Zamachowiec

Wydawnictwo: Amber
The Wrecker
zamachowiec, Cussler, Isaac Bell,
Ag2S

Nowy bestseller Wielkiego Mistrza Przygody z cyklu Isaac Bell. Isaac Bell, bohater cyklu rozpoczętego bestsellerem Pościg, musi powstrzymać szaleńca, którego celem jest totalna destrukcja. 1907. Wysadzony w powietrze tunel kolejowy w Oregonie. Wykolejony pociąg pod Los Angeles. Seria tajemniczych katastrof, pożarów i eksplozji niszczy Southern Pacific Railroad. Żaden pociąg, żadna linia...

Nowy bestseller Wielkiego Mistrza Przygody z cyklu Isaac Bell.

Seria tajemniczych katastrof, pożarów i eksplozji niszczy Southern Pacific Railroad. Żaden pociąg, żadna linia kolejowa na rozległym amerykańskim Zachodzie nie jest już bezpieczna. Tajemniczy zamachowiec uderza z zaskoczenia. Kimkolwiek jest i jakiekolwiek ma motywy, wie, jak siać zniszczenie.

Zdesperowany prezes kolei wynajmuje legendarną Agencję Detektywistyczną Van Dorna. Jej najlepszy agent – Isaac Bell szybko odkrywa, że zamachowiec planuje atak, jakiego jeszcze nie było. I jeśli nie powstrzyma go w porę, zagrożona będzie nie tylko kolej, lecz przyszłość całego kraju.

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2013

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl

gwiazdka | 2015-02-08
Na półkach: Przeczytane, Rok 2015
Przeczytana: 08 lutego 2015

Dość sympatyczna lektura, pełna przygód, pościgów i szybkiej akcji. Niby czytelnik wie od początku, że książka skończy się dobrze, a już po przeczytaniu jednej trzeciej, kto jest tytułowym „bohaterem”, to i tak z zaciekawieniem przewraca kolejne strony. Akcja co prawda trochę naciągana, niektóre przygody za bardzo w stylu płaszcza i szpady, w dodatku oparte na przeczuciach, zaś Izaak Bell za często jest poważnie ranny, by na drugi dzień być- chyba w cudowny sposób- zupełnie zdrowym. Mimo tych niedociągnięć powieść czyta się szybko, przygody i śledztwo agencji Van Dorna może być niezłą rozrywką. W każdym razie mnie się czytało dobrze, dużo lepiej niż wczorajszy „Pościg". Nie ma tu dłużyzn, każda kolejna strona to nowe wydarzenia i przygody. Dla mnie dobra.

fik | 2017-10-12
Przeczytana: 11 października 2017

Czytając "Zamachowca" doniosłem wrażenie że Cussler niejako wydoroślał. Nie napisał wyidealizowanej przygodówki lecz niezły kryminał dla młodzieży . Nie ma tutaj brutalnych morderstw ani gwałtów ale też nie ma niezniszczalnych super bohaterów jak w poniektórych jego książkach. Pełno tu akcji, sporo wiadomości o kolejnictwie z początku XX wieku, czyta się bardzo dobrze i można powiedzieć że cykl z Issaciem Bell jest jak na razie całkiem udany w twórczości autora

wiejskifilozof | 2014-08-08

Nie bardzo mi się chciało kupować tej książki.Nie była na mojej liście do przeczytania.
Kiedy zobaczyłem ją w bibliotece,chętnie wypożyczyłem i zobaczyłem cóż to takiego,pan Cussler napisał.
A z pod jego pióra wyszła zgrabna historia,o pewnym Zamachowcu którego celem jest kolej w USA.
Mamy rok 1907,detektyw Bell chce wyjaśnić kim jest ów przestępca.
Mamy naprawdę dobrą akcję,pościgi i strzelanina.
Każdy fan Cusslera będzie się czul dobrze czytając Zamachowca.
Mamy nawiązanie do prohibicji,do stosunków społecznych.
Chociaż radość z czytania już nie była taka,kiedy domyśliłem się kim może być Zamachowiec.

