Po kres czasu

Tłumaczenie: Hanna de Broekere
Wydawnictwo: Znak Literanova
Until The End Of Time
joly_fh

Czy wierzysz, że jeśli dwie osoby się kochają, to zawsze i wszędzie się odnajdą? Czy wierzysz, że naprawdę kochamy tylko raz? Jenny od pierwszego spotkania z Billem czuła, że z tym mężczyzną spędzi resztę życia. I kiedy po kilku latach małżeństwa stanęła wobec trudnego wyboru między karierą a rodziną, nie wahała się ani przez chwilę. Jej decyzja jednak nie pozostała bez...

Czy wierzysz, że naprawdę kochamy tylko raz?

Jenny od pierwszego spotkania z Billem czuła, że z tym mężczyzną spędzi resztę życia. I kiedy po kilku latach małżeństwa stanęła wobec trudnego wyboru między karierą a rodziną, nie wahała się ani przez chwilę. Jej decyzja jednak nie pozostała bez konsekwencji.

Czterdzieści lat później w ręce Roberta wpada książka napisana przez tajemniczą Lillibet. Mężczyzna zakochuje się w powieści… a także w dziewczynie, której nigdy nawet nie widział. Kiedy się spotkają, prawda o jej pochodzeniu wprawi Roberta w zdumienie.

źródło opisu: Wydawnictwo Znak, 2013

źródło okładki: www.znak.com.pl

allison | 2014-02-05
Na półkach: Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: 05 lutego 2014

Po ostatnich lekturach związanych z drugą wojną światową postanowiłam sięgnąć po coś lekkiego. Ponieważ nigdy nie czytałam książek pani Steel, postanowiłam wreszcie spróbować. Niestety, było to moje pierwsze i zapewne ostatnie spotkanie.

Powieść czyta się szybko, ale ma ona kilka wad. Przede wszystkim jest do bólu przewidywalna, momentami banalna i pretensjonalna, a nawet infantylna.
Widać, że autorka ma wprawę w tworzeniu sztampowych wyciskaczy łez, ale na mnie taki styl nie działa.
Jeśli jednak chce się trochę niezobowiązującego i odmóżdżającego relaksu, to "Po kres czasu" doskonale się do tego nadaje.

FannyBrawne | 2016-07-27
Na półkach: Przeczytane, Romantyczne

Czy wierzysz, że można tak kochać, że nawet śmierć nie zatrze tego w pamięci? Czy wierzysz, że miłość może nas przeżyć i przywrócić nam życie? Czy wierzysz, że czas może bez końca łączyć na nowo tych, którzy kochali się na tyle mocno, żeby tego nie stracić?(Marc Levy ,,W następnym życiu”)

Kto nie słyszał o Danielle Steel? Długo wahałam się, czy sięgnąć po tę pisarkę, kojarząc ją z powieściami w typie harlequina, jednak lubię romanse, także te lekkie w stylu Nory Roberts, więc postanowiłam spróbować, czy pani Steel przypadnie mi do gustu. Wybrałam ,,Po kres czasu", ponieważ opis i pomysł bardzo mnie zaintrygował.

Lata siedemdziesiąte dwudziestego wieku. Bill, syn zamożnego prawnika, spotyka Jenny, młodą stylistkę, która sama wywalczyła sobie pozycję. Wydaje się, że wszystko ich dzieli. Jednak zakochują się w sobie i wbrew woli jego rodziny biorą ślub. Pod wpływem ukochanej, Bill postanawia spełnić swoje marzenie i studiować teologię. Jenny dzielnie go wspiera, nie wiedząc...

Ta książka to historia o miłości, właśnie o miłości po kres czasu. Bardzo wzruszająca, choć przewidywalna. Niemniej wybaczyłam to autorce, bo to wspaniała opowieść, która bardzo mnie wzruszyła, do łez co prawda nie doprowadziła, ale jestem pewna, że nigdy jej nie zapomnę. Polecam gorąco, a ja chętnie sięgnę po inny tytuł autorki :)

Aneta Wiola | 2016-08-16

Najgorsza książka Danielle Steel jaką przeczytałam. Żałuję, że ją kupiłam i żałuję każdej mojej chwili poświęconej tej ckliwej powieści. Dwie historie par i niestety żadna nie była nawet odrobinę ciekawa. Kiedy już myślałam, że jedna z bohaterek będzie musiała się uporać ze stratą ukochanego człowieka, to UWAGA, UWAGA! 2 dni mija i ona dołącza do niego, "do gwiazd". No błagam, kto kupuje te całe banały o wiecznej miłości? Denne, błahe, przewidywalne, wszyscy mnie wkurzali, taka Lilibeth, przecież ta dziewczyna nie miała charakteru, ciągle tylko bujała w obłokach. Jenny typowa księżniczka, trochę mi się zdawało, że zakochana w sobie. Jaka durna! Durna też byłam ja, że kupiłam ten badziew.

ewela1216 | 2015-11-13
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 13 listopada 2015

Rewelacyjna książka. Chwilami zakręciła mi się łza w oku, co rzadko mi się zdarza podczas czytania. Jest to moja pierwsza książka Danielle Steel, i na pewno sięgnę po kolejne, bo ta pod żadnym względem mnie nie zawiodła. Polecam szczególnie tym, którzy szukają do poczytania czegoś lekkiego, romantycznego, ale nie do końca przewidywalnego. Super opowieść!

