Risky Business amp Mind Over Matter
elima

Utracony spokój Karaibska wyspa u wybrzeży Meksyku stała się dla Liz drugim domem. Tutaj udaje jej się osiągnąć to, o czym zawsze marzyła – niezależność finansową i spokój. Wszystko się zmienia, gdy jeden z jej pracowników zostaje brutalnie zamordowany. W poukładane życie Liz wkracza z siłą huraganu brat zabitego, Jason Sharpe. Ten pewny siebie i arogancki prawnik postanawia za wszelką cenę...

Utracony spokój
Karaibska wyspa u wybrzeży Meksyku stała się dla Liz drugim domem. Tutaj udaje jej się osiągnąć to, o czym zawsze marzyła – niezależność finansową i spokój. Wszystko się zmienia, gdy jeden z jej pracowników zostaje brutalnie zamordowany. W poukładane życie Liz wkracza z siłą huraganu brat zabitego, Jason Sharpe. Ten pewny siebie i arogancki prawnik postanawia za wszelką cenę odnaleźć zabójców. Początkowo Liz nie chce pomóc mu w śledztwie, ale Jason ma wyjątkowy dar przekonywania… nie tylko w tej sprawie…

Niezwykły dar
Clarissa musiała szybko dorosnąć. Aurora, jej obdarzona parapsychologicznymi zdolnościami matka, zawsze zapominała o rachunkach i chlebie na kolację… Teraz, po latach, Aurora jest sławną wróżką. Na tyle sławną, że Dawid Brady, znany producent, chce nakręcić o niej film. Clarissa, agentka matki, twardo negocjuje z nim warunki, a pod pozorną oschłością próbuje ukryć coraz większą fascynację tym mężczyzną…

źródło opisu: opis z okładki

źródło okładki: zdjęcie autorskie

isabelle142 | 2019-08-23
Przeczytana: 21 sierpnia 2019

Pierwsza historia bardzo w duchu całokształtu twórczości tej autorki. Całkiem sympatyczni bohaterowie, którym się kibicuje. Nie to, co postaci z drugiej, które działały mi trochę na nerwy, zwłaszcza to cholerne niezdecydowanie A.J. (Swoją drogą czy tylko mnie tak wkurza mówienie o kimś inicjałami imion? Zupełnie nie wyobrażam sobie takiej sytuacji w naszym kręgu kulturowym.)

Dodatkowo zastanawia mnie, czy nikt w wydawnictwie nie sprawdził opisu na okładce przed puszczeniem książki do druku? Toż tam prawie wszystkie imiona są pokręcone! Jason to tak naprawdę Jonas, a to Aurora jest córką Clarissy, nie na odwrót (samo to, że poprzednie wydanie powieści nosiło tytuł, który do tego nawiązywał)...

Pierwsza pozycja 7/10, druga - 5/10.

Zuela | 2015-07-11

Dwa opowidania kryminalno-romansowe.Chyba odpoczęłam od prozy Roberts bo uważam,że te opowiadania są rewelacyjne na długie wakacyjne wieczory.Morderstwa i miłość.Super połączenie

PaniWody | 2015-07-01
Przeczytana: czerwiec 2015

Książkę pochłonęłam w 2 dni. Czytało się lekko i przyjemnie. Jednak po przeczytaniu 4 pozycji autorki Nory Roberts zaczynam dostrzegać pewne podobieństwa pomiędzy jej książkami, co mi się nie podoba. Zaczynają być przewidywalne.
Mimo to godna uwagi, zwłaszcza dla osób gustujących w romansach.

Karolkaaa | 2014-10-05
Na półkach: Przeczytane, 2014

Ocena odnosi się do pierwszego opowiadania książki, historii kryminalnej z wątkiem miłosnym w tle.

