Dzień dobry, kochanie!

Okładka książki Dzień dobry, kochanie! Elisa Amoruso
Okładka książki Dzień dobry, kochanie!
Elisa Amoruso Wydawnictwo: Olé literatura piękna
Buongiorno amore
Olé
2014-05-21
2014-05-21
Opracowanie zbiorowe
miłość odległość pożądanie wspomnienia przeznaczenie

Czuję się lekko rozczarowana. Zaciekawiła mnie historia, która zaczyna się od dziecięcej miłości…ale zakończenie mnie lekko rozczarowało. Przeczytać całą książkę by dostać 2 strony nieuniknionego zakończenia.

Lekka książka do przeczytania jedyne co, to od połowy już chciałam, żeby się to skończyło ta ich zabawa w kotka i myszkę była trochę wkurzająca raz ona chce potem nie chce, a potem on i tak w kółko chciasz oboję chciała być razem i dostawali na to sygnały, a woleli uganiać się za kimś innym fajna, lekka książka polecam.

,, Dzień dobry kochanie" opowiada o dwójce młodych ludzi, którzy spotykają się już w dzieciństwie. Z różnych powodów ich drogi się rozchodzą. Spotykają się potem na kolejnych etapach swojego życia. Sytuacja z kaczątkiem jak i domkiem w lesie spowodowała że wciągnęłam się w nią na 100%. Mimo, że na co dzień nie czytam romansów ale ten zdobył moje serce.
Autorka wykreowała ciekawe postaci z charakterem. Świat przedstawiony jest barwny przez, co łatwo i przyjemnie się to czytało. Jest to świetna książka na lato nie tylko dla maniaków romansów. Serdecznie polecam.

Autorka wykreowała...

,,Pomyślał, że nie było na świecie nic piękniejszego, niż uciekać po plaży przed rozzłoszczoną Agnese."

,,Pomyślała wtedy, że nie ma chyba na świecie nic piękniejszego, niż tak uciekać wcześnie rano przed rozzłoszczonym chłopakiem."

Te cytaty najlepiej określają związek Agnese i Lorenzo. Oboje przez całą fabułę za sobą gonili i  za każdym razem przeszkody stawały im na drodze do wspólnego biegu. Bohaterowie byli zagubieni w uczuciach, dokonywali złych wyborów i dużo czasu im zajęło, żeby zrozumieć, że są dla siebie stworzeni.
Zawirowane losy bohaterów są ciekawe i dzięki temu książka bardzo wciąga.
Miłym akcentem jest wątek Polski, a przez opisy śniegu w kwietniu, aż się wzruszyłam. Gdzie się podziały czasy, kiedy Polska była zasypana śniegiem?...Ehh
Jedynie tytuł książki mi nie pasuje do historii Agnese i Lorenza. Wydaje mi się nieodpowiedni i jest wynikiem braku pomysłu.

Jak słusznie stwierdził Tadeusz Boy-Żeleński „z tym największy jest ambaras, żeby dwoje chciało naraz”. Okazuje się jednak, że czasami dwoje, i owszem, chce naraz, ale z różnych, mniej lub bardziej wydumanych powodów, nie potrafią być razem.

„Dzień dobry, kochanie” to właśnie opowieść o zbliżaniu i oddalaniu się Agnese i Lorenzo, która ciągnie się między nimi od czasów dzieciństwa aż po dorosłość. Przeznaczenie na różne sposoby sprawia, że ich drogi się przecinają, ale oni dzielnie się przed tym bronią i całkiem sprawnie idzie im komplikowanie sobie życia. Główną przeszkodą w budowaniu relacji zdają się być ich problemy emocjonalne: Agnese straciła oboje rodziców, wychowywały ją babcia i ciocia, z kolei Lorenzo to dziecko rozwiedzionych rodziców. Oboje są ambitni i honorowi, a urażona miłość własna skutecznie blokuje każdy impuls do pokazania miękkiego podbrzusza. Więc tak tańcowali wokół siebie jak te dwa Michały z wiersza Tuwima.

Powieść Elisy Amoruso to typowa romantyczna opowiastka z popapranymi emocjonalnie bohaterami. Plasuje się na średniej półce. Z nieznanych mi przyczyn autorka postanowiła jednak parę akcji umieścić w Polsce, kraju, gdzie o każdej porze roku może spaść śnieg, jest tak zimno, że trudno wcisnąć ręce do kieszeni płaszcza, kraju smutnych ludzi, w którym kobiety zakładają czerwone ubrania, by ożywić krajobraz*… Nie trzeba dużo, by zniechęcić mnie do czegokolwiek, a jak już autorka poleciała stereotypami, to z głębi mojego ponurego, zimnego, polskiego serca mogę tylko napisać: chcecie – czytajcie, włoszczyzna jest dobra…ale tylko w zupie.

*stwierdzenia zebrane z różnych fragmentów opisujących perypetie bohaterów w Polsce

Jestem pod ogromnym wrażeniem tej książki. Pochłonęła mnie dosłownie od pierwszych stron, co raczej rzadko się zdarza. Po historii z kaczątkiem oraz domkiem w lesie już kochałam oboje bohaterów, choć przyznam, że to ich chodzenie wokół siebie jak pies wokół jeża, zaczynało mi już troszkę działać na nerwy. Jednak w odpowiednim momencie, z drobną pomocą losu, oboje podjęli słuszną decyzję. Wzruszająca, pełna wspaniałych opisów i zabawnych dialogów. Polecam z czystym sumieniem.

Świetna, lekka książka ;)

Świetna, lekka książka ;)

Lekka powieść na chłodne, jesienne wieczory 😊👍

Lekka powieść na chłodne, jesienne wieczory 😊👍

Jeśli ktoś czytał "Na końcu tęczy" to to jest coś bardzo zbliżonego. Romantyczna, wciągająca książka. Miło się czytało ;*

Lekka pozycja opisująca że nawet po latach młody dwojga ludzi mogą się złączyć.

Lekka pozycja opisująca że nawet po latach młody dwojga ludzi mogą się złączyć.

• 2017
  • Wymienione/sprzedane

Dodaj cytat z książki Dzień dobry, kochanie!