Nie oczekujcie poranka

83-2110-564-5
Zofia Klimaszewska
historyczna tolerancja krucjaty

więcej Więcej

Pierwsza i zapewne jedyna publikacja autorki z którą będę miał kontakt.
W założeniu miała być opowieścią o przemianie głównego bohatera, który przybywa do Ziemi Świętej by bronić grobu Chrystusa przed niewiernymi. Zetknięcie się z ziemską ojczyzną Boga i ludźmi ją zamieszkującymi powoduje jego przemianę i dostrzeżenie, że ludzie różnych ras i religii są braćmi.
Niewiele z...

piękna Izabela

Naiwnie napisana historia, bardzo poprawna politycznie gdzie wszyscy oprócz chrześcijan są dobrzy a ci chrześcijanie to takie niedomyte nieuki zadufane w sobie. Najmądrzejsi oczywiście są Żydzi. Brakowało mi tylko ruchów gejowskich i feministycznych a byłaby idealna typowo nowo europejska pozycja.
Nuda, i prawdę mówiąc, obraza inteligencji czytelnika. Szkoda bo pomysł...

• - Średniowiecze -
  • Ukochane
  • F.K
  • L. beneluksu
  • Zabawy czytelnicze 1. PORA
  • Chcę mieć

Dodaj cytat z książki Nie oczekujcie poranka