LoVeandHoPe | 2014-05-02
Przeczytana: 02 maja 2014

Kolejna powieść Nory Roberts, która mnie wciągnęła.
Uwielbiam twórczość tej autorki.
"Raj obok nas" to powieść, w której znajdują się dwie historie: "Utracony spokój" i "Niezwykły dar".
O pierwszej historii pisałam poprzednio.

Teraz pora na "Niezwykły dar".

Historia bardzo romantyczna, pełna magii.
Wierzycie w wróżenie z reki, czy czytanie z kart?
Główna bohaterka A.J. jest córką kobiety, o której można powiedzieć medium. Widzi aury ludzi i zna sie na ludziach. POtrafi wróżyć z ręki i czytać z kart,ale robi to rzadko, tylko dla przyjemności.
Jednak skupmy sie na A.J.
Jest agentką swojej matki, bardzo sie o nią troszczy. Można rzecz,że zamieniły się rolami. Clarissa jest córką, a A.J. matką.
Producent telewizyjny chce nakręcić program z udziałem Clarissy. Do akcji wkracza główna bohaterka, która pragnie dla swojej matki wszystkiego, co najlepsze.
Współpraac producenta i agentki jest bardzo burzliwa. Dawid jest zafascynowany bohaterką.Z jednej strony pociąga go A.J., z drugiej...

LoVeandHoPe | 2014-04-26
Przeczytana: 26 kwietnia 2014

Po raz kolejny siegnelam po tworczosc Nory Roberts.
Nie zawiodlam sie. Przezylam kilka cudownych godzin z bohaterami na pieknej wyspie karaibskiej.
Intryga, zabojstwo, milosc i piekny ocean w tle, cudowne polaczenie. :)

Glowna bohaterka od dziesieciu lat mieszka na wyspie i prowadzi sklep z akcesoriami do nurkowania oraz prowadzi wycieczki po oceanie i czy nurkowania. Liz ma tez corke- Faith, ktora ma dzieiec lat i jest owocem zwiazku jej matki z mlodym prawnikiem,ktory nie chcial dziecka, wiec Liz uciekla w wieku 18 lat do meksyku, gdzie urodzila Faith. Akcja rozpoczyna sie w momecie, kiedy Liz przebywa juz 10 lat na wyspie. Prowadzac wycieczke znajduje cialo swojego pracownika na dnie oceanu. Od tej pory jej zycie przewraca sie do gory nogami. Poznaje brata blizniaka zamorodowanego. Jason jest prawnikiem i szuka zemsty za smierc brata. Liz i Jason rozpoczynaja niebezipeczna gre ze zlymi ludzmi.

Jesli jestescie ciekawu kto zabil Jerrego i czy Liz oraz Jason bede razem to...

Fever | 2013-10-15
Przeczytana: 15 października 2013

Pierwsza opowieść czyli "Utracony spokój" była naprawdę dobra. Wątek kryminalny dobrze przemyślany i zaskakujący, a miłosny ciekawy i pochłaniający. Nie mogę napisać, że druga opowieść była tak samo wciągająca bo nie była, ale nie była też beznadziejna tylko zbyt prosta i troszkę wnerwiająca. Mimo to, ogółem warto przeczytać tę książkę :)

beataj | 2013-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2013

Jak zawsze fajnie się czyta, a do tego wakacyjne klimaty - gdy za oknem szaro-buro i wieje, skutecznie poprawiają nastrój :)

Wildstyle | 2013-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2013

Czytając trzeba pamiętac, że jednak oba opowiadania są z lat '80.

Yetti | 2012-08-06
Przeczytana: 06 sierpnia 2012

2 książki w jednej oprawce... "Utracony spokój" nawet przyjemnie się czyta - romans i jakaś akcja. Za to drugi tytuł "Niezwykły dar" okropność - przesłodzone, nudne, a opisy zbliżeń między głównymi bohaterami po prostu porażka. Jak jestem fanką tej autorki to tej książki niepolecam i żałuje pieniędzy, które na nią wydałam.