycznia 2017

"Człowiek, który uratował jej życie, zasługiwał na milsze powitanie, ale przecież Calaena zawsze wierzyła, że jest lepsza od Sama. Tym czasem to on ją ocalił! Czy mogła dalej twierdzić, że jest najlepszą zabójczynią, skoro ktoś inny uratował jej życie? Naraz zapragnęła uderzyć go pięścią"
Spostrzeżenia bohaterki na widok Sama, faceta którego darzy uczuciem jednocześnie traktując go jak idiotę...

O ile w Szklanym Tronie Calaena jest sympatyczniejszą bohaterką, mniej zadufaną w sobie, tak w tych krótkich nowelkach poprzedzających wydarzenia z pierwszego tomu jest dla mnie kobietą, którą naprawdę ciężko mi zrozumieć. Zwłaszcza jej niezrównoważenie emocjonalne. Opowiadanie było strasznie przewidywalne.

Postanowiłem odświeżyć sobie jej kreację, aby upewnić się czy niektórym książką nie daję za wysokich ocen. Wszystko ok, dla mnie jest to przeciętna czytanka na jeden wieczór, bez wielkiego szału.

Cezar Kolcz | 2016-09-21
Przeczytana: 21 września 2016

Książkę szybko się czyta i jest wciągająca. Denerwowała mnie "ślepota na miłość" głównej bohaterki, ale może czepiam się szczegółów. Czy polecam ? Jasne, każdemu kto czytał poprzednie opowieści .

Martyna | 2014-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2014

Uwielbiam całą serię i z niecierpliwością czekam na następne części. Autorka opisuje wszystko obszernie, odpowiadając na moje pytania, jednocześnie wywołując miliardy następnych. W tej części Celaena pokazała swoją stronę, której nie znałam. Autorka zaskakuje mnie coraz bardziej i mam nadzieję, że nie przestanie. Lubię być zaskakiwana czymś co by mi nigdy nie przyszło do głowy.

Satis | 2014-06-12
Przeczytana: 12 czerwca 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"Zabójczyni i podziemny świat" Sarah J. Maas to trzecia z czterech nowelek cyklu "Szklany tron"
Celaena Sardothien wraca do siedziby Gildii Zabójców, do Arobynna Hammela,a także do Sama.
Kolejna misja do wykonania: zabójstwo Donevala, wpływowego i świetnie strzeżonego spiskowca. Zamieszana w rozgrywki polityczne Celaena ma przejąć będące w rękach Donevala niezwykle cenne dokumenty związane z handlem żywym towarem. Celem wyzwania jest nie tylko unicestwienie człowieka, lecz też walka o życie wielu zniewolonych osób.
Kto stoi po stronie dobra, a kto po stronie zła? Kto kogo zdradzi?

Jakie to wzruszające Arobynn próbuje przekupić ją prezentami by wybaczyła mu to, że ją zmasakrował, aż zemdlała. Mówi że mu przykro i ma wyrzuty sumienia. Bla bla bla.... Jak dla mnie to on nie chce żeby od niego odeszła, chce żeby dla niego dalej pracowała i zarabiała pieniądze, przecież jest najbardziej znana z wszystkich... A taki kit jej wciska..

Jak ja nienawidzę fałszywych znajomości i udawanych...

alice-in-the-hell | 2014-06-17
Przeczytana: czerwiec 2014

Uwielbiam te nowele o Zabójczyni, jednak pierwszy raz byłam trochę rozczarowana.
Może źle to ujęłam, bo autorka świetnie pisze i nie mogę nic jej zarzucić, ale liczyłam, że znów zobaczymy Celaenę w blasku zwycięstwa. To jest swego rodzaju piękne, że jednak ona nie jest idealnie przezorna, ale mimo wszystko nie spodziewałam się takiego zakończenia. Miałam nadzieję, że Zabójczyni wszystkich przechytrzy i tak dalej...
Tak czy inaczej, świetnie mi się czytało. :D