poradniki

Seria książek W obliczu życia dla młodych katolików wzywa do odpowiedzialności. Rozważania nad ich znaczeniem mogą się rozpoczynać od następujących słów świętego Pawła z Pierwszego Listu do Koryntian: niech każdy postępuje tak, jak mu Pan wyznaczył, zgodnie z tym, do czego Bóg go powołał (1 Kor 7, 17). Chodzi oczywiście o wybór stanu, który wymaga nie tylko rozwagi, ale nade wszystko głębokiej modlitwy. Młody człowiek powinien prosić Pana Boga, aby ten wskazał mu jego drogę powołania do życia konsekrowanego, małżeńskiego, czy też do pobożnego życia w samotności. Każda z tych dróg jest piękna i każda ma na celu uświęcenie osoby.

| 2011-10-19
klubdubel | 2016-03-11