Jak zostać panią swojego czasu. Zarządzanie czasem dla kobiet

Wydawnictwo: Pani Swojego Czasu
poradniki
Ewelina

Książka dla każdej kobiety, która chce wziąć czas w swoje ręce i zarządzać nim po swojemu. Wiele osób sądzi, że bycie zorganizowaną kobietą jest połączeniem bizneswoman osiągającej sukcesy z perfekcyjną panią domu. Spora grupa myśli, że Pani Swojego Czasu to kobieta żyjąca z zegarkiem w jednej ręce i kalendarzem w drugiej, idealnie ogarniająca przestrzeń i efektywnie wykorzystująca każdą...

Wiele osób sądzi, że bycie zorganizowaną kobietą jest połączeniem bizneswoman osiągającej sukcesy z perfekcyjną panią domu. Spora grupa myśli, że Pani Swojego Czasu to kobieta żyjąca z zegarkiem w jednej ręce i kalendarzem w drugiej, idealnie ogarniająca przestrzeń i efektywnie wykorzystująca każdą minutę swojego życia.
Ja się z tym nie zgadzam. Dla mnie zorganizowana kobieta to taka, która wie, jakie są jej cele i marzenia, i realizuje je nawet wtedy, gdy są inne niż reszty społeczeństwa. To kobieta, która nie boi się powiedzieć „Nie”, jeśli coś idzie nie po jej myśli.
Takiego myślenia o organizacji i zarządzaniu czasem uczę kobiety

źródło opisu: Pani Swojego Czasu, 2017

źródło okładki: http://ksiazka.paniswojegoczasu.pl/

Asia | 2017-04-23
Przeczytana: 19 kwietnia 2017

Działalność Oli Budzyńskiej śledzę od dłuższego czasu i cenię za uśmiechnięty entuzjazm i szczery profesjonalizm. Ola nie głaszcze po głowie i nie obiecuje prostych rozwiązać. To twarda babka, która nie słucha marudzenia, tylko dopinguje do szczerego spojrzenia na swoje życie i zadania sobie pytania: "czy ja serio MUSZĘ to wszystko?" i "co tak NAPRAWDĘ CHCĘ osiągnąć?".

Dzięki praktycznym wskazówkom, a czasem i solidnym kopniakom, dociera do nas, że czasu na wszystko nigdy nie będzie, a naszym zadaniem jest określenie priorytetów i konsekwentne realizowanie SWOICH celów.

Książka w dużej mierze powiela... nie, nie powiela, systematyzuje wiedzę dostępną na blogu, webinarach i na facebooku Pani Swojego Czasu.
To duża dawka realistycznych rozwiązań, czasem niekomfortowa (bo uświadamia jak głupio każdy z nas czasem działa), ale nigdy nie złośliwa. Tak, bez sensu gadasz, że nie masz czasu na czytanie/naukę języka/sport jednocześnie tracąc godziny na fejsie. Nie, nie musisz idealnie...

Szarlotta | 2017-05-14
Przeczytana: 14 maja 2017

Przyznaję, że PSC od dłuższego czasu podglądam na FB, zapisana również jestem na newsletter, obejrzałam jeden webinar i tak sobie myślałam kupując tę książkę, co ja się tam nowego z niej dowiem.
Otóż mile jestem zaskoczona! Książek o zarządzaniu czasem i zarządzeniu sobą w czasie wyszło już na pęczki ale ta książka uświadamia nam oczywiste "oczywistości", z których być może zdajemy sobie sprawę ale jakoś tak omijamy je szerokim łukiem nic z nimi nie robiąc.
Ja po przeczytaniu tej książki miałam ochotę, i to zrobiłam, zerwać się i działać! Co jak co ale dar przekonywania Ola ma :)
Polecam!