Agatka | 2014-08-08

Przyzwoicie napisana. Dobra sensacja :)

Gośka | 2013-12-04
Na półkach: Przeczytane, 2013, Clive Cussler
Przeczytana: 04 grudnia 2013

"Gliniarz kolejowy, który obserwował robotników z nocnej zmiany wchodzących do tunelu, zastanawiał się, jaki pożytek będzie miała Southern Pacifick Company z jednookiego, utykającego na sztywnej nodze górnika skalnego."
Jednooki kuternoga nie jest taki nieprzydatny, na jakiego wygląda. To człowiek, który nie zawaha się zabić niewinnej ofiary, byle tylko osiągnąć swój cel. Tak zwany Zamachowiec ma jeden cel- osłabić najpotężniejszą firmę kolejarską. Z jego rąk zginą górnicy, robotnicy, drwale, kolejarze. Nie patrzy na nic. Prezes kampanii Osgood Hennessy musi powstrzymać mordercę, by zdążyć wybudować skrót kolejowy, przed nastaniem zimy. Jego policja kolejowa sobie nie radzi. Straty są ogromne a przerażeni robotnicy boją się iść do pracy. Osgood nie ma wyjścia. Wynajmuje firmę detektywistyczną Van Dorna, najlepszą, największą i znaną ze swoich sukcesów. Jej największym atutem są doskonale przeszkoleni agenci porozrzucani po różnych stanach Ameryki. Jednym z nich jest Isaac Bell i...

Nawet lepsza od "Pościgu". Dużo wrażeń i ciekawi bohaterowie.

Lilu | 2013-10-26
Przeczytana: 26 października 2013

Z żalem od kilku lat patrzyłam jak Cussler sygnuje swoim nazwiskiem złe książki. Pościg - jego ostatnia - przypomniała mi jak fajnie kiedyś pisał. Dlatego też sięgnełam po kontunuację serii, mimo, że autorem jest niejaki Justin Scott. I tu miłe zaskoczenie:) Scott napisał świetną książkę przygodową na poziomie Cusslera - interesującą, nieprzytłaczajacą nadmiarem nieczytelnej akcji, klimatyczną, westernową.
Scott, na równi z Cusslerem, kocha swój kraj i wszelkiego rodzaju machiny. Posiada ogromną wiedzę historyczną,dzięki czemu wiarygodnie i bardzo interesująco przedstawia cały przekrój społeczeństwa z początku XX wieku w Stanach - od skrajnej biedy po degrengoladę niewyobrażalnych fortun,a wszystko to doprawione smaczkiem polityczno-obyczajowym.

majek | 2017-05-17
Przeczytana: 17 kwietnia 2017

Mam mieszane uczucia co do książki. Z jednej strony nie mam się do czego doczepić, z drugiej: tak bardzo odbiega od tych przygodówek, które czytałam do tej pory. Przede wszystkim jej bohaterowie to ludzie - krwawiący, mylący się, nie będący w stanie czegoś zrobić. Żadne cudowne ozdrowienia i nadludzkie siły. To jest piękne!
Podobało mi się również osadzenie fabuły w epoce rozwoju Ameryki i konsekwentne trzymanie się wyznaczonych ram czasowych. Bez udziwnień, udoskonaleń, szalonych wynalazków. Wszystko w 100% racjonalne oraz prawdopodobne. I jednocześnie tak bardzo długotrwałe. Dopiero po tej książce zdałam sobie sprawę z prostej oczywistości, że kiedyś faktycznie trwało to tak długo. Przemierzanie kontynentu, brak komunikacji.. Jedyny zgrzyt to sama budowa odcinka Cascade. Bo o ile śledztwo trwało rozsądną ilość czasu, o tyle ogarnięcie torów, tunelu i mostu było błyskawiczne!
Co do bohaterów: Od razu pokochałam Archibalda Abbota IV. Niech mu się wiedzie ;). Marion... mam jakieś...

Marczewek | 2013-12-09

Pierwsza część serii z Isaakiem Bellem wyszła w 100% spod pióra Cusslera, kolejne natomiast dostały już swojego "współautora". Tym razem został nim Justin Scott, facet już niemłody, a i swego czasu Amber wydał kilka jego powieści.
Pierwsza część cyklu bardzo mi się podobała, mimo że jakimś wielkim znawcą Cusslera nie jestem, ale realia przełomu wieków, kolej parowa, czy późny dziki zachód bardzo zachęcają do czytania.

Sięgając po Zamachowca miałem lekkie obawy co do poziomu książki, bo jednak z tymi współautorskimi książkami jest rożnie. Mimo że książki z Pittem są dobre, to te pozostałe mają już rozstrzelone recenzje.
Na szczęście moje obawy okazały się niepotrzebne, bo książka trzyma poziom.

Isaac Bell, najlepszy agent Agencji Van Dorna dostaje kolejne zadanie. Tytułowy Zamachowiec uparł się, i za wszelką cenę chce zniszczyć pewnego potentata kolejowego, powodując coraz to bardziej wymyślne zamachy.
A to pociąg się wykoleja, a to zniszczona zostaje jakaś osada pracowników, a to...

Kasidy_Wolf | 2017-11-12
Na półkach: Sensacja, Przeczytane

Jedna z lepszych części Clive Cusslera.