Kundalini. Boska energia w twoim życiu

Okładka książki Kundalini. Boska energia w twoim życiu Cyndi Dale
Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
2013-06-15
2013-06-15
Martyna Chwaszczewska
Martyna Chwaszczewska kundalini rozwój duchowy sukces tantra mantra

Duch Święty
Stwórca jest Światłością
Światło na oświecenie, prawdziwa, biblijna światłość
Boża Miłość 🕊

Duch Święty
Stwórca jest Światłością
Światło na oświecenie, prawdziwa, biblijna światłość
Boża Miłość 🕊

Książka jest ciekawa, zawiera sporo wątków wokół tematu kundalini, w wielu przypadkach bardziej zaznacza ich istnienie niż całkowicie je wyczerpuje, jednak w niektórych momentach dość intensywnie ukazuje opisywane zagadnienia. Myślę, że może być traktowana jako drogowskaz, wstęp, a nie jak biblia czy encyklopedia. W niektórych momentach jest ukazana może zbytnią fiksacja, opisy są bardzo długie, ale nie idzie za tym dużo treści. Jednak zawiera sporo ciekawostek i tematów, które mogą być zagłębione w innych bardziej na nich skupionych lekturach.

#1121 - Kundalini. Boska energia w twoim życiu - Cyndi Dale - Wydawnictwo Astropsychologii
#271/52/2022

"Myśli tworzą podstawowe przekonania. Przekonania są niezwykłe - tak długo, jak nie utkną w srodku emocji i nie będą kontynuować swojego obiegu naszym kosztem."

Książka ma 300 stron. Swoją premierę miała dnia 15.06.2013 roku.

Jest to książka, która pomoże Ci we własnym przebudzeniu. Praktyka jogi kundalini, zwanej jogą świadomości, osobiście wytrąciła mnie z kokonu, w jakim żyłam.

Ta niebieska energia, zwana boską doskonale poprowadzi CIę w Twoim rozwoju duchowym i dalszym świadomym życiu.

#271/52/2022

Książka ma 300 stron. Swoją premierę miała dnia 15.06.2013 roku.

Jest to książka, która pomoże Ci we...

Cyndi Dale to ekspert w dziedzinie uzdrawiania ciała za pomocą energii. W swojej książce, wydanej przez Studio Astropsychologii w 2013 roku, pt. „Kundalini” opisuje właśnie zjawisko energii.
Kundalini to energia życiowa, która ma możliwość poprawy zdrowia, samokontroli, polepszenia strefy seksualnej, a nawet zyskania pewności siebie. Dzięki niej możemy pozbyć się problemów, wzmocnić psychikę i lepiej zrozumieć własne potrzeby. Energia może przeniknąć każdą sferę naszego życia. Ma ona swój początek w Wedach, tantrze i wedancie. Gdy przepływa przez nas energia otwiera ona czakry, dając nam większe możliwości czerpania z niej. Możemy poczuć kundalini w różny sposób – poprzez mrowienie, swędzenie, skurcze mięśni… ważne, by zauważyć, że coś się zmienia w wykorzystać to.
Książka napisana jest dość prostym językiem. Posiada obrazki, które ułatwiają zrozumienie treści. Co bardzo pomocne – znajdują się w niej także różnego rodzaju tabelki i punkty, które zawierają najważniejsze informacje. To dobry zabieg, który odrywa czytającego od ciągłego tekstu i przenosi jego uwagę na inne formy zapisu.
Szata graficzna książki wymaga pochwalenia. Oprócz rysunków znajdziemy tu pięknie ozdobione numery rozdziałów, które umieszczono pionowo po prawej stronie tekstu. Każdy rozdział rozpoczyna również cytat, który został kursywą wydzielony od reszty tekstu.
Plus to zdecydowanie grafika i dodatkowe formy w treści. Warto też zwrócić uwagę ostatnie rozdziały – przypisy, bibliografię i o autorze. To bardzo dobre dopełnienie książki. Poza tym autorka czerpie swą wiedzę z tradycji m.in. indyjskiej, popiera wszystko znanymi od dawna przykładami (wiele uwagi poświęca czakrom, tłumacząc, czym są).
Minus to zdecydowanie język – czasem odnosiłam wrażenie, że jest on zbyt wzniosły jak na treść tej pozycji. Sama lektura do najłatwiejszych nie należy. Trzeba być uważnym podczas jej czytania.
Ogólnie książka jest dobrze napisana. Traktuje o temacie, który dla mnie osobiście jest dość nowy, mimo że ezoteryką interesuję się od jakiegoś czasu. Co prawda wiele rzeczy z książki znałam wcześniej, jednak samego pojęcia kundalini nigdy nie spotkałam.
Komu polecam? Zainteresowanych ezoteryką. Jeśli chcecie coś zmienić w swoim życiu zachęcam do sięgnięcia po tę pozycję.

