Zabójczyni

Okładka książki Zabójczyni Sarah J. Maas
Okładka książki Zabójczyni
Sarah J. Maas Wydawnictwo: Uroboros Cykl: Szklany Tron (tom 0.1-0.5) romantasy
romantasy
Szklany Tron (tom 0.1-0.5)
Uroboros
2015-04-22
2015-04-22
9788328020047
Marcin Mortka
szklany tron sarah j. maas

To byłą niezwykła przygoda. Biada każdemu, kto czytał serię Szklanego Tronu i ominął ten tom. Biada wam wszystkim. Tego. Się. Nie. Omija. Jeżeli ktoś się zastanawia czy opłaca się po to sięgać, to ja mu odpowiadam wyraźnym i stanowczym NO RACZEJ. Ile wypłakałam na tej książce to moje. Sam Cortland ma na zawsze specjalne miejsce w moim serduszku. A już w ogóle pomijam fakt, jak bardzo bolał mnie nóż wbity w plecy przez jedno opowiadanie. Zapamiętam je do końca życia...
Niestety musiałam obciąć jedną gwiazdkę, bo pierwsze opowiadania są stosunkowo nudne. Ale! Im dalej w las... tym więcej "o mój Boże" i "ałaa..."
Polecam.

Uwielbiam tą książkę! Posiada wszystko czego oczekuje od fantastyki pięknie wykreowany świat, odważna bohaterka,wątek romantyczny ,zwroty akcji i fenomenalnie zakończenie.
Jak tu jej nie kochać?

Jak tu jej nie kochać?

Jak dobrze był wrócić na chwilę do tego świata... Przeczytałam tę książkę jako ostatnią i uważam, że jest to bardziej lektura uzupełniająca, dająca wgląd w przeszłość kilku postaci. Choć zapewne przeczytanie jej w kolejności rekomendowanej przez autorkę też miałoby spory sens. Może większy nawet :D

W każdym razie, wszystko co pisze Sarah czyta się świetnie. A, że "Szklany Tron" to moje Imperium Rzymskie, to wiadomi było, że i z tym tomem się polubię. Są to krótkie opowieści, które składają się w jedną całość i pokazują w fajny sposób przeszłość Celaeny. No i może faktycznue gdybym czytała całą serię pierwszy raz, skłaniałabym się ku przeczytaniu wszystkiego w odpowiedniej kolejności.

W każdym razie, wszystko co pisze Sarah czyta się świetnie. A, że "Szklany...

To już chyba standard w tej serii, że z każdym kolejnym tomem dostajemy trochę odpowiedzi, ale rodzi się jeszcze więcej pytań. Nie wszystko na co liczyłam zostało w tej części wyjaśnione, więc jednak pozostał mały niedosyt.

Same historie bardzo mi się podobały i pozytywnie zaskoczył mnie zachowany między nimi ciąg przyczynowo skutkowy. Jedynie ciężko mi się czasem czytało znając już mniej więcej zakończenie wydarzeń.

Szczerze mówiąc, zastanawiam się też czy jednak nie byłoby lepiej przeczytać tę książkę jako pierwszą w serii. Nie straciłabym wtedy elementu zakończenia na końcu oraz nie musiałabym sobie przypominać fragmentów drugiego tomu.

Kocham Szklany. Jest cudowny. Lecz niestety opowieści lekko mnie zawiodły. Brakowało mi emocji podczas czytania. A zazwyczaj przy książkach Pani Maas jest ich sporo. Tutaj jedynie raz się popłakałam.

Dzięki opowieściom mogłam poznać przeszłość Celaeny. Dowiedzieć się dlaczego dostała miano Zabójczyni Adarlanu. Celaena to twarda babka i bardzo ją lubię. Zdecydowanie jest to najlepiej wykreowana damska postać 😁.