pajkasia | 2017-05-02
Przeczytana: 26 kwietnia 2017

"Jak zostać Panią Swojego Czasu?" Ola Budzyńska - Pani Swojego Czasu w odpowiedzi na to pytanie popełniła całkiem zgrabną książkę. Jako że czytam bloga Oli od dłuższego czasu i biorę udział w webinarach to wiedza w książce nie okazała się dla mnie nowością. Za to pięknie, zwięźle i w ładnej oprawie usystematyzowała to co Ola niejednokrotnie już napisała, powiedziała. Jest to podręczne zestawienie rad, metod i podpowiedź celów napisane bez owijania w bawełnę, bezpośrednio i z soczystymi porównaniami. Pani Swojego Czasu nie bawi się w otoczkę słowną, wręcz wali prosto z mostu co i jak. Merytoryczna bomba, która jak sama autorka wskazuje, sama cudów nie zdziała, ale poza wiedzą podane na tacy są narzędzia i wskazówki. Trzeba tylko zacząć działać. Stąd polecam książkę osobom, które nie znają bloga i webinarów oraz tym, które znają, ale mają opory przed szukaniem treści na blogu.

Dodatkowo jeśli chodzi o aspekt wizualny książki (pomimo, że nie podobały mi się wstawki z...

Ania | 2017-06-13
Na półkach: Przeczytane, 2017, E-book
Przeczytana: 12 czerwca 2017

Nie pamiętam kiedy tak sromotnie zawiodłam się na lekturze. Po książkę Oli sięgnęłam zachęcona pochwalnymi komentarzami i dobrymi recenzjami. Liczyłam na kawał dobrej wiedzy i garść cennych rad. Co dostałam? "Nie marnuj czasu na Facebooku, spisuj plany na kartce, ustal priorytety, dobre nawyki kluczem do sukcesu" itp... Na prawdę? Trzeba o tym pisać książki? Myślałam, że są to kwestie oczywiste.
Poza tym nie odpowiada mi język autorki, która usilnie stara się brzmieć jak wyluzowana kumpela. Przekleństwa uważam za zbędne. Nie mówiąc o kilku literówkach i błędach stylistycznych, że które niestety rażą w oczy.

Niemniej, smykałki do biznesu nie można Oli odmówić (kojarzę ją jeszcze z czasów gdy pracowała w agencji niań). Nie wątpię, że potrafi nieźle zarządzać projektami. Uważam jednak, że książka w tym temacie mogła być dużo ciekawsza i bogatsza w WARTOŚCIOWĄ treść. W tym przypadku odniosłam (oby mylne) wrażenie, że autorka nastawiona była tylko na szybką sprzedaż. Napisać coś na...

Totka | 2017-04-22
Przeczytana: 15 kwietnia 2017

Ola w swojej książce jest sobą. Pisze wprost to, co chce i jak chce. Tak naprawdę każda z nas, kobiet, może ją potraktować jako długi list do siebie, bo jest pełen historii z życia autorki, ale też rad dla nas.
Jeśli szukasz złotego środka na zarządzanie czasem, to tu go nie ma. Z jednego prostego powodu - on nie istnieje! Dzięki tej książce zobaczyłam, że powiedzenie "chcę zarządzać swoim czasem" nie jest czymś, co może się stać z dnia na dzień. Do tego trzeba najpierw pracy nad sobą, zobaczenia własnych błędów, przekonań, nawyków, a także spojrzenia na to, jak zaczynam i jak kończę swój dzień - czyli skupienia się na rzeczach pozornie wcale nie związanych z zarządzaniem czasem. Bo może i tak jest. Dlatego że czasu nie da się złapać za rogi. Możemy tak złapać tylko siebie i jakoś nauczyć się żyć ze świadomością każdej minuty, godziny, dnia, miesiąca, lat. Ruszyć tyłek i planować swoje życie w takich realiach.
Może wiesz już wiele na temat zarządzania sobą, a może nie wiesz nic -...

Zaczytana_eM | 2017-08-11
Przeczytana: 11 sierpnia 2017

Recenzja pochodzi z bloga www.zaczytanaem.blogspot.com

Ostatnio w ręce wpadają mi same poradniki i mądre książki. Tym razem też tak było i uważam, że poznanie Pani Swojego Czasu, dzięki jej książce było z jedną lepszych rzeczy jakie mi się przydarzyły i miało to miejsce w idealnym momencie.
Do tej pory nie byłam osobą specjalnie zajętą. Owszem miałam pracę zawodową, ale po niej wracałam do domu gdzie nie czekały na mnie obowiązki i mogłam spokojnie oddawać się namiętności czytania. Jednak już wtedy zauważyłam, że coś jest nie tak. Bo mimo tego, że czasu miałam wystarczająco dużo to czytanie szło mi zdecydowanie za wolno.
Kolejną wyborną rzeczą jaką mi się przydarzyła było poznanie Eli Sokołowskiej, znanej jako Korektelka, bo to właśnie Ona otworzyła mi oczy na to, jak pozwalam rozpraszaczom sobą manipulować. I przede wszystkim to Ona sprezentowała mi książkę Oli Budzyńskiej.
Zaczęłam czytać i coraz szerzej oczy otwierały mi się ze zdziwienia. Czułam, że to wypisz, wymaluj o...

