Zabójczyni

Tłumaczenie: Marcin Mortka
Cykl: Szklany Tron (tom 0.1-0.5)
Wydawnictwo: Uroboros
1 223
1 143
9788328020047
szklany tron, sarah j. maas
Miasmatique

Fantastyczna gratka dla miłośników pięknej i bezwzględnej Zabójczyni!
Specjalnie dla fanów – wyjątkowe zbiorcze wydanie czterech historii o Celaenie Sardothien, które poprzedzają akcję Szklanego tronu.
W jednym tomie ukażą się aż CZTERY minipowieści: Zabójczyni i władca piratów, Zabójczyni i Czerwona Pustynia, Zabójczyni i podziemny świat oraz Zabójczyni i imperium Adarlanu.

źródło opisu: http://www.gwfoksal.pl/

źródło okładki: http://www.gwfoksal.pl/

Rhysand | 2019-07-16

Moją pierwszą serią Sarah J. Maas był "Dwór Cierni i Róż" i już to ustawiło poprzeczkę dość wysoko. Opowieść o tajemniczych fae stanowczo będzie trudno u mnie zdetronizować, ale seria o sławnej zabójczyni Adarlanu zapowiada się niezwykle ciekawie, a ponieważ zacząłem od prologu, czyli "Zabójczyni", wszystko przede mną. I niezwykle się z tego cieszę.

Celaena Sardothien. Nie ma osoby, która by nie słyszała mrożących krew w żyłach opowieści o najlepszej zabójczyni królestwa Adarlanu. Podopieczna króla zabójców znana jest ze swojej precyzji, ale także...cóż, z tego nie jest znana, przynajmiej nie na cały świat, ale jest wciąż zwyczajną nastolatką, zakochaną w urzekających zapachach perfum, strojnej garderobie i...muzyce, przy której jej ciało i dusza dostają skrzydeł. Z opowiadań zamieszczonych w zbiorze, możemy też sie dowiedzieć, że ma też kręgosłup moralny i potrafi postawić cudze życie nad swoim, jeśli jej poczucie sprawiedliwości na to pozwoli.

Przez to nasza zabójczyni wydaje...

Z okazji zakończenia cyklu "szklany Tron" postanowiłam do niego wrócić, bo zatrzymałam się na trzecim tomie już dobrych kilka lat temu i nie ruszyłam dalej. Tym razem postanowiłam zacząć od tzw. nowelek, by poznać historię Celaeny od początku oraz po to, by dowiedzieć się co nieco o postaciach, które pojawiają się na późniejszym etapie serii.

Szczerze powiedziawszy myślałam, że będzie lepiej. Kiedyś, już dość dawno temu, czytałam pierwszą nowelkę z tego zbioru, czyli "Zabójczynię i Władcę Piratów", ale nie ciągnęłam przygody z opowiadaniami, a i to wspomniane było dla mnie mocno średnie w porównaniu do powieści. Teraz, czytając każde opowiadanie po kolei miałam nadzieję, że będzie w nich więcej o postaciach, o których będę jeszcze czytać w kolejnych tomach, jednak tak się nie stało, co mnie bardzo zawiodło.

Akcja skupia się głównie na Celaenie i jej życiu począwszy od starcia z Władcą Piratów aż do trafienia do kopalni soli, w której poznajemy ją w pierwszym tomie cyklu. Podczas...

Kinga Skrzypalik | 2019-06-30
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2018
Przeczytana: 18 maja 2018

„-Nazywam się Celaena Sardothien - szepnęła. - I nie będę się bać.
" Nie będę się bać".”

W tej książce mamy zbiór sześciu opowiadań, które odpowiadają wydarzenia, które mają miejsce przed serią „Szklany tron”. To jest jej prequel.

Uważam, że zanim sięganie się po Szklany tron, dobrze byłoby wcześniej przeczytać powyższe opowiadania i historie. Głównie z racji tego, że wiele sytuacji będzie dla nas jasnych w kolejnych tomach, kiedy to Celaena powraca myślami do swoich wspomnień, ale też ponownie spotyka się z osobami z przeszłości, którzy właśnie występują w tych opowiadaniach.

Więcej na: https://libraryofvelaris.blogspot.com/2019/06/zabojczyni-sarah-j-maas.html

Po lekturze Szklanego Tronu mogę z czystym sumieniem powiedzieć: zaczynajcie cykl od tego tomu!

