Nieustanne Poszukiwania. Autobiografia intelektualna

Tłumaczenie: Adam Chmielewski
Wydawnictwo: Znak
Unended Quest. An Intellectual Autobiography
Wojciech

Autobiografia intelektualna Poppera to jedna z najciekawszych książek tego autora - doskonały dokument rozwoju, a zarazem ważne świadectwo przemian intelektualnych i historycznych XX wieku, uzmysławiający ogromny wpływ Poppera na rozwój współczesnej myśli filozoficznej.

źródło opisu: własne

źródło okładki: google

remix1313 | 2017-12-28
Przeczytana: 28 grudnia 2017

więcej tu filozofii niż autobiografii, więcej nauki niż wydarzeń z życia. to powoduje, że ciężko się czyta dzieło Poppera. Bo jest to dzieło, traktujące o nauce, dywagujące o wpływie sztuki na dogmaty naukowe. Książka dla średniozaawansowanych pasjonatów filozofii.

jatymyoni | 2014-07-10
Przeczytana: lipiec 2014

Fantastyczna atobiografia, którą się zadko spotyka. Nie ma w niej żadnych zbędnych informacii typu drzewa genoalogicznego, kim byli krewni, kto był sąsiadem, nie zastanawiałam się czytając tą książkę, czy ta wiedza jest mi potrzebna. Popper jest człowiekiem renesansu o bardzo rozległych zainteresowaniach i te zainteresowania oraz wyniki swoich prac przedstawia w tej książce. Jest też przepiękny hołd złożony żonie: "(...) stała się nasurowszym sędzią mojej pracy. Jej udział w niej był przynajmniej tak wielki jak mój własny. W istocie bez niej wiele mojej pracy w ogóle nie dałoby się wykonać". I ostatnie zdanie: " Otwórzcie oczy i zobaczcie, jak piękny jest świat i jak szczęśliwi jesteśmy my, którzy w nim żyjemy."