Zabójczyni i podziemny świat

Okładka książki Zabójczyni i podziemny  świat
Sarah J. Maas Wydawnictwo: Uroboros Cykl: Szklany Tron (tom 0.1-0.5) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Szklany Tron (tom 0.1-0.5)
The Assassin and the Underworld
Uroboros
2014-06-04
2014-06-04
Marcin Mortka

Jakby nie patrzeć, trudno jest oceniać opowiadania bo de facto te opowiadania to dobry wstęp do seri, taki must have. Jeżeli ktoś jest ciekaw mojej opinii to zapraszam do recenzji Szklanego Tronu, którą będzie mieć więcej sensu jeśli połączę ją z recenzją właśnie tej pozycji.
See ya.

See ya.

Na półkach: , , , ,

Brakuje mi słów, żeby określić, jak czuję się po przeczytaniu tej książki.
Pierwsza opowieść była jak dla mnie trochę wyrwana z kontekstu, ale już można się było domyślić, że Sam czuje coś do Celeany. Druga i trzecia opowieść były jak dla mnie nudne, ale pewnie wniosą coś do całości serii. Czwarta opowieść pokazała jak rozwinęła się miłość Sama do Celeany i dosłownie umarłam jak sobie wyznali, że się kochają.
Piąta opowieść za to... to był jakiś rollercoaster, tyle powiem. Na początku Sam zamieszkuje z Celeaną i w sumie są szczęśliwi, ciągle mówią sobie ile to czasu ze sobą mają i co zrobią jak już spłacą Arobynna. Niestety na końcu Sam zostaje porwany, a Celeana nie rusza mu w porę na ratunek. Zostaje brutalnie pobity, torturowany i zabity. Najbardziej boli mnie fakt, że np. nie pozwalała mu używać jej lawendowego mydła, po czym kiedy widzi już zwłoki, żałuje że czuje jedynie dym i tanie mydło. Żałuje tyle rzeczy, których nie zrobiła...
Na samym końcu książki Celeana zostaje pojmana przez ludzi, którzy zabili Sama. Ktoś ją wydał, przez co trafia do kopalni.
Ogólnie książka mi się podobała, końcówka była mega traumatyczna. 9/10 głównie przez postać Sama.

Brakuje mi słów, żeby określić, jak czuję się po przeczytaniu tej książki.

Znów bardzo długo mnie tu nie było, ale tak jak kiedyś - gry video/gry planszowe wzięły górę ;)
Postaram się w końcu czytać częściej, bo jeszcze tyle książek i epickich serii do przeczytania, że aż mi głupio ;)

Przed finałem "Szklanego Tronu" postanowiłem wziąć się za opowiadania, które są prequelem całej sagi i początkiem historii Seleny jako Zabójczyni Adarlanu.
Myślę, że był to bardzo dobry pomysł, gdyż nie rozwodząc się zbytnio nad treścią są to bardzo dobre opowieści, a każda (z łącznie pięciu) dostarcza naprawdę wielu odpowiedzi na dręczące nas przez cały cykl pytania:
Jak i dlaczego zginął Sam? Co stało się na wyspie piratów? Kogo uratowała Celaena? Jak poznała Ansel i milczących zabójców?
Naprawdę warto poznać odpowiedzi na te i inne pytania, a całość czyta się bardzo przyjemnie. Dla fanów "Szklanego Tronu" chcących poszerzyć wiedze o naszej protagonistce to pozycja obowiązkowa.

Ja zaś z niecierpliwością zabieram się za ostatnio już tom sagi. Oby moja skromna opinia pojawiła się jeszcze w tym miesiącu ;)

Myślę,...

Lubię serię Szklanego Tronu, ale niestety w tej części Calaena często wzbudza irytację dziecinnym zachowaniem. Z jednej strony zmniejsza to moją sympatię do niej, ale z drugiej pięknie ukazuje jej wewnętrzną przemianę jaka zaszła między każdym kolejnym tomem.

Przeczytałam po poleceniu przez koleżankę po drugiej części (Korona w Mroku ) i uważam, że ten wybór był bardzo dobry. Idealne uzupełnienie całej serii. Jesteśmy w stanie bliżej poznać z czym zmagała się główna bohaterka jak i ogólnie poznać ją jeszcze bliżej :)

Miłe uzupełnienie serii. Nie było to natomiast nic odkrywczego.

Miłe uzupełnienie serii. Nie było to natomiast nic odkrywczego.

Opowiadania przeczytałam przed rozpoczęciem serii. Nie wiem czy to dobrze czy źle, ale wiele rzeczy było już dla mnie później jasnych. Same opowiadania są ok. Wprowadzają nas w świat Szklanego tronu, przybliżają główną bohaterkę oraz wyjaśniają trochę spraw, które dopiero się pojawią. Nie są jakoś bardzo porywające czy niesamowite. Od do przeczytania, przy czym czyta się je dobrze i szybko. Choć muszę przyznać, że u mnie wywołały lekką konsternację - nie do końca zgadzał mi się przedstawiony w nich obraz głównej bohaterki z tym jaki dostałam w pierwszej części serii. Nie do końca umiem określić o co mi chodzi, ale ewidentnie coś mi w niech zgrzyta.

Niby spoko wstęp, ALE opowiadanie 5 powinno być jako 2, no nie będę spoilerować, sami się domyślicie.

Nie wiem jak opisać to słowami, ale można by rzec, że zostałam połamana na kawałki.
To było tak dobre. TAK DOBRE, że rozpiera mnie radość, wiedząc, że mam wszystkie tomy tej serii na półce i mogę zacząć je czytać w każdej chwili.
Sam, kocham cię chłopie. Jeden z lepszych męskich bohaterów, o jakich miałam okazję czytać.

Sarah J. Maas Zabójczyni i Imperium Adarlanu Zobacz więcej
Sarah J. Maas Zabójczyni i Imperium Adarlanu Zobacz więcej