Klamerka | 2019-05-29

Stanowczość i niezależność, siła i spryt, ale także cierpienie i rozczarowania bohaterki. Lektura tak wciąga, że jednym tchem pochłania się i niecierpliwie czeka na dalszy ciąg.

PyzaNaNozkach | 2019-05-29

Żadna książka z tej serii nie ma ani trochę obiektywnej oceny.

Agnieszka | 2019-05-24
Przeczytana: 22 maja 2019

Wciągające opowiadania poprzedzające cykl "Szklany tron". Zdecydowanie polecam przeczytać przed sięgnięciem po powieści. Nasza zabójczyni to 16latka, oczywiście niezwykle utalentowana i piękna, ale z ponurą przeszłością i nietypowym zajęciem. Przyzwoita wakacyjna lektura - mnie podobała się bardziej "Szklany tron".

wilczekczyta | 2019-05-09
Przeczytana: 30 kwietnia 2019

Po przeczytaniu całej serii Szklanego Tronu postanowiłam w końcu sięgnąć po opowiadania i przekonać się, jak to było z naszą Celeaną jeszcze przed zesłaniem do kopalni soli i tymi wydarzeniami po królewskim turnieju. Chciałam też się dowiedzieć, kim tak właściwie był dla Zabójczyni Sam i czy jest on choć odrobinę podobny do obecnego ukochanego dziewczyny. Ciekawiło mnie również to, jak to się stało, że tak młoda kobieta zaczęła budzić taki strach w ludziach samym swoim imieniem i nazwiskiem. Jak to się stało, że posiadła tytuł Zabójczyni Adarlanu i stała się następczynią Króla Zbójców.

Niestety... nie dowiedziałam się wszystkiego, czego chciałam. Znaczy wszystko wygląda fajnie i jest super, ale opowieści za szybko się kończą jak na mój gust. Wiem, że to dlatego, że są po prostu opowieściami, a nie kolejną powieścią... ale zabrakło mi tu czegoś.

Na plus dla tej książki, która zawiera wszystkie te pięć nowelek, jest to że Celaena jest tą samą dziewczyną, którą poznałam na początku...

milka_takaczekolada | 2019-04-27
Przeczytana: 30 stycznia 2018

po książkę sięgnęłam gdy miałam już przeczytaną "koronę w mroku" oraz "szklany tron". Nie mogę napisać o niej że byłą nudna, ponieważ zawierała wszystkie charakterystyczne cechy tej serii: Szybka akcja, wątki romantyczne, brutalne starcia a co najważniejsze występowała w niej ta piękna, sprytna, bezlitosna, inteligentna zabójczyni Celaena. Jednak Dalsze części są jeszcze lepsze, dlatego też daję 9 gwiazdek. Nie zniechęcajcie się więc jeśli akurat ta nie przypadnie wam do gustu. Po dwóch kolejnych częściach będziecie już dosłownie zakochani w książkach cioci Sary.
Polecam!!!

Snieznooka | 2019-04-18

Nim bohaterka „Szklanego tronu” stała się Aelin Ogniste Serce, była Zabójczynią Celaena Sardothien, najokrutniejszą, bezwzględną i zabójczą, taką, z którą należy się liczyć. Fani cyklu „Szklany tron” dostali kolejną gratkę przygotowaną przez autorkę. Zbiór pięciu opowiadań, o przygodach głównej bohaterki, umieszczonych w ładnej objętości tomiszczu. W moim przypadku jest to uprzyjemnienie w oczekiwaniu na finalny tom, który będzie pożegnaniem z ukochanymi bohaterami.
Otrzymujemy cztery opowiadania tj. "Zabójczyni i Władca Piratów", "Zabójczyni i Czerwona Pustynia", "Zabójczyni i podziemny świat" oraz "Zabójczyni i imperium Adarlanu" zostały wydane już wcześniej, jednak zostały wzbogacone o opowiadanie "Zabójczyni i uzdrowicielka".

„- Myślisz, że po śmierci zostaniemy ukarani za to, co zrobiliśmy za życia?
-Myślę, że po śmierci, bogowie nie będą mieli pojęcia, co z nami począć- odparła”.

"Zabójczyni i Władca Piratów" - Celaena Cortland zostaje wysłana z Samem przez Gildię...