World of Warcraft: Vol'Jin Cienie Hordy

Tłumaczenie: Małgorzata Koczańska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "World of Warcraft, fabryka w grze". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Fabryka Słów
World of Warcraft: Vol'jin Shadows of the Horde
warcraft, wow
Przemysław

Oto Pandaria - nieznany dotąd zakątek Azeroth. Przejdź pomyślnie ostateczną próbę, inaczej zginiesz. Bitwa trwa. Vol'jin zmaga się ze starymi zatargami tlącymi się między Przymierzem a Hordą. Ranny, zostaje porzucony na pastwę losu i pewną śmierć. Jednak szczęście się do niego uśmiecha. Pomocy udziela mu piwowar Chen Stormstout, który zabiera go do górskiego klasztoru. Kiedy Vol'jin usiłuje...

Oto Pandaria - nieznany dotąd zakątek Azeroth.

Przejdź pomyślnie ostateczną próbę, inaczej zginiesz.

Bitwa trwa. Vol'jin zmaga się ze starymi zatargami tlącymi się między Przymierzem a Hordą. Ranny, zostaje porzucony na pastwę losu i pewną śmierć. Jednak szczęście się do niego uśmiecha. Pomocy udziela mu piwowar Chen Stormstout, który zabiera go do górskiego klasztoru. Kiedy Vol'jin usiłuje pojąć sens bieżących wydarzeń, musi też ostatecznie zdecydować, komu chce przysiąc wierność - od tego wyboru zależy zagłada lub ocalenie jego ludu... i nieodwracalna zmiana losów Hordy.

źródło opisu: http://fabrykaslow.com.pl/

źródło okładki: http://fabrykaslow.com.pl/

Przemysław | 2013-07-13
Przeczytana: 12 lipca 2013

Książka jest dobra, bez rewelacji, akurat nie zachwyciła mnie aż tak jak Wichry Wojny.
FOR DA HORDE! ;)

Paweł | 2013-07-24
Na półkach: 2013
Przeczytana: 24 lipca 2013

Dokładnie, bardzo dobra książka o uniwersum World of Warcraft. Opowiada jedną wielu historii wodza trolli. Najbardziej pochłonęło mnie przedstawienie trolli w aspekcie ich duchowości, jak to rozmawiają i wierzą w swoje bóstwa oraz opisany surowy klimat mnichów pandarii. Zaciekawi każdego miłośnika Hordy. Śmierć Garroshowi!

Ellmaris | 2015-07-26
Na półkach: 2015
Przeczytana: 26 lipca 2015

Jak dla graczy World of Warcraft, "Cienie Hordy" są fajnym wyjaśnieniem rozdarcia frakcyjnego Pandarenów, opisem kultury trolli, filozofii huojin i tushui, wielu zdarzeń związanych z przedostatnim dodatkiem. Kto nie zna WoW-a, niech nawet nie zabiera się za tę książkę, bo i tak nic nie zrozumie - autor wrzuca nas z miejsca do świata Azeroth, zakładając z góry, że wiemy, jakie role odgrywają w nim opisywane przez niego postacie. Z perspektywy gracza to jednak nie jest minus.
Pomimo że, tak jak mówiłam, "Cienie Hordy" wiele wyjaśniają, styl napisania jest przeciętny, a czasem wręcz nudny. Być może chłopakom spodoba się bardziej - dużo walk i inne takie wojenne sprawy... Poza tym momentami powieść podchodzi wręcz pod filozoficzną - mądre słowa padają z ust Panderenów i trolli... no dobra, tylko jednego trolla.
Reasumując... sama nie wiem, co sądzić. Na pewno to nie jest niezbędnik graczy WoW-a, ale... nie zaszkodzi przeczytać, dowiedzieć się czegoś wiedzieć, i, zwracam się do graczy...

Patrycja | 2016-03-09
Przeczytana: 09 marca 2016

Okropnie nudna książka! Naprawdę, najnudniejsza ze wszystkich książek dotyczących warcraft'a które miałam okazję przeczytać. W zasadzie do końca nie wiem, co było tego powodem: czy fabuła, czy może sposób jej przedstawienia, tak czy siak wynudziłam się straszliwie. Gdy się nad tym głębiej zastanowić, to książka ta stanowi pewnego rodzaju fenomen: czytam naprawdę bardzo różne książki lecz nie pamiętam, aby któraś mnie tak sobą znużyła.

oxfordka | 2015-04-04
Przeczytana: 03 kwietnia 2015

Książki z serii World of Warcraft, mają dla mnie niebywale ważne znaczenie. Przypominają mi moją pierwszą grę przez internet, którą był właśnie WoW, przywracają wspomnienia o początkach posiadania internetu, poszerzaniu horyzontów dzięki komputerowi, poznaniu wielu wspaniałych ludzi i ukazaniu mi cudownego bajkowego świata, gdzie drzewa mają fioletowe liście, a obok mnie lawiruje mały purpurowy smok...

Akcja "Cieni Hordy" rozgrywa się na niezbadanym dotąd obszarze zwanym Pandarią. Jest to miejsce, którego zarówno gracze jak i czytelnicy nie mieli okazji poznać za czasów "Kataklizmu" czy tym bardziej Wrath of the Lich King. Zamieszkują je pandareni, którzy nie należą ani do Hordy, ani do Przymierza - są neutralni. Myślę, że właśnie ta neutralność i odmienność sprawiła, że książka nabrała smaczku i czytało się ją bardzo przyjemnie.

Głównymi bohaterami powieści są stworzenia, które stanowią w przeważającej mierze swoje przeciwieństwa, jednak mając u boku pandareńskich druhów, coraz...

Karola | 2013-08-21
Przeczytana: 2013 rok

Bardzo dobra książka. Może nie aż tak jak Wichry Wojny, ale również z wielkim zainteresowaniem ją przeczytałam. Najciekawsze jest to, że nie lubię Hordy, ale książka super. Od 4 lat gram w Przymierzu :)
Pozdrowienia dla graczy WoWa :D

Tomasz89 | 2015-03-04
Przeczytana: 04 marca 2015

Co tu powiedzieć? Moja ocena mówi sama za siebie. Słaba, nudna i tak jak na książkę tak szkoda mi czasu na pisanie czegokolwiek. Dzieli ją przepaść do "Kręgu nienawiści". A może to dlatego, że nie grałem w WoW-a?

Jan Domański | 2014-01-18

Genialna - słowo słabo opisujące tę książkę! Fabuła i powiązanie
z grą - idealne! 10/10

Paulina Kuryłowicz | 2014-10-30
Na półkach: Posiadam

Książka napisana tragicznie, tłumaczenie nazw miast, przydomków, fauny i flory w ogóle jej nie pomaga, a wręcz ciągnie ją z szaleńczą siłą na dno. Nie dorównuje nawet w połowie trylogii Wojny Starożytnych czy Władcy Klanów. Próbując ją jakoś opisać najlepiej pasuje stwierdzenie iż jest to swoisty fabularny zapychacz nie oddający w ogóle klimatu Warcrafta jak i charakteru samego Vol'jina.

Baker | 2014-04-21
Na półkach: Posiadam

fajna ale czegoś brakuje. Może nie do końca mój klimat, dlatego się trochę zawiodłem mimo, że vol'jin to jedna z moich ulubionych postaci.