Jak stać się szczęśliwym człowiekiem

Anna Kęska Wydawnictwo: Virtualo poradniki
Virtualo
Rozwój osobisty poradnik psychologia szczęście radość optymizm
poradniki
Rozwój osobisty poradnik psychologia szczęście radość optymizm

Myślę, że warto sobie od czasu do czasu przypomnieć takie drobne prawdy życiowe, które sprawiają, że możemy stać się odrobinę szczęśliwszymi ludźmi :)
Książka idealna dla młodych osób :)

Czytało się to dobrze, jak wiadomości od bliskiej koleżanki. Są wskazówki, wzmianki jak pomogło to autorce, ale wszystko okraszone jest nutą wyrzutu w głosie i pretensji, trochę arogancji, co może przeszkadzać. Autorka sama nie jest zadowolona z tej pozycji i jawnie o tym mówi, więc może i jest coś w tym, że jest o wiele słabsza, niż mogłoby się wydawać.

Jak dla mnie, niestety, słabiutka (pierwsza moja ocena "1" w tym serwisie). Może nie powinienem oceniać, bo nie dobrnąłem do końca, ale jednak to, że tak się stało (a zdarza się mi naprawdę rzadko), też o czymś świadczy. Stwierdziłem, że ta opinia pomoże komuś uniknąć błędu sięgnięcia po tą pozycję. Już początek był dla mnie absurdalny, ale stwierdziłem, że przez chwilę...

Porady w tej książce nie są zbyt odkrywcze. Wiele z nich jest wręcz oczywistych i powszechnie znanych. Autorka mogłaby według mnie trochę bardziej rozwinąć swoje wypowiedzi. Chociaż niektórym może się spodobać taka krótka i zwięzła treść.
Czuję spory niedosyt po jej przeczytaniu i raczej nie zmieniła ona mojego życia.
Możliwe, że na kimś innym zrobi wrażenie i pomoże mu...

Nic odkrywczego. Jakby bryk z książek innych autorów i tzw. psychologii dla mas. Zaleta, że b. krótkie i nie zdąży człowieka zamęczyć.

Rewelacyjny poradnik, a także blog Ani.

Myślę, że jest to dobra książka dla nastolatki. Zawiera zbiór prawd oczywistych, o których często zapominamy. Fajnie, że ktoś zebrał to w jedną całość. Kilka razy autorka zaprzecza temu o czym wcześniej pisała, ale.... błędów nie robi ten, kto nic nie robi.

Poradnik napisany zwięźle i konkretnie
Kopalnia motywacji do zmian

Porady zawarte w książce są zwięzłe, konkretne i sensowne - to trzeba przyznać. Natomiast wydaje mi się, że nie są specjalnie odkrywcze dla kogoś, kto ma już te dwadzieścia kilka lat. Częściowo są to nawet banały, w których na co dzień widzi się puste hasła, a które warto odczytać z pełną uwagą. Na korzyść tytułu działają też niewielka objętość i lekki styl. Dla kogoś...

Takiej ksiazki bylo mi potrzeba

Dyskusje

• 2018