soliloquium | 2018-05-08
Przeczytana: 08 maja 2018

Przyczyna Twoich problemów najczęściej nie leży tam, gdzie Ci się wydaje. Chcesz mieć więcej czasu? Ola Budzyńska podpowie Ci, jak uporządkować wszystko wokół i jak zacząć zmiany od siebie. A czas znajdzie się sam. Absolutnie podstawowa pozycja w nauce organizowania się!

monika | 2017-06-20

książka, na której bardzo się zawiodłam, bo bloga od jakiegos czasu obserwuję. miałam jednak wrażenie, że w kółko pisze o tym samym - planuj, nie marnuj czasu i, powtarzane co chwilę, zajmij się sobą, nie bądź matką polką. I w sumie nie można się z nią niezgodzić, ale to są czyste banały. Poza tym za dużo o samej autorce ;) o tym, że syn jest chory, że mąż jest sportowcem, jak jej udało się wszystko rozkręcić. Fajnie, że autorka się przedstawia, bo dobrze wiedzieć, z jakiej perspektywy jest pisana jej książka, ale ile mozna w kółko o tym samym ;)
Denerwuje mnie też styl pisania, który z góry zakłada, że czytelnik nie lubi planować itp. Co chwile teksty typu 'pewnie myslisz, że Budzyńska oszalała’, ’pewnie nie lubisz...’ Nie lubię jak ktoś z góry zakłada, jaką mam opinię, styl jest bardzo mało profesjonalny. Mam wrażenie, że książka pisana bardzo na szybko choć Ola opisuje ile czasu na nią poświęciła (znowu prywatne wstawki - mąż przynosił jej kawę, często była nerwowa...) i trochę...

viridian | 2018-08-02
Przeczytana: 19 czerwca 2018

Z książki na każdym kroku przebija kołczingowy bełkot. Treści praktycznie nie ma, prócz paru trywialnych "prawd" na poziomie wiedzy zdobywanej w przedszkolu, za to co chwilę powtórzenia, jak to autorka zawsze w życiu miała tendencje do świetnej organizacji i porządku, i jak każdy czytelnik też może to osiągnąć - wystarczy przeczytać książkę! No to czytam, czytam, i nic. Kolejny rozdział - a tu dalej ten sam bełkot. Kiedy skończy się ten wstęp a zacznie konkret? Myślę, że w końcu się doczekam, lecz spotyka mnie rozczarowanie. Niestety, prócz kilku banałów, nie znajdziemy tutaj absolutnie niczego. No chyba, że lubimy czytać kołczingowe pranie mózgu typu "popatrz, jak to u mnie fantastycznie wygląda - u ciebie też tak być może, pokażę ci jak!".

Mniemam, że najwięcej uwagi w pracy nad tym "dziełem" zostało włożone w odpowiedni marketing i nakręcenie sprzedaży. Ale w sklepach widuje się ładniejsze podstawki pod kubek, niż ta książka, więc można sobie darować.

Nie polecam - strata...

Sylwia Jędrzejewska | 2018-11-12

Polecam , Ola odczarowuje kobiety od tego że coś musza że coś powinny,NIc nie muszą nic nie powinny -jedynie to chcę lub/ewentualnie mogę. Poprostu " daje po pysku" nam kobietom robiącym z siebie męczennicę, Zosię Samosie i przede
wszystkim odczarowuje jakiś dziwny stereotyp, że kobieta zorganizowana = sie latanie na mopie -a guzik prawda. Polecam Ola porostu buntuje budzie kobiety z marazmu, poprostu wywraca do góry świat. Książka dla odważnych