Zgłosuj na książki roku 2017

Zabójczyni i Imperium Adarlanu

Tłumaczenie: Marcin Mortka
Cykl: Szklany Tron (tom 0.5)
Wydawnictwo: Uroboros
The Assassin and the Empire
Pani_Kultura

Celaena Sardothien ma wszystko: własne miejsce na ziemi, miłość przystojnego Sama i z dawna upragnioną wolność.

Choć żeby być naprawdę wolną, musi znaleźć się daleko od swojego dawnego mistrza Arobynna. Celaena podejmuje ostatnie śmiałe zadanie, by wyzwolić się na zawsze… Ostatnia część cyklu poprzedzającego bestsellerową serię Szklany Tron.

źródło opisu: http://bookgeek.pl/2014/11/14/zapowiedz-zabojczyni...(?)

źródło okładki: http://bookgeek.pl/2014/11/14/zapowiedz-zabojczyni...»

Opinie czytelników (1988)
mclena | 2016-06-10
Przeczytana: 09 czerwca 2016

"Była ogniem. Była ciemnością. Była pyłem, krwią i cieniem."

To jest to! Najlepsza! Najlepsza nawet biorąc pod uwagę książki główne (pierwsze dwie które przeczytałam). Emocje, akcja, dramat, tylko znowu za krótko i znowu Celaena i jej pogoń za luksusem... wrrr... motyw z mydłem lawendowym po prostu zwalił mnie z nóg. No i potwierdziło się to co przeczuwałam od samego początku "Szklanego Tronu" - mam nadzieję, ze zdrajca zostanie ukarany i to boleśnie. Tak się nakręciłam, że teraz tom trzeci to tylko kwestia czasu, Już przebrnęłam przez pierwsze rozdziały i zapowiada się ciekawie. Musze przyznać, że jeśli tak zamknąć oczy i pominąć zachłanną stronę Celaeny to może uda mi się czerpać więcej przyjemności z serii. Mam tylko nadzieję, że Pani Maas nie zawaliła w innych aspektach.

aAtlanta | 2015-05-16
Przeczytana: 16 maja 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Już nie kupiona, a wypożyczona. Moja kochana seria. Od zawsze mam mam ją w sercu. Sarah J. Mass jest bardzo utalentowana. Bo zachęcić i wciągnąć czytelnika w świat powieści jest bardzo ciężko. Jest się udało. Utalentowana autorka, jeszcze nie odkryta. Czekam na więcej nowelek z Celaeną. Jest to bohaterka, która lubi się rozflaczać, podejmuje szybko decyzje, i na nich polega. Emocje ją do tego stopnia opanowują, że nie jest w stanie racjonalnie myśleć. Bardzo irytuje. Ale i tak ją uwielbiam. Może trochę odzwierciedla mnie ;)
Fabuła jak zwykle fenomenalna. Śmierć Sama, smutna i nie do końca, uczczono jego śmierć w tej powieści. Brakowało mi tego dramatyzu sytuacji, gdzie bohaterka pędzi do Arobynna i krzyczy, żeby go ratował. I takie tam ;)
Super, super. Polecam. Warto! !

Orodin | 2017-01-16
Na półkach: Przeczytane, 2017 [x]
Przeczytana: 16 stycznia 2017

Mam mieszane uczucia. Jest to ostatnia nowelka, poprzedzająca uwięzienie Celaeny w kopalni soli w Endovier, oraz wydarzenia ze Szklanego Tronu. Nadal uważam, że "Zabójczyni i Czerwona Pustynia" był najciekawszym epizodem ze wszystkich czterech zaserwowanych nam przez autorkę.

O ile szczątkowe informacje na temat wcześniejszego życia zabójczyni rozbudzały ciekawość, tak po wszystkim przekonujemy się, że bohaterka najzwyczajniej w świecie miała rozbuchane ego i była rozpieszczoną, naiwną dziewczyną. Wszystkie cztery minipowieści pełne są sprzeczności. Niestety charakter bohaterki i jej przemyślenia nijak nie pasowały mi do profesji, którą się zajmowała. Cały czas odnosiłem wrażenie, że ta historia została dopisana na siłę. Naprawdę nie potrafię zrozumieć na jakich zasadach gildia zabójców funkcjonowała w mieście. Mogąc pozwolić sobie na posiadanie najlepszych miejsc w teatrze, nie wzbudzać zainteresowania i jednocześnie ukrywać tożsamość członków grupy.

Gdybym się postarał, myślę,...

dilbi | 2016-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2016

Jest najlepsza z wszystkich nowelek, trzymająca w napięciu, z niezłymi zwrotami akcji. Lubię Celaenę coraz bardziej, nawet z jej lawendowym mydełkiem ;)
I powtórze to co napisałam przy poprzedniej opinii - brakuje mi większej bytności Sama.