Recenzjum | 2013-12-18
Przeczytana: 13 grudnia 2013

Recenzja pochodzi z www.Recenzjum.pl

Daniele Steel jest amerykańską pisarką, która ma na swoim koncie ponad 120 książek. Większość z jej powieści stała się bestsellerami, a ich łączny nakład przekroczył rekordową liczbę 300 milionów egzemplarzy. Jako że jej książki utrzymują się na pierwszym miejscu list bestsellerów, autorka trafiła nawet do „Księgi Guinnessa”. Steel udziela się społecznie – jest przewodniczącą Amerykańskiego Stowarzyszenia Bibliotecznego oraz rzecznikiem prasowym American Human Association, działającego na rzecz dzieci uzależnionych. Ponadto jest matką dziewięciorga dzieci.

Dwie pary, cztery dekady i łącząca je tajemnica.

W chwili, gdy Bill pierwszy raz zobaczył Jenny, wiedział że to jest kobieta, na którą czekał całe życie. Pewna siebie, spełniająca się w swoim zawodzie, oczarowała go i wprowadziła na nowe tory życiowe. Po kilku latach małżeństwa Jenny została wystawiona na prawdziwą próbę.

"Jestem głęboko przekonany, że jeżeli ludzie naprawdę się kochają...

nieidentyczna | 2014-01-12
Przeczytana: 12 stycznia 2014

Czy istnieje miłość, która jest w stanie przetrwać wszystko? Nawet śmierć? Czy możliwe jest uczucie tak silne, mocne i trwałe, że gotowe wygrać z każdą przeciwnością losu? Czy wreszcie istnieje przeznaczenie, los, czy – jak kto woli – palec Boży, który decyduje o kojarzeniu par? Z takimi oto pytaniami zasiadałam do lektury jednej z najnowszych książek Danielle Steel - amerykańskiej autorki pond 120 innych pozycji. Liczyłam na piękną historię miłosną, pełną trudności niesionych przez życie, które jednak dwoje kochających się ludzi jest w stanie pokonać, dzięki sile łączącego ich uczucia. Oto, co dostałam w rzeczywistości…

Świat przedstawiony w powieści jawi się jako odrealniona, cukierkowa kraina, gdzie miłość i szczęście to coś oczywistego i wszechobecnego, a małe konflikty w całym lukrze, w jakim taplają się bohaterowie, są niczym kwaśne wiśnie w czekoladowym torcie. Owe problemy rozwiązują się niezwykle szybko, jakby machinalnie, automatycznie, przez co książka traci na...

Duśka | 2013-10-27
Przeczytana: 29 października 2013

Książka ma w sobie dość dużo nie dociągnięć, ale wydaje mi się, że nie jest to wina autorki tylko tłumaczenia. Po przeczytaniu pierwszej części, z łatwością można domyśleć się zakończenia, a co za tym idzie jest dość przewidywalne. Mimo wszystko radzę, aby przy poznawaniu historii Jeny i Billa uzbroić się w zapas chusteczek. :) Ryczałam jak bóbr. Więc chyba właśnie o to chodzi w czytaniu książki - o emocje. Przy takim wzruszenie wszystkie te niedociągnięcia przestają mieć aż takie znaczenie.
Książka nie trafi na listę moich ulubionych aczkolwiek cieszę sie że miałam okazję ją przeczytać. :) Polecam!!!
4,5/6

Paulina Kwiatkowska | 2013-09-11

Twórczość Danielle Steel nie jest mi obca. Autorka ma na koncie ponad 120 powieści przeznaczonych dla czytelników w różnym wieku. Ja już od wielu lat zaczytuję się w jej książkach. Jedne podobają mi się mniej, inne więcej, jednak zazwyczaj trzymają poziom. Teraz miałam okazję zapoznać się z najnowszą pozycją pisarki należącą do serii Między słowami, która ma na celu promowanie dobrej literatury kobiecej. Czy książka Steel się do niej zalicza? Spójrzcie sami.

Jenny i Bill. Pochodzili z dwóch różnych światów, a mimo tego postanowili złączyć ze sobą swoje losy. Nie było im łatwo, gdyż rodzina mężczyzny była przeciwna ich związkowi. Nie poddawali się jednak i podjęli decyzję o małżeństwie. Kobieta, jako stylistka miała już wypracowaną markę i była ceniona w świecie mody. Bill nie czuł się jednak spełniony w swoim rodzinnym zawodzie i postanowił go zmienić. Czekało ich wiele trudnych decyzji, jednak prawdziwa miłość zawsze zwycięża i jest wieczna… Czy udało im się udowodnić, że tak...

yllla | 2013-09-17
Przeczytana: 15 września 2013

Danielle Steel - matka dziewięciorga dzieci, założycielka fundacji charytatywnych, autorka 129 książek. Pierwszy raz z jej książkami zetknęłam się chyba jeszcze w podstawówce. Później jakoś tak wyszło, że przestałam czytać romanse, jednak nazwisko autorki utkwiło mi w pamięci z dołączoną etykietką "świetne". Kiedy zobaczyłam zapowiedź książki "Po kres czasu"postanowiłam ją przeczytać i sprawdzić czy dzieło Danielle Steel wywrze tak samo dobre wrażenie na prawie 30letniej kobiecie, jak na nastolatce.

"Po kres czasu" to książka zawierająca dwie pozornie niezwiązane ze sobą historie. Pierwsza z nich opowiada losy szczęśliwego, kochającego się małżeństwa, Billa i Jenny. Ona jest uznaną stylistką, on rzucił właśnie pracę w rodzinnej kancelarii, by stać się pastorem i w końcu robić to co sprawia mu przyjemność i do czego czuje się powołany. Niestety ta decyzja sprawia, że ich poukładane życie w pewnym momencie komplikuje się. Miłość jednak wiele potrafi przetrwać. Jenny, kobieta, dla...