Wiedźmin. Kompendium o świecie gier

Wydawnictwo: Agora SA
pshemko79

Zanurkuj w głąb świata łowców, potworów, gdzie główni bohaterowie zabiorą Cię w podróż po fascynującej krainie fantasy jaką jest świat Wiedźmina. Ten wspaniały, ilustrowany przewodnik po grze, zawiera dogłębną wiedzę o lokalizacjach, morderczych bestiach, które je zamieszkują, oraz zabójczej broni która pozwoli Ci je zgładzić. Jest to książka która powstała na bazie gier Wiedźmin, swoista...

Jest to książka która powstała na bazie gier Wiedźmin, swoista zgrafizowana kronika przygód Wiedźmina Geralta. Obecnie na rynku dostępne są dwie gry, a w raz z premierą trzeciej części zostanie wydany powyższy tytuł.

źródło opisu: cdp.pl

źródło okładki: cdp.pl

surykatek86 Mazur | 2018-09-07
Przeczytana: 07 września 2018

Ilustrowany przewodnik po świecie Wiedzmina.Zawiera liczne szkice z gry wiedzmin 2 i 3.Krótkie streszczenie z sagi trochę historii krainy,podziały najważniejszych potworów,główne religie i kulty a także kim są wiedzmini i czym się zajmują.Wada brak mapy.Album nie jest idealny ,ale czyta się dobrze i szybko.Polecam.

GrzegorzIgnacy | 2018-06-04
Przeczytana: 01 lipca 2015

Książka, a właściwie album, Wiedźmin. Kompendium o świecie gier prezentuje naprawdę wysoki poziom wydawniczy. Duży format (23,5x31 cm), twarda oprawa i papier kredowy oraz mnóstwo ilustracji, wszystko dopełnione zajmującym tekstem sprawia, że kompendium jest niezwykle ciekawym nabytkiem. Sam podtytuł wydaje mi się jednak krzywdzący. Bo o ile ilustracje i szkice koncepcyjne pochodzą ze wszystkich trzech odsłon gry komputerowej wprost ze stajni CD PROJECT RED to już sam tekst, omawiający często zdarzenia w grach pominięte, swoje źródła ma w prozie Andrzeja Sapkowskiego. Nie dałoby się napisać kompendium bez znajomości przede wszystkim wiedźmińskiej sagi. Sama gra, rzecz jasna na sadze oparta, mogłaby nie wystarczyć.
Jeszcze kilka zdań na temat właśnie tekstu. Otóż książka podzielona jest na pięć rozdziałów. I nic nie byłoby w tym odkrywczego gdyby nie forma prezentacji materiału. Każdy...

Ulsien | 2017-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2017

Rewelacyjny album zabierający nas do świata gry "Wiedźmin". To podróż przez wszystkie części - od pierwszej, poprzez "Zabójców królów" po "Dziki Gon". Piękne ilustracje okraszają sporą ilość świetnie przygotowanego tekstu i pozwalają graczom (i nie tylko) rozeznać się kto jest kim w uniwersum stworzonym przez CD Projekt -obecnie- Red. Prawdziwa gratka dla oka, nie tylko dla fanów gry. Autor w przejrzysty sposób systematyzuje wiadomości z sagi i serii gier, poświęcając każdy rozdział innemu zagadnieniu. Z kart książki mówi do nas Jaskier, Yennefer, Vesemir, Geralt... Świetny pomysł, a i wykonanie bardzo mi się podoba.

Gracjan | 2017-03-14
Przeczytana: 13 marca 2017

Wiedźmin. Kompendium o świecie gier (2015)

W internecie krąży wiele pozytywnych opinii o tej publikacji, ale nie należy brać ich sobie zbytnio do serca, a tym bardziej pod wpływem zawartych w nich entuzjastycznych reakcji pochopnie dołączać tego produktu do listy zakupów – bo tak faktycznie, ów album to rzecz zdecydowanie średnia, i dla sympatyka twórczości Sapkowskiego nie przedstawia większej wartości. Niewiele wnosi do jego oglądu na przedstawione w cyklu uniwersum, i nie odpowiada na jego zapotrzebowania. Gracze, którzy nie czytali książek AS-a (i w ogóle nie czytający za wiele), to jak się zdaje odbiorcy mniej wymagający. I to jest książka dla nich (szczególnie dla tych którzy jeszcze się nie golą).

Najbardziej niepokojącym znakiem naszych czasów jest fakt, że wszystkie te pełne zachwytu recenzje skupiają się na stronie wizualnej, atrakcyjności grafik, jakości papieru i grubości okładki (które są standardem przy tym typie wydawnictw, zatem żadna to rewelacja), niewiele zaś...

Michał | 2016-08-01
Przeczytana: luty 2016

Piękne kolorowe wydanie. Polecam kolekcjonerom i osobą które znają Geralta tylko z perspektywy gry komputerowej.

Ichidia | 2016-07-06

Pięknie wydane dzieło, przykuwa uwagę. Miłe podsumowanie gier i książek o Wiedźminie. Cena książki może trochę zrazić, ale warto ją mieć na swojej półce :).

| 2016-06-18
Przeczytana: 18 czerwca 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

To Kompendium to obowiązkowa pozycja dla każdego fana Wiedźmina! Jest tu wszystko o wszystkim związanym ze światem Wiedźmina, opowiedziane zwięźle i na temat przez najbliższych towarzyszy Geralta z Rivii tj. Borcha Trzy Kawki,Vesemira,Yennefer oraz Jaskiera.

Arlene84 | 2016-04-12

Książka treściowo stanowi zbiór wiedzy o świecie stworzonym przez Sapkowskiego z uzupełnieniem o treści stanowiące fabułę gry komputerowej. Ale tym co ją wyróżnia jest przepiękne wydanie - począwszy od eleganckiej twardej oprawy i dużego formatu, poprzez kredowy papier i ciekawy sposób zamieszczania tekstu na stronach, aż po fascynujące baśniowe ilustracje. Dawno nie miałam w rękach tak pięknie wydanej książki!

| 2016-02-23
Na półkach: Przeczytane, Fabuła
Przeczytana: 12 maja 2016

Świetny przewodnik po świecie Wiedźmina. Prezentuje w zwięzły sposób ważniejsze aspekty uniwersum i streszcza książki Pana Sapkowskiego. Okraszony mnogością świetnych ilustracji i szkiców. Gratka dla każdego fana. Wszystkim nie znającym tej historii, nie polecam. Sugeruję zacząć od początku, odkrywając wszystkie niuanse samemu.

| 2016-01-02

Każdemu fanowi Wiedźmina, papierowego, czy wirtualnego, spodoba się na pewno! Po części pozycja dobra także dla początkujących fanów, którzy nie do końca rozumieją "co i jak?". Najważniejsze informacje opisane w skrócie, rzetelnie i treściwie, ilustracje przyjemne dla oka. Według mnie bardzo udana lektura!
UWAGA - zawiera MAAAASĘ spoilerów, więc ci, którzy nie skończyli książek lub gier, a mają taki zamiar, lepiej niech omijają pewne fragmenty. Ten o życiu Geralta w szczególności ;)