Hybrisa | 2016-05-03
Na półkach: Przeczytane, E-book, 2016
Przeczytana: 03 maja 2016

"Zabójczyni i imperium Adarlanu" jest już ostatnim z cyklu 5 krótkich nowel, których akcja dzieje się przed rozpoczęciem "Szklanego tronu". Ostatnia, a z powodów znanych każdemu fanowi serii, zarazem najsmutniejsza.
Warto je przeczytać przede wszystkim przed sięgnięciem po 4 tom serii, w której jest wiele odwołań do przeszłości, a nie zawsze są wyjaśnione na takim poziomie który by nas zadowalał. Szczególnie jeśli chodzi o relacje Celaeny z Adobrynnem, która rzuca nam nowe światło na całą historię. Jednak rozczarował mnie nieco wątek z Samem, ponieważ po wszystkim co naczytałam się w serii spodziewałam się oszałamiającej love story, łamiącej serce i wyciskającej łzy aż do ostatnich stron... ale tego po prostu nie było. Raczej coś przypominające młodzieńcze zauroczenie (i to głównie ze strony Sama), ale nie porywająca tak jak bym chciała. Celaena była w tym wszystkim nieco zobojętniała i zdystansowana, jakby bardziej bolała ją strata kogoś kto po prostu przy niej był i sprawiał, że...

WisemantheWise | 2018-02-12

Po słabszej trzeciej opowieści, czwarta fabułą prowadzi nas na wyżyny geniuszu. MOŻLIWY SPOILER Celaena i Sam decydują się na arcytrudną misję likwidacji króla przestępców i jego prawej ręki, nie wiedząc ile cierpienia zrzuci na nich ta decyzja. Misja niemożliwa faktycznie taka się staje i burzy wcześniej wypracowane szczęście i plany na przyszłość. Przyszłość, która zamiast spokoju przyniesie wiele bólu, samotności i upokorzenia. Historia świetnie zamyka wcześniejsze przygody Zabójczyni, rozpoczynając główną linię fabularną w "Szklanym tronie".

Shetani | 2015-03-14
Przeczytana: 09 marca 2015

„Szklany tron” był książką, którą po prostu pokochałam. Pokochałam fabułę, klimat i główną bohaterkę. Moje serce wciąż cierpi niewypowiedziane katusze, że nie znalazłam jeszcze chwili na przeczytanie drugiej części, ale postanowiłam choć trochę złagodzić jego ból. Sięgnęłam po jedną z nowelek stanowiących dodatek do serii, padło na „Zabójczyni i imperium Adarlanu”. Tak wiem, źle zaczęłam z tymi nowelkami… od końca? No trudno. Ale czy złagodziłam chociaż odrobinę cierpienie mojego serca?
Celaena w końcu ma to, czego pragnęła. Wszystko, poza prawdziwą wolnością, którą ceni sobie najbardziej. I nie odzyska jej dopóki Arobynn – jej dawny mistrz, będzie się znajdował w jej pobliżu. Jest na to jednak sposób. Jeżeli Celaena i jej ukochany Sam spłacą Gildię Zabójców, będą mogli odejść, zapomnieć o przeszłości i zacząć nowe życie, w zupełnie nowym miejscu. Jednak kwota zaproponowana przez Arobynna jest gigantyczna i niemożliwa do zdobycia… chyba, że pokuszą się o wykonanie jednego zadania....

Każdy kto ją przeczyta będzie zaskoczony tokiem wydarzeń. Panie powinny wyposażyć się w chusteczki. Polecam ;)

Cezar Kolcz | 2016-09-22
Przeczytana: 22 września 2016

Książka zdecydowanie lepsza od poprzednich tomów (0,1-0,3). Trzymała w napięciu i nie była przewidywalna. Zdecydowanie polecam.

Carnival | 2016-12-02
Przeczytana: 02 grudnia 2016

Po lekturze wszystkich "opowieści" z czystym sumieniem mówię, że to była ogromna strata czasu. Tak jak seria główna o Celaenie naprawdę mi się spodobała tak te opowieści mogą tylko zniechęcić do lektury. A dziewczynę po prostu nie da się lubić - arogancka, rozpuszczona, zakochana w sobie, nie mówiąc o ułomności umysłu jeśli chodzi o ocenę sytuacji. Wolałam domyślać się jej przeszłości czytając "Szklany tron" niż mając wszytko na tacy czuć niesmak z powodu stracenia czasu na czytanie.

zobacz kolejne z 1978