Obelisk

Tłumaczenie: Maciej Jakub Jabłoński
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Fikcja". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Hachette
Gideon's War
978-83-7739-873-9
powieść amerykańska,
Ag2S

Aby utrzymać pokój, musi rozpętać wojnę. Bezwzględni terroryści. Warta miliardy dolarów platforma wiertnicza. Samotna misja i tylko 48 godzin, żeby zapobiec katastrofie… Gideon Davis, specjalny negocjator z ramienia ONZ, jest prawdziwym ekspertem – potrafi pokojowo zakończyć każdy globalny konflikt. Teraz jednak staje przed nie lada wyzwaniem – ma tylko 48 godzin, żeby powstrzymać swojego...

Aby utrzymać pokój, musi rozpętać wojnę.
Teraz jednak staje przed nie lada wyzwaniem – ma tylko 48 godzin, żeby powstrzymać swojego brata, agenta Tillmana Daviesa, który przeszedł na stronę wroga. Gideon musi porzucić dyplomację i, przedzierając się przez rozdarte wojną domową państwo Mohan, dotrzeć do Obelisku – najnowocześniejszej, wartej miliardy dolarów platformy wiertniczej, zajętej przez terrorystów pod wodzą Tillmana. Wspierany przez Kate Murphy, szefową Obelisku, Gideon podejmuje się szaleńczej misji ratunkowej. Czas płynie nieubłagalnie…

źródło opisu: Wydawnictwo Hachette Livre, 2012

źródło okładki: http://www.hachette.com.pl/

Monika | 2014-08-04
Przeczytana: 05 sierpnia 2014

Bardzo lubiłam wszystkie książki wydawnictwa Hachette. Aż do tej chwili. "Obelisk" zdecydowanie zaniżył poziom :(
Rozwlekła akcja i nuda... Nie dokończę.

fulmir | 2016-07-29
Przeczytana: 27 lipca 2016

Lubię takie książki. Kawał porządnej sensacji z wartką akcją. Ale po kolei. Owy obelisk to platforma wiertnicza, na której wydobywa się ropę z dna Morza Południowochińśkiego. Duże brawa za szczegółową wiedzę autora na temat takiej platformy. W pewnym momencie Obelsik zostaje przechwycony przez terrorystów po wodzą Abu Nasira. Plotki głoszą, że jest to wojskowy Tillman Davis, który jest bratem negocjatora z ramienia ONZ Gideona Davisa. Ten wyrusza w celu odnalezienia brata i rokowań. Wszystko jednak znacznie się komplikuje gdy na jaw wychodzą niespodziewane fakty.
Książka ciekawa z szybką akcją i dopracowanymi scenami. Bohaterowie barwni. Niewątpliwie opisanie takiej platformy ze wszystkimi szczegółami konstrukcyjnymi było dużym wyzwaniem pisarskim i autor temu podołał. Polecam.

Heisenberg | 2016-03-23

Howard Gordon, czyli autor książki, to ten sam Howard Gordon - współtwórca znanego, głośnego serialu "24 godziny" (ale także m.in. "Homeland" czy "Z Archiwum X"...). Znający ten serial wiedzą, że jest on wyjątkowo "napakowany" akcją. Jeśli chcą podobnej akcji doświadczyć w formie pisanej, to zachęcam do sięgnięcia po "Obelisk". Dzieje się w tej książce, oj dzieje! Brakuje chyba tylko Jacka Bauera... (Szanownym Czytelnikom, którzy nie znają "24 godzin" spieszę wyjaśnić, że to główny bohater serialu)

