Diabelski eliksir

Cykl: Sean Reilly i Tess Chaykin (tom 3)
Wydawnictwo: Sonia Draga
The Devil's Elixir
Zbigniew Kościuk
Ag2S

Niespodziewany telefon. Głos, którego nie słyszał od lat. Desperackie wołanie o pomoc, którego nie potrafił zignorować. I dwa krótkie słowa, które przewróciły jego życie do góry nogami. A gdyby istniał narkotyk wywołujący tak niezwykłe i niepokojące doznania, że mógłby wstrząsnąć posadami zachodniej cywilizacji? I gdyby potężne siły stojące po obu stronach prawa o nim usłyszały, a później...

A gdyby istniał narkotyk wywołujący tak niezwykłe i niepokojące doznania, że mógłby wstrząsnąć posadami zachodniej cywilizacji? I gdyby potężne siły stojące po obu stronach prawa o nim usłyszały, a później rozpoczęły bezwzględne poszukiwania, żeby go zdobyć?
Agent FBI Sean Reilly i archeolożka Tess Chaykin stają do wyścigu z brutalnym bossem narkotykowego kartelu, El Brujo oraz władzami rządu USA. Kto pierwszy rozwikła dwie zagadki – jedną, liczącą kilkaset lat i drugą, całkiem niedawną – które mogą zepchnąć ludzkość na krawędź zagłady?

źródło opisu: http://www.soniadraga.pl/

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/

Agacha | 2016-05-30
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki, 2016
Przeczytana: 25 maja 2016

Spodziewałam się zupełnie czegoś innego. Myślałam, że będzie to jakaś bardzo starożytna tajemnica, rozwiązywana współcześnie. Początek książki utwierdził mnie w tym przekonaniu. A potem rozczarowanie. To zwykła sensacja ze świata narkotyków. Owszem nawet ciekawa, ale pewien zawód pozostał.

BagatElka | 2014-02-21

Poprzednia książka autora mnie nie zachwyciła ale ta chwyciła mnie od pierwszych stron i zafundowała niesamowitą rozrywkę.
Czułam się wręcz jakbym oglądała film akcji bo akcja nie zwalnia nawet na sekundę.

Polu | 2014-05-19
Przeczytana: 19 maja 2014

Pierwszy raz czytam książke o współczesnym kartelu narkotykowym w nawiązaniu do historii konkwisty, badań nad poszukiwaniem nowych lekarstw i "dobrych" agentów FBI. Świetna książka. Miło się czyta i nie nudzi.

carmaniola | 2014-02-05

„Diabelski eliksir” to piąta z kolei książka Raymonda Khoury, którą przeczytałam.
Sięgnęłam więc po następną pozycję w nadziei na ciekawy thriller z zagadką historyczną w tle.
Do przeczytania zachęca okładka przedstawiająca rzeźbę Inków lub Azteków oraz notka wydawcy –„Czy tajemniczy, zapomniany w dżungli Ameryki Środkowej narkotyk może zepchnąć ludzkość na krawędź zagłady?”. Brzmi ciekawie. Ciekawie się też zaczyna w 1741r w misji Jezuitów.
Ale niestety to wszystko. Cała akcja książki to pościgi, morderstwa , strzelaniny. Trup ściele się gęsto, krew płynie potokami – istna jatka. Główny czarny charakter to psychopatyczny boss meksykańskiego kartelu narkotykowego. Czytając książkę miałam wrażenie jakbym oglądała film kategorii B z Clintem Eastwoodem – którego zdecydowanie nie lubię.
Doczytałam do końca mając nadzieję na ciekawe rozwiązanie. Niestety zakończenie nie jest tym czego można by się spodziewać po tytule książki.

Katarzyna | 2016-12-31
Przeczytana: 31 grudnia 2016

„Diabelski eliksir” to książka, która ma świetną przygodową okładkę i zachęcający przygodowy opis. To książka, po którą sięgnęłam właśnie dlatego, że chciałam przeczytać coś przygodowego.

Po przeczytaniu prologu okazało się, że pozycja ta nie ma nic wspólnego z przygodą, a jest czystą esencją sensacji.
Fabuła - dobro kontra zło. Pościg dobrych gliniarzy z FBI za bossem narkotykowego świata. I choć książka jest dobrze napisana i specjalnie nie mam czego się przyczepić, to brakuje jej polotu. Nie wywołała u mnie emocji, jakie powinna wywołać książka z tego gatunku. Napięcie, zagrożenie, niebezpieczeństwo, wyścig z czasem, to wszystko tam jest, ale widocznie skonstruowane w taki sposób, że na mnie nie podziałało. Książka mnie nudziła.