Mimo zawodu, cieszę się że przeczytałam opowieści bo dzięki temu mam już całą serię przeczytaną 😁

Dobry dodatek do całej serii "Szklanego Tronu".
Opowiadania o przygodach Celaeny dają wgląd w jej młody charakter i przedstawiają relacje z ludźmi, których poznała za czasów bycia Zabójczynią Adarlanu.
Ostatnie opowiadanie pozostawiło po sobie pustkę, ale poczułam lekki zawód, bo miałam większe oczekiwania co do "tej" sceny. Mam po prostu mieszane uczucia, z jednej strony jestem zraniona, a z drugiej czuję niedosyt. Ale to już się chyba odzywa u mnie moje uzależnienie od smutku 😅

Dobry dodatek do całej serii "Szklanego Tronu".

To mój pierwszy kontakt z autorką. Sięgnąłem po ten tom po przeczytaniu kilku recenzji, że właśnie od niego warto zacząć.

Cztery wciągające opowiadania o losach nastoletniej zabójczyni płynnie w siebie przechodzą, mamy więc wrażenie spójnej opowieści. Autorce udało się połączyć profesjonalizm szkolonej od dziecka morderczyni z typową naiwnością nastolatki i jej wiarą w ideały, sprawiedliwość i miłość. Opowiadania nie nudzą, akcja toczy się od sceny do sceny więc książkę szybko się czyta.

Może nie było tu nic porywającego, ale za przeczytanie do końca daję 4, za przeczytanie za pierwszym podejściem 5, a za nowy, ciekawy świat z kilkoma wątkami owianymi tajemnicą uczciwa będzie 7. Teraz sięgam po 1 tom Szklanego Tronu z ciekawością co przyniesie.

Forma zbioru opowiadań jest bardzo wygodna. Pozbywamy się zbędnych przejść fabularnych (których u Maas i tak nie ma wiele) i dostajemy samo mięso. Wszystkie opowiadania były wciągające. Ostatnie wycisnęło nawet kilka łez.

Cztery historie. Królestwo Adarlanu. Młodociana zabójczyni. Onieśmielające piękno. Buta. Miłość. Dojrzewanie. Zdrada. Kara.
Można napisać całkiem dobrą fantasy literaturę dla różnych pokoleń. Mimo że lektura będzie świetna dla starszych nastolatków, nie zanudzi też czytelnika dojrzałego :)

Celeana Sardothien błyszczy! Jest piękna i niebezpieczna,ale też zniewolona przez króla zabójców. Dopóki wykonuje jego rozkazy, może liczyć na pozornie spokojne i wygodne życie. Ale czy ptaszek w klatce nawet z najlepszymi wygodami może się czuć swobodnie? Czy ptaszek zmieniający się w groźnego jastrzębia nie będzie chciał zerwać się z uwięzi?

Cztery opowiadania wprowadzają w świat Celeany. Na naszych oczach dziewczyna dojrzewa, podejmuje odważne, ryzykowne decyzje odkrywające jej charakter. Postacie stroją się w barwne piórka egzotycznych osobowości, inne znów przybierają niemalże doskonałe maski, kolejne tworzą kalejdoskop tła. Niezbyt zawiła fabuła nie meandruje na tyle, by nie nadążać za jej biegiem, intrygi są dosyć przewidywalne, lecz nie ujmuje to urokowi książki. Styl jest przyjemny, lekki, choć dialogi nieco drętwe, nieco nienaturalne.

Życie doświadcza wszystkich. Charakter kształtuje się i ukazuje swoją prawdziwą twarz w obliczu spotkania z wyborem tego,co dobre jest dla mnie, a co dla innych. Siła charakteru wyrywa z najgorszego bagna. Człowieczeństwo nakazuje nigdy nie iść po trupach do celu. Takie przesłanie podprogowe mi się ujawniło, a może bardziej interpretacyjne...

Czytaliście? Jakie macie zdanie? Ja będę czytać kolejne tomy i z entuzjazmem polecę je młodym ludziom.

Bardzo fajne dopełnienie historii głównej bohaterki, która dzieje się przed wydarzeniami z serii "szklany tron".

Polecam przeczytać opowieści przed przeczytaniem pierwszej części " Szklanego tronu" Lub od razu po pierwszej części. Pewne sprawy są wtedy lepiej zobrazowane tak samo jak zachowanie bohaterki mimo, że do całej fabuły nie wnosi to za wiele.

• 2017

Sarah J. Maas Zabójczyni Zobacz więcej