OBIETNICA SABINY

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
alinkawie

Relacja o zamkniętej w murach klasztornych młodej kobiecie, która nie potrafi znaleźć swego miejsca w świecie ascezy, surowej reguły zakonnej, przestarzałych często praktyk i pojęć. Dlaczego tak się dzieje? Przecież Sabina Arnauld, córka arystokratycznej rodziny belgijskiej, dobrowolnie przywdziała habit, przecież wedle swego mniemania ze wszystkich sił stara się być wzorową siostrą...

Dlaczego tak się dzieje? Przecież Sabina Arnauld, córka arystokratycznej rodziny belgijskiej, dobrowolnie przywdziała habit, przecież wedle swego mniemania ze wszystkich sił stara się być wzorową siostrą pokutniczą...
Jej żarliwa, spisana w formie pamiętnika spowiedź pomaga też jej bratu Mikołajowi, duchownemu wysokiej rangi, który przeżywa tragiczny kryzys wiary.
Oprócz pewnych problemów religijnych, nurtujących chrześcijan drugiej połowy XX wieku, w Obietnicy Sabiny znaleźć można znakomicie nakreślone konflikty psychologiczne, zarówno głównych bohaterów, jak i postaci drugoplanowych."

źródło opisu: okładka

Anna | 2017-02-25