Mecha_Kulturacja

Profil użytkownika: Mecha_Kulturacja

Nie podano miasta Nie podano
Status Czytelnik
Aktywność 2 tygodnie temu
1 116
Przeczytanych
książek
1 116
Książek
w biblioteczce
1 112
Opinii
5 406
Polubień
opinii
Nie podano
miasta
Nie podano
Dodane| 1 ksiązkę
Strony www:
Blog poświęcony szeroko pojętej kulturze. Recenzje, artykuły, zestawienia.

Opinie


Na półkach:

Ogród Ramy to powieść science fiction autorstwa Arthura C. Clarke’a i Gentry’ego Lee, będąca kontynuacją powieści Spotkanie z Ramą i Rama II, które opowiadały o spotkaniu ludzkości z obcym statkiem kosmicznym. Historia ta ukazały się nakładem Domu Wydawniczego Rebis w ramach cyklu Wehikuł Czasu.

Statek kosmiczny Rama II uciekł z Ziemi po ataku rakietowym, zabierając ze sobą trójkę rozbitków z Newtona. Nicole des Jardins, Richard Wakefield i Peter O’Toole stają w obliczu niepewnej przyszłości, zdani wyłącznie na siebie. Mimo przeciwności losu walczą o przetrwanie i starają się zrozumieć Obcych, którzy porwali ich statek. Ku ich zdziwieniu, Obcy okazują się badaczami inteligentnych gatunków w kosmosie i decydują o powrocie Ramy na ich planetę. To niesie ze sobą zarówno nadzieję na nowy raj, jak i obawy przed nieznanym.

W trzecim tomie czytelnik zostaje wciągnięty w wir wydarzeń. Pojawiają się nowi bohaterowie, którzy wnoszą do historii świeżą dynamikę i nowe wątki. Odkrywamy obce istoty i miejsca, co rozszerza granice wyobraźni i wzbudza ciekawość. Autorzy kładą duży nacisk na relacje między bohaterami i interakcje społeczne. Obserwujemy, jak rozwijają się przyjaźnie, rodzą się konflikty i kształtują się sojusze. Te relacje stają się fundamentem dla opisywanych problemów, z którymi zmaga się społeczność Nowego Edenu.

Powieść Ogród Ramy autorstwa Arthura C. Clarke’a i Gentry Lee to nie tylko dzieło science fiction pełne szczegółów naukowych, ale przede wszystkim pasjonująca historia o ludziach i ich zmaganiach w obliczu niewyobrażalnego odkrycia. Książka obfituje w szczegółowe opisy kosmicznych zjawisk, technologicznych nowinek i odkryć naukowych. Mimo to, dzięki umiejętnemu przedstawieniu tych zagadnień, nie nuży nawet czytelników nieobeznanych z tematem. Autorzy zrozumiałym językiem tłumaczą skomplikowane koncepcje, czyniąc je fascynującymi elementami fabuły.

Ogród Ramy jak i dwa pierwsze tomy to prawdziwa klasyka gatunku, która z pewnością zachwyci nie tylko fanów science fiction, ale również wszystkich miłośników dobrej literatury. Język autora jest prosty, ale jednocześnie bogaty i plastyczny, co sprawia, że czytanie tej powieści to prawdziwa przyjemność.

Ogród Ramy to powieść science fiction autorstwa Arthura C. Clarke’a i Gentry’ego Lee, będąca kontynuacją powieści Spotkanie z Ramą i Rama II, które opowiadały o spotkaniu ludzkości z obcym statkiem kosmicznym. Historia ta ukazały się nakładem Domu Wydawniczego Rebis w ramach cyklu Wehikuł Czasu.

Statek kosmiczny Rama II uciekł z Ziemi po ataku rakietowym, zabierając ze...

więcej Pokaż mimo to

Okładka książki Piaski Diuny Kevin J. Anderson, Brian Herbert
Ocena 7,3
Piaski Diuny Kevin J. Anderson, ...

Na półkach:

Brian Herbert i Kevin J. Anderson, kontynuatorzy dzieła Franka Herberta, zapraszają na fascynującą podróż do mrocznych zakamarków uniwersum Diuny. Siedem opowiadań, stworzonych specjalnie dla polskich fanów, odkrywa nieznane oblicza kultowego świata i rzuca nowe światło na znane już wydarzenia. Zbiór, podobnie jak poprzednie, tomy ukazały się nakładem Domu Wydawniczego Rebis i uzupełnione zostały niesamowitymi rysunkami Wojciecha Siudmaka.

