Tkaczka pieśni

Wydawnictwo: Amber
Songsmith
czarownice, magia, świat czarownic
Lisek_1986

Złe moce porwały czarownicę Elys z Krainy Dolin i odebrały pamięć jej mężowi, Eydryth, ich córka, postanawia wyruszyć w świat na poszukiwanie lekarstwa, które uleczyłoby ojca. Przemierza ziemię jako jedna z niewielu kobiet - trubadurów, tytułowa tkaczka pieśni. Przyjdzie jej przewędrować wiele krain, wyśpiewać wiele pieśni, zwyciężyć liczne złe moce... Jednak, czy to wystarczy żeby odzyskać rodziców?

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Katerina | 2010-12-08
Przeczytana: 07 grudnia 2010

Eydryth - tkaczka pieśnie po nieszczęśliwym wypadku, jaki zdarzył się jej ojcu wędruje po świecie i szuka magicznego lekarstwa, które mogłoby mu pomóc. Przypadkiem podczas podróży poznaje tajemniczego Alona i jego niezwykłego rumaka. Splot wydarzeń powoduje, że razem ruszają na poszukiwania. Czy znajdą to, czego szukają?

Wartka, intrygująca akcja, bez zbędnych opisów, bohaterzy niezwykli i to wszystko w otoczeniu magii. Jednym słowem lektura "łatwa i przyjemna". Ale kto powiedział, że taka książka nie może nas niczego nauczyć?
"Tkaczka pieśni" jest opowieścią o tym, że każdy z nas może mieć w sobie jakiś ukryty talent. O tym,że nie powinniśmy bać się, że go znajdziemy i nie będziemy wiedzieli jak go użyć. Nie należy oszukiwać siebie i udawać, że nic nie umiem - bo tak wygodniej. Trzeba z odwagą spojrzeć w głąb siebie i odnaleźć to, co jest częścią nas.

Nie bójmy się poznać prawdy o nas samych.

Mamerkus | 2014-04-14
Przeczytana: 14 kwietnia 2014

"(...)nigdy nie zapomina się najlepszych pieśni(...)"
Wspaniałe, epickie, pełne rozmachu dzieło, jest tu wszystko, co najlepsze w Świecie czarownic. W zasadzie nie jest to historia w ramach podcyklu High Hallack, "Tkaczka pieśni" podchodzi do tematu globalnie wyśmienicie łącząc jedną fabułą krainy Arvonu, Estcarpu i Escore. Tytułowym kowalem pieśni* jest Eydryth, córka Elys i Jervona, sekunduje jej Alon, tajemniczy chłopak ze "Strzeż się sokoła". Tak więc z jednej strony jest to kontynuacja trylogii gryfa, z drugiej dopełnienie wątku Alona i Yachne ze "Strzeż się sokoła".
"Tkaczkę pieśni" można śmiało nazwać eposem cyklu. Eydryth rusza w podróż po świecie czarownic, aby znaleźć rozwiązanie na chorobę ojca odnaleźć zaginioną od dekady matkę. W tym celu trafia z Arvonu do Estcarpu i Es, potem do Lormtu i Escore, by wrócić do Arvonu. Po drodze spotyka Alona, z którym od tej pory musi się zmierzyć z ciemnymi machinacjami Yachne. Pojawiają się też tutaj nowe postaci, jak kronikarz...

Bartek Biedrzycki | 2015-11-04

Bardzo dobra klamra, spinająca podcykle Estcarp i High Hallack. Wszystko jak w najlepszych powieściach ze Świata Czarownic. Co nie znaczy, że jest to jakieś wybitne fantasy ;)

Więcej w podcaście: http://www.gniazdoswiatow.net/2015/11/21/quest-17-tkaczka-piesni/

Caylith | 2011-02-07
Przeczytana: 1997 rok

Kontynuacja gryfiego wątku w Arvonie. Tym razem mowa o potomkini Elys i Jervona (parki znanej z Kryształowego gryfa i opowiadania Srebrna smocza łuska) - Eydryth. Oraz o spotkanym już we Strzez się sokoła - Alonie. Tym razem dorosłym adepcie.
Pozycja wręcz mistrzowsko napisana. Ciężko się oderwać. Generalnie pierwsza piątka z serii, IMHO:)

Alapogo | 2013-04-24
Przeczytana: marzec 2004

Opowieść pięknie skostruowana, urzeka swoją magią i niezwykłąścią. Chętnie do niej wracam.

Moria | 2013-01-31

Rewelacyjna bo to pierwsza ksizka fantasy jaka przeczytalam.

Kubasz | 2016-11-05
Przeczytana: 05 listopada 2016