Raj obok nas

Okładka książki Raj obok nas Nora Roberts
Okładka książki Raj obok nas
Nora Roberts Wydawnictwo: HarperCollins Seria: New York Times Bestselling Authors: Romans literatura obyczajowa, romans
New York Times Bestselling Authors: Romans
Risky Business amp Mind Over Matter
HarperCollins
2012-07-13
2012-07-13
Aleksandra Komornicka, Natalia Kamińska-Matysiak
romans literatura dla kobiet uczucia

Pierwsza historia bardzo w duchu całokształtu twórczości tej autorki. Całkiem sympatyczni bohaterowie, którym się kibicuje. Nie to, co postaci z drugiej, które działały mi trochę na nerwy, zwłaszcza to cholerne niezdecydowanie A.J. (Swoją drogą czy tylko mnie tak wkurza mówienie o kimś inicjałami imion? Zupełnie nie wyobrażam sobie takiej sytuacji w naszym kręgu kulturowym.)

Dodatkowo zastanawia mnie, czy nikt w wydawnictwie nie sprawdził opisu na okładce przed puszczeniem książki do druku? Toż tam prawie wszystkie imiona są pokręcone! Jason to tak naprawdę Jonas, a to Aurora jest córką Clarissy, nie na odwrót (samo to, że poprzednie wydanie powieści nosiło tytuł, który do tego nawiązywał)...

Pierwsza pozycja 7/10, druga - 5/10.

Książkę pochłonęłam w 2 dni. Czytało się lekko i przyjemnie. Jednak po przeczytaniu 4 pozycji autorki Nory Roberts zaczynam dostrzegać pewne podobieństwa pomiędzy jej książkami, co mi się nie podoba. Zaczynają być przewidywalne.
Mimo to godna uwagi, zwłaszcza dla osób gustujących w romansach.

Mimo to godna uwagi, zwłaszcza dla osób gustujących w romansach.

Kolejna powieść Nory Roberts, która mnie wciągnęła.
Uwielbiam twórczość tej autorki.
"Raj obok nas" to powieść, w której znajdują się dwie historie: "Utracony spokój" i "Niezwykły dar".
O pierwszej historii pisałam poprzednio.

Teraz pora na "Niezwykły dar".

Historia bardzo romantyczna, pełna magii.
Wierzycie w wróżenie z reki, czy czytanie z kart?
Główna bohaterka A.J. jest córką kobiety, o której można powiedzieć medium. Widzi aury ludzi i zna sie na ludziach. POtrafi wróżyć z ręki i czytać z kart,ale robi to rzadko, tylko dla przyjemności.
Jednak skupmy sie na A.J.
Jest agentką swojej matki, bardzo sie o nią troszczy. Można rzecz,że zamieniły się rolami. Clarissa jest córką, a A.J. matką.
Producent telewizyjny chce nakręcić program z udziałem Clarissy. Do akcji wkracza główna bohaterka, która pragnie dla swojej matki wszystkiego, co najlepsze.
Współpraac producenta i agentki jest bardzo burzliwa. Dawid jest zafascynowany bohaterką.Z jednej strony pociąga go A.J., z drugiej strony ma słabośx do Aurory ( imię bohaterki).
Jedna kobieta, dwie osobowości.
Czy bohaterowie zakochają się w sobie?
Czy Aurora zacznie myśleć o sobie, o swoim szczęściu?

Przekonajcie się sami.

Idealna powieść na chłodne poranki. Kubek z gorącą herbatką z cytrynkąw jednej ręce książka w drugiej ręce.

Gorąco polecam!

Kolejna powieść Nory Roberts, która mnie wciągnęła.
Uwielbiam twórczość tej autorki.
O pierwszej historii pisałam poprzednio.

Teraz pora na "Niezwykły dar".

Historia bardzo romantyczna, pełna magii.
Wierzycie w wróżenie z reki, czy czytanie z kart?
Główna bohaterka A.J....

Po raz kolejny siegnelam po tworczosc Nory Roberts.
Nie zawiodlam sie. Przezylam kilka cudownych godzin z bohaterami na pieknej wyspie karaibskiej.
Intryga, zabojstwo, milosc i piekny ocean w tle, cudowne polaczenie. :)

Glowna bohaterka od dziesieciu lat mieszka na wyspie i prowadzi sklep z akcesoriami do nurkowania oraz prowadzi wycieczki po oceanie i czy nurkowania. Liz ma tez corke- Faith, ktora ma dzieiec lat i jest owocem zwiazku jej matki z mlodym prawnikiem,ktory nie chcial dziecka, wiec Liz uciekla w wieku 18 lat do meksyku, gdzie urodzila Faith. Akcja rozpoczyna sie w momecie, kiedy Liz przebywa juz 10 lat na wyspie. Prowadzac wycieczke znajduje cialo swojego pracownika na dnie oceanu. Od tej pory jej zycie przewraca sie do gory nogami. Poznaje brata blizniaka zamorodowanego. Jason jest prawnikiem i szuka zemsty za smierc brata. Liz i Jason rozpoczynaja niebezipeczna gre ze zlymi ludzmi.

Jesli jestescie ciekawu kto zabil Jerrego i czy Liz oraz Jason bede razem to koniecznie przeczytajcie powiesc.
Jest idealna na gorace popoludnie, kiedy marzymy o chlodnym wietrzyku i przyjemnej wodzie.

Jeszcze raz, goraco polecam! :)

Po raz kolejny siegnelam po tworczosc Nory Roberts.
Intryga, zabojstwo, milosc i piekny ocean w tle, cudowne polaczenie. :)

Pierwsza opowieść czyli "Utracony spokój" była naprawdę dobra. Wątek kryminalny dobrze przemyślany i zaskakujący, a miłosny ciekawy i pochłaniający. Nie mogę napisać, że druga opowieść była tak samo wciągająca bo nie była, ale nie była też beznadziejna tylko zbyt prosta i troszkę wnerwiająca. Mimo to, ogółem warto przeczytać tę książkę :)

2 książki w jednej oprawce... "Utracony spokój" nawet przyjemnie się czyta - romans i jakaś akcja. Za to drugi tytuł "Niezwykły dar" okropność - przesłodzone, nudne, a opisy zbliżeń między głównymi bohaterami po prostu porażka. Jak jestem fanką tej autorki to tej książki niepolecam i żałuje pieniędzy, które na nią wydałam.

Czytając trzeba pamiętac, że jednak oba opowiadania są z lat '80.

Czytając trzeba pamiętac, że jednak oba opowiadania są z lat '80.

Jak zawsze fajnie się czyta, a do tego wakacyjne klimaty - gdy za oknem szaro-buro i wieje, skutecznie poprawiają nastrój :)

Ocena odnosi się do pierwszego opowiadania książki, historii kryminalnej z wątkiem miłosnym w tle.

lekka lektura na jesienny wieczór,bez rewelacji.

lekka lektura na jesienny wieczór,bez rewelacji.

• Nora Roberts
  • Ebooki
  • Czytnik

Dodaj cytat z książki Raj obok nas