„Diabelski eliksir” jest pierwszą książką Raymonda Khoury’ego, jaką przeczytałam, stanowi 3 tom z cyklu. Trochę jestem zawiedziona, że nie okazała się książką przygodową, ale z drugiej strony, gdyby nie ten mały, marketingowy szwindel, możliwe, że nie...

Olena | 2016-03-24
Przeczytana: 24 marca 2016

Tajemnica od wieków ukryta w sercu dżungli. Narkotyk, przy którym metamfetamina wyda się nudna jak aspiryna. Diabelski eliksir opisany przez XVIII-wiecznego zakonnika. Boss meksykańskiego kartelu narkotykowego nie cofnie się przed niczym, aby go zdobyć. Sprawa okazuje się bardziej skomplikowana, a kluczem do jej rozwiązania jest czteroletni chłopiec.

Przyznaję, że autor nakreślił całkiem zgrabną historię, chociaż postać agenta FBI - twardziela z poplątanym życiem uczuciowym, nie do końca mnie przekonuje.
Ot, lekka rozrywka na dłuższy wieczór.

shapeofmyheart1 | 2013-06-25
Przeczytana: czerwiec 2013

"Diabelski eliksir" to kolejna po "Ostatnim templariuszu" powieść Raymonda Khoury'ego, po którą sięgnęłam z dużym zainteresowaniem, ze względu na to jak bardzo podopala mi się jego poprzednia powieść. Kolejność jak się okazało jest nieprzypadkowa, bo tutaj też mamy do czynienia z dworką bohaterów poznanych w "Ostatnim templariuszu"- Agentem FBI Seanem Reilly i archeolożką Tess Chaykin - prywatnie partnerką Seana. Okazuje się jednak, że przeszłość, od której agent uciekał ściga go odkrywając wiele tajemnic, które nie dość, że sprowadzają na niego kłopoty to jeszcze ściągają niebezpieczeństwo na jego najbliższych. Niektóre tajemnice okazują się również próba dla związku Seana i Tess.

Niestety dla mnie lektura tej książki to przede wszystkim odniesienie do pierwszej części, bo inaczej niestety trudno mi ja ocenić. Niestety również w tym porównaniu "Diabelski eliksir" wypada gorzej. Dlaczego? Przede wszystkim akcja według mnie nie jest aż tak wciągająca mimo, że sam punkt wyjścia -...

eR_ | 2014-02-20

Ależ to było zajmujące!
4 godziny wyrwane z życiorysu,ale warto było.

Adam Grochocki | 2014-12-16

Recenzja z bloga zagrywam.blogspot.com
facebook: https://www.facebook.com/zagrywam?ref=ts&fref=ts

Pierwsze co rzuca się w oczy to zmiana narracji. Po dwóch książkach napisanych w trzecioosobowej narracji dostajemy dziwny twór. Większość rozdziałów napisana jest w pierwszej osobie, a kilka standardowo. Dziwny zabieg. Tym bardziej, że autor trochę się w tym gubi i co najgorsze brakuje mu konsekwencji.
Główny bohater i zarazem narrator to znany nam doskonale Sean Reilly. Opowieść toczy się praktycznie wokół niego. Dotyczy dramatycznych wydarzeń sprzed kilku lat, o których Reilly chciał za wszelką cenę zapomnieć i nikomu o nich nie opowiadać. Stało się inaczej, a przeszłość dopadła go z wielkim hukiem.

Fabuła jest znośna, w miarę przyjemnie się czyta. Problem tkwi w tym, że Khoury porzucił spiskowe teorie dotyczące Kościoła na rzecz innych tajemnic. Nie jestem fanem szerzonej herezji, ale trzeba było przyznać, że dotychczas odkrywanie tajemnic mogących wstrząsnąć wiarą było nad...

słoneczko | 2015-11-27
Przeczytana: marzec 2015

To moje kolejne podejście do Khoure'go. Znów mnie nie do końca przekonało.

Nowa książka Raymonda Khoury’ego

14 września ukazała się najnowsza książka Raymonda Khoury’ego, autora międzynarodowych bestsellerów, a także scenarzysty, producenta filmowego i telewizyjnego. Zapraszamy na spotkania z pisarzem, które odbędą się w Warszawie i Krakowie, gdzie będzie gościem Międzynarodowych Targów Książki w dniach 29-30 października.