Pisaki Diuny to prawdziwa gratka dla miłośników sagi Herberta, którzy od lat podziwiają bogactwo i epicki rozmach serii. W zbiorze znalazło się 7 opowiadań: Ostrze krysnoża, Krew saudarkarów, Wody Kanly, Dwór imperialny, Czerwona zaraza, Ślubny jedwab oraz Skarb w Piasku. Zbiór ten pozwala odkryć kolejne sekrety rodu Atrydów, oraz poznać losy Fremenów. Wisienką na torcie jest możliwość zanurzenia się zanurz się w mrocznych zakamarkach imperium.

Opowiadania z uniwersum Diuny dają nam wgląd w różne zakamarki tego bogatego świata. Poznajemy bliżej tragiczne losy Szadout Mapes i obserwujemy, jak Arrakis staje się domeną Harkonnenów. Poznajemy również historię pułkownika Sardaukarów, który w przebraniu Harkonnena sieje terror w posiadłościach Atrydów. Pojawia się też Gurney Halleck, który po upadku Arrakin i śmierci Leto Atrydy walczy z rodem Harkonennów, utrudniając im wydobycie przyprawy.

Dwór Imperialny ujawnia historię wieloletniej walki Atrydów i Harkonnenów, a Czerwona Zaraza pokazuje początki Gildii Kosmicznej. Ślubny Jedwab to krótka scena z przygotowań do ślubu Leto Atrydy z córką arcyksięcia Armanda Ekaza. Każda z tych historii odkrywa przed nami nowe sekrety i pozwala spojrzeć na Diunę z innej perspektywy, choć nie wnosi nic zaskakującego do tego uniwersum.

Śmiało można powiedzieć, że Piaski Diuny na swój sposób wzbogacają świat wykreowany przez Franka Herberta. Nie są to jednak historie, które będą się bronić same w sobie. Bez znajomości Kronik Diuny nie mają one większego znaczenia. Dlatego istotne znaczenie mogą mieć dla miłośników Diuny, którzy będą dopatrywać się wielu ukrytych smaczków i nawiązań lub wytykać błędy twórcom.

Brian Herbert i Kevin J. Anderson, kontynuatorzy dzieła Franka Herberta, zapraszają na fascynującą podróż do mrocznych zakamarków uniwersum Diuny. Siedem opowiadań, stworzonych specjalnie dla polskich fanów, odkrywa nieznane oblicza kultowego świata i rzuca nowe światło na znane już wydarzenia. Zbiór, podobnie jak poprzednie, tomy ukazały się nakładem Domu Wydawniczego...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach:

Czarna Chmura, autorstwa Freda Hoyle’a, to klasyka science fiction, która łączy w sobie naukowe fakty z fikcją literacką. Opublikowana w 1957 roku, powieść opowiada o zbliżającym się do Układu Słonecznego gigantycznym obłoku międzygwiazdowym i jego potencjalnym wpływie na Ziemię. Książka ukazała się nakładem Domu Wydawniczego Rebis w ramach cyklu Wehikuł Czasu.

Historia rozpoczyna się, gdy młody astronom, Thomas Marlowe, odkrywa na zdjęciach nieba dziwną ciemną plamę. Okazuje się, że jest to gigantyczny obłok pyłu i gazu, zmierzający wprost ku Ziemi. Naukowcy z całego świata gromadzą się w specjalnie utworzonym ośrodku badawczym, aby dowiedzieć się więcej o Czarnej Chmurze i jej potencjalnym zagrożeniu. Na czele zespołu staje niekonwencjonalny astronom Christopher Kingsley.

Przesłonięcie słońca może wywołać niewyobrażalne zmiany na naszej planecie. W obliczu nadchodzącej katastrofy, rząd brytyjski podejmuje szereg działań mających na celu ochronę ludności. Zbudowane zostają podziemne schrony, a ewakuacja staje się coraz bardziej realna. Wszyscy ciężko pracują aby zdobyć jak najwięcej informacji o obiekcie i zminimalizować szkody. Z czasem okazuje się, że prawda o tym nietopowym zjawisku jest całkiem odmienna i zmusza naukowców do zweryfikowania swoich poglądów na temat wszechświata.

