Jak zostać panią swojego czasu. Zarządzanie czasem dla kobiet

Okładka książki Jak zostać panią swojego czasu. Zarządzanie czasem dla kobiet Ola Budzyńska
Okładka książki Jak zostać panią swojego czasu. Zarządzanie czasem dla kobiet
Ola Budzyńska Wydawnictwo: Pani Swojego Czasu poradniki
poradniki
Pani Swojego Czasu
2017-04-06
2017-04-06
czas zarządzanie czasem organizacja planowanie cele

Przed lekturą tej książki spodziewałam się czegoś więcej, czegoś co faktycznie pokaże mi, jak efektywnie wykorzystywać swój czas, w jaki sposób lepiej przyswajać wiedzę, by np. nauczyć się czegoś w krótszym czasie. Nie do końca mogę powiedzieć, że ta pozycja mi w tym pomogła. Dowiesz się z niej, że jeśli nie lubisz myć okien to możesz tego nie robić, bo nie jest to priorytet. Ponadto, nie sprzątaj swojego biurka/pokoju czy mieszkania przed pracą, pod pretekstem uporządkowania swojej przestrzeni, bo w ten sposób bardzo łatwo będzie to zadanie, które w gruncie rzeczy odrywa Cię od głównego zamierzenia. Nie twórz nierealnych listy zadań, tylko selekcjonuj zadania i nie bój się je delegować na inne osoby. Nie podkreślaj nadmiernie swoich notatek, bo to również sprawia, ze poświęcasz swój czas na planowanie a nie działanie. Podobnych przykładów można jeszcze kilka wymienić, ale jak już wspomniałam nie są bardziej elementarne zasady aniżeli zgłębienie tego tematu.

Jak zostać Panią Swojego Czasu – zarządzanie czasem dla kobiet jest napisana w prosty i luźny sposób. Czytając ją ma się wrażenie, że mówi do nas koleżanka, niż trenerka. Dla tych co znają Olę Budzyńską, wiedzą o czym mówię. Nie boi się przekląć, powiedzieć coś zabawnego i czasami metaforycznie pacnąć nas w łeb. Bardzo fajną rzeczą jest również to, że nie daje nam od razu na tacy gotowych rozwiązań, tylko początkowo zmusza do myślenia i refleksji, by dopiero później zaproponować nam jakieś rozwiązania. Według mnie porusza niemal każdy możliwy aspekt, który wiąże się z osiąganiem celów i skupia się na tym, co jest bardzo ważne.

(reszta recenzji na https://malymi-kroczkami.pl/jak-zostac-pania-swojego-czasu-podstawy-zarzadzania-czasem-dla-kobiet/ )

Sama nie wiem czego się spodziewałam, wiele rzeczy które wiedziałam już od dawna, nic odkrywczego, mimo tego dobrze było się utwierdzić w tym, że moje zwyczaje w planowaniu są skuteczne.

Ta książka nie odkryje przed Tobą Ameryki w zarządzaniu czasem, ale i nie taki jest jej cel. Bardziej chodzi o to by uświadomić sobie niektóre kwestie, obalić mity na temat zarządzania sobą w czasie, pokazać narzędzia i podpowiedzieć.

Jeśli masz problem z organizacją czasu, to jest książka dla Ciebie. Może Ola pisze o oczywistych rzeczach, ale pokazuje jak je stopniowo wdrożyć.

Książka mówi o oczywistych oczywistościach, które w sumie czasem nie są takie oczywiste. Kilka porad wykorzystam na pewno.

Nic odkrywczego, ale miło się czyta. Trochę zainspirowała do zmian w Nowym Roku.

Ola pokazuje takie oczywistości, o których człowiek z reguły nie pamięta - niby to się wie, ale w tym całym natłoku to nam umyka. Pokazała mi co robię nie tak i co mogę zmienić. Przede wszystkim muszę zapanować nad samodyscypliną.

Książka jest nie tylko o tym, jak planować i realizować cele, ale przede wszystkim zmienia sposób podejścia do siebie i innych, łamie stereotypy, przedstawia ciekawe rozwiązania.

Bo czy można najpierw odpoczywać, a potem pracować? Bo czy wszystko jest ważne? Bo czy trzeba się nagradzać? Bo czy tylko ambitne cele motywują do działania i nadają sens naszemu życia?

Sięgnij po książkę i przekonaj się sam/sama.

Sięgnij...

To chyba najlepsza książka dotycząca zarządzania czasem jaką przeczytałam i w ogóle jest najlepsza i tyle! Co najważniejsze książka napisana jest przez kobietę dla kobiet chociaż facetom też nie zaszkodzi przeczytać. Już nie wspomnę o tym, że sama autorka jest zaje*ista, bo jest po prostu normalna, jest wiarygodna przede wszystkim dlatego, że potrafi się przyznać do swojej niedoskonałości i do tego, że czegoś nie lubi albo że czegoś się boi. My kobiety często bierzemy na swoje barki odpowiedzialność za cały świat, chcemy być perfekcyjne w 100% i przy tym nie dbamy o swój komfort psychiczny i fizyczny, a powinnyśmy w tym całym chaosie znaleźć czas dla siebie i trochę odpuścić. W planowaniu i zarządzaniu czasem i swoim życiem najważniejsza jest przede wszystkim szczerość z samym sobą. Należy przeanalizować swoje aktywności i odpowiedzieć sobie na pytania co jest nie tak, gdzie marnujemy czas i co jest dla nas ważne, co chcemy osiągnąć, jaki mamy cel. Najważniejsze to stworzyć sobie nawyk i trzymać się metody małych kroków, robić coś 5 min, ale regularnie niż 5 godzin i bez efektu. Mi osobiście podoba się praca w blokach czasowych i to zaczęłam stosować oraz pilnuję tego żeby zawsze gdy coś robię, mieć wszystko przygotowane, a przede wszystkim coś do pisania jak w trakcie czynności który robię przypomina mi się coś ważnego to to zapisuję i sprawdzam później a nie w czasie przeznaczonym na daną czynność. Metoda zapisywania różnych rzeczy, które przychodzą do głowy na kartce, w telefonie itd jest genialna, ja to stosuję od dawna, ale zdałam sobie sprawę że muszę z tym trochę inaczej pracować. Przede wszystkim trzeba próbować i działać, a zdanie “Zrobione jest lepsze od doskonałego” chyba wryło mi się w mózg. Ja na szczęście nie jestem typem perfekcjonisty i nigdy nie byłam, nie mam problemu z tym żeby czasem coś olać i nie mam w związku z tym wyrzutów sumienia. U wielu ludzi to właśnie perfekcjonizm jest często tym czynnikiem, który nam psuje plany. Ogromnie polecam przeczytać tyle! Jeśli nie chcecie kupować książki to polecam też Youtube oraz profil autorki na IG czy FB, dużo dowiecie się tam o autorce i może dzięki temu to Was zachęci do zmian. Miłej lektury!

• Poradniki

Dodaj cytat z książki Jak zostać panią swojego czasu. Zarządzanie czasem dla kobiet