Agatha | 2015-11-29
Przeczytana: 29 listopada 2015

"Obelisk" zbyt długo leżał na mojej półce. Skutecznie zniechęcał mnie opis z tyłu książki. Jednak debiut Howarda Gordona wciąga od pierwszych stron i pozwala zapomnieć o całym świecie. Szybka akcja i niebezpieczeństwa, które czekają Gideona nie pozwalają przerwać książki w połowie, trzeba dotrzeć do ostatniego zdania.
Głównym bohaterem jest Gideon Davis, negocjator z ramienia ONZ, który ma tylko 48 godzin, aby ocalić Obelisk oraz wiele istnień a także powstrzymać swojego brata Tillmana, który jak poinformował go wuj Earl przeszedł na stronę zła. Jednak Davis nie wierzy, że jego brat mógł się aż tak zmienić i stać się najbardziej poszukiwanym terrorystą - Abu Nasirem. Gideon jadąc z lotniska wpada w zasadzkę dżihadystów i ledwo uchodzi z życiem. O jego podróży wiedziało tylko kilka zaufanych osób, jednak ktoś go wydał. Postanawia jak najszybciej dotrzeć do Obelisku- platformy wiertniczej zajętej przez terrorystów. Gdzie od samego początku czeka na niego wiele problemów. Wspierany...

Anna-mojeksiążki | 2013-01-03
Przeczytana: styczeń 2013

Bardzo lubię sensacyjne pozycje wydawane przez Hachette. Sięgnęłam po „Obelisk” zachęcona przez Anetę i jej ciekawą recenzję – nie zawiodłam się.
Howard Gordon jest znanym scenarzystą filmu „24 godziny”, w którym główną rolę gra Kiefer Sutherland, a „Obelisk” jest jego debiutem pisarskim. Byłam ciekawa, czy uda mu się w książce utrzymać atmosferę intrygi i napięcia, tak jak udaje się mu to w filmie, jednak tam pracuje nad tym wiele osób, a w książce był zdany tylko na siebie. Cóż – okazało się, że „Obelisk” to… świetna książka sensacyjna ! Doskonale napisana, trzymająca w napięciu i wciągająca czytelnika. Miałam wrażenie , że sama podążam za głównym bohaterem po tak niezwykłych miejscach jak dżungla czy platforma wiertnicza. Przenosimy się w inny wymiar i pozostajemy odporni na świat realny, aż do ostatnich stron powieści.

Głównymi bohaterami powieści są bracia Davis – Gideon, bezpośrednio , a Tillman, pośrednio. Bracia po tragicznej śmierci rodziców wychowują się w rodzinie...

ReaderX | 2014-11-16

Dobra książka, którą można znaleźć w dobrej cenie. Sam kupiłem ją trochę w biegu i zacząłem jeszcze stojąc w kolejce do kasy. Przyznaję, że mnie wciągnęła ale nie miałem problemu, żeby ją zamknąć i wrócić do niej dopiero po kilku dniach. Jest akcja, jest spisek ale jak dla mnie wszystko dzieje się trochę za szybko. Jeżeli tak właśnie miało być to autorowi nie można odmówić udanego debiutu ale po dość jednoznacznej rekomendacji z okładki i czytając opis, osobiście spodziewałem się jednak czegoś więcej. Tyniemniej jest to dobra książka, wszystko trzyma się kupy i na jedno jesienne bądź zimowe popołudnie nadaje się idealnie.

Snare | 2014-09-18
Przeczytana: 18 września 2014

Ma klimat świetny debiut i fakt akcja jak w serialu.

mficner28 | 2015-07-06
Przeczytana: 30 maja 2015

Z początku byłam zniecierpliwiona za dużą ilością trupów, ciągłych strzelanin i ogólnie przemocy ale kiedy akcja przeniosła się na platformę wiertniczą gdzie pracownicy zostali wzięci jako zakładnicy - było dużo lepiej. Terroryści opanowali nowoczesną platformę, której szefowała Kate Murphy. Gideon Davies - negocjator ONZ wyrusza z akcją ratunkową. Okazuje się, że na czele terrorystów stoi jego brat.
Fajna historia, wartka akcja, ale jakoś szczególnie mnie nie zachwyciła. Wydaje się że warto przemęczyć się przez 3/4 książki aby dojść do końcówki i punktu kulminacyjnego.

nickorobin | 2013-06-27

Dobra ksiazka sensacyjna. Trzyma w napieciu do ostatniej strony.Jak na debiut literacki Howard Gordon, spisal sie znakomicie.

Trent | 2013-09-13
Przeczytana: 2012 rok

Książka napisana przez scenarzystę 24 godzin i szybkość akcji dorównuje temu serialowi.Bardzo polecam.