Hoyle, będąc wybitnym i kontrowersyjnym astronomem, wplata w fabułę powieści wiele naukowych informacji. Opisuje m.in. strukturę obłoków międzygwiazdowych, ich wpływ na gwiazdy i planety, a także potencjalne zagrożenia, jakie mogą stwarzać dla życia na Ziemi. Jednocześnie autor nie zapomina o fikcyjnej stronie opowieści. Pośród naukowych rozważań pojawiają się wątki dotyczące ludzkich relacji, walki o przetrwanie i moralnych dylematów.

Czarna Chmura porusza również głębsze pytania o naturę życia, wszechświata i miejsce człowieka w nim. Hoyle zastanawia się nad pochodzeniem życia, możliwością istnienia pozaziemskich cywilizacji i moralnymi dylematami, jakie stoją przed ludzkością w obliczu katastrofy. W efekcie to znakomita powieść science fiction, która łączy w sobie naukową rzetelność z fikcyjną fabułą. To pozycja obowiązkowa dla miłośników gatunku, a także dla wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się więcej o tajemnicach kosmosu.

Czarna Chmura, autorstwa Freda Hoyle’a, to klasyka science fiction, która łączy w sobie naukowe fakty z fikcją literacką. Opublikowana w 1957 roku, powieść opowiada o zbliżającym się do Układu Słonecznego gigantycznym obłoku międzygwiazdowym i jego potencjalnym wpływie na Ziemię. Książka ukazała się nakładem Domu Wydawniczego Rebis w ramach cyklu Wehikuł Czasu.

Historia...

więcej Pokaż mimo to

Więcej opinii

Aktywność użytkownika Mecha_Kulturacja

z ostatnich 3 m-cy
Mecha_Kulturacja
2024-04-21 10:36:01
Mecha_Kulturacja dodał książkę Ogród Ramy na półkę i dodał opinię:
2024-04-21 10:36:01
Mecha_Kulturacja dodał książkę Ogród Ramy na półkę Przeczytane i dodał opinię:

Ogród Ramy to powieść science fiction autorstwa Arthura C. Clarke’a i Gentry’ego Lee, będąca kontynuacją powieści Spotkanie z Ramą i Rama II, które opowiadały o spotkaniu ludzkości z obcym statkiem kosmicznym. Historia ta ukazały się nakładem Domu Wydawniczego Rebis w ramach cyklu Wehikuł ...

Rozwiń Rozwiń
Ogród Ramy Arthur C. Clarke
Cykl: Rama (tom 3)
Średnia ocena:
6.8 / 10
210 ocen
Mecha_Kulturacja
2024-03-23 18:47:34
Mecha_Kulturacja dodał książkę Piaski Diuny na półkę i dodał opinię:
2024-03-23 18:47:34
Mecha_Kulturacja dodał książkę Piaski Diuny na półkę Przeczytane i dodał opinię:

Brian Herbert i Kevin J. Anderson, kontynuatorzy dzieła Franka Herberta, zapraszają na fascynującą podróż do mrocznych zakamarków uniwersum Diuny. Siedem opowiadań, stworzonych specjalnie dla polskich fanów, odkrywa nieznane oblicza kultowego świata i rzuca nowe światło na znane już wydarz...

Rozwiń Rozwiń
Piaski Diuny Kevin J. AndersonBrian Herbert
Seria: Diuna
Średnia ocena:
7.3 / 10
19 ocen
Mecha_Kulturacja
2024-02-20 18:56:39
Mecha_Kulturacja dodał książkę Czarna chmura na półkę i dodał opinię:
2024-02-20 18:56:39
Mecha_Kulturacja dodał książkę Czarna chmura na półkę Przeczytane i dodał opinię:

Czarna Chmura, autorstwa Freda Hoyle’a, to klasyka science fiction, która łączy w sobie naukowe fakty z fikcją literacką. Opublikowana w 1957 roku, powieść opowiada o zbliżającym się do Układu Słonecznego gigantycznym obłoku międzygwiazdowym i jego potencjalnym wpływie na Ziemię. Książka u...

Rozwiń Rozwiń
Czarna chmura Fred Hoyle
Średnia ocena:
7 / 10
185 ocen

statystyki

W sumie
przeczytano
1 116
książek
Średnio w roku
przeczytane
112
książek
Opinie były
pomocne
5 406
razy
W sumie
wystawione
55
ocen ze średnią 6,5

Spędzone
na czytaniu
7 012
godzin
Dziennie poświęcane
na czytanie
2
godziny
15
minut
W sumie
dodane
0
cytatów
W sumie
dodane
1
książek [+ Dodaj]