Całe mnóstwo ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważna jest w ich życiu energia. W końcu wszystko jest energią, a jej przepływ przez nasze ciało wywiera na nie ogromny wpływ. Dzięki niej możemy rozwinąć nasze talenty, uzdrowić nasze dolegliwości – zarówno fizyczne jak i psychiczne czy duchowe, poznać swoje lęki i próbować je zwalczyć. Książka Cyndi Dale „Kundalini. Boska energia w Twoim życiu” to znakomita pozycja, która przedstawia nam znaczenie energii na co dzień.

Zajmując się ezoteryką i pokrewnymi jej tematami, nie ma możliwości, aby nie usłyszeć gdzieś o kundalini, czakrach, medytacji czy jodze. Są to rzeczy głęboko ze sobą powiązane. Jednakże nie sądziłam, że znajdę książkę, która uświadomi mi, jak mało jeszcze wiem w tej dziedzinie. Była to bardzo miła odmiana, móc przeczytać coś, czego jeszcze nie wiem. Autorka zawarła w swojej książce całe mnóstwo informacji, które ciężko przyswoić sobie za pierwszym razem – z tego właśnie powodu uważam, że powinno się ją przeczytać przynajmniej dwa razy i wynotować sobie wszystkie ważne i przydatne nam rzeczy. A jest ich naprawdę sporo.

Bardzo konkretne podejście do tematu – zero owijania w bawełnę, zero przysłowiowego „lania wody”. Część pierwsza to znakomite wprowadzenie do kundalini, które zostało naprawdę bardzo dobrze napisane przez panią Dale. Wszystko było jasne i klarowne, w pełni zrozumiałe, a co najważniejsze – autorka naprawdę wyczerpująco przekazała swoją wiedzę na ten temat. W mojej głowie nie rodziły się żadne pytania, ponieważ każda rzecz była bardzo dokładnie wytłumaczona. Druga część skupia się już bardziej na praktyce, jednak w obu częściach możemy znaleźć kilka bardzo przyjemnych ćwiczeń, które z pewnością okażą się pomocne w naszym przebudzaniu.

Czego się możemy nauczyć dzięki tej książce? Przede wszystkim tego, czym jest kundalini i jakie znaczenie ma energia w naszym życiu. Zdobędziemy wiedzę, która pozwoli nam okiełznać przepływ energii. Nauczymy się prawidłowego oddychania, mantr czy odblokowania własnych czakr. Cieszy mnie to, że autorka nie narzuca swojego zdania, tylko przypomina, że to od nas samych zależy postrzeganie świata i praca z energią – każdy z nas doświadcza tego na swój własny sposób. Ciekawą rzeczą było także wprowadzenie rozdziałów „Tylko dla kobiet” i „Tylko dla mężczyzn”.

Bardzo się cieszę, że ta książka trafiła w moje ręce, bo uświadomiła mi wiele ważnych i istotnych rzeczy. To niesamowite, że akurat w danym momencie życia spotyka nas coś, czego akurat potrzebujemy. Dzięki niej wiele zrozumiałam i przyswoiłam wiele przydatnych informacji, które na pewno pozostaną ze mną na całe życie. Gorąco polecam każdemu, ponieważ pani Cyndi Dale stworzyła znakomitą i bardzo konkretną pozycję, jakich mało w dzisiejszych czasach. Przekonajcie się, jak wiele korzyści niesie ze sobą energia i umiejętność pracy z nią. Na pewno się nie zawiedziecie.

Czym jest kundalini? Mówiąc najprościej, to energia, nasza osobista/duchowa moc,
która przedstawiona jest w postaci węża. Chcecie wiedzieć więcej o kundalini?
Rewelacyjna książka pani Dale, krok po kroku wprowadzi Was w świat, duchowej energii Kundalini, wyjaśni Wam jasno i czytelnie czym jest kundalini, jak z nią pracować, jak ją rozbudzić i jakie z tego płyną korzyści.

Książka składa się z dwóch obszernych części. Pierwsza z nich „Przebudzenie w światłości”, obejmuje przebieg procesu rozbudzenia kundalini, opisuje dolegliwości z jakimi można się spotkać, reakcje fizyczne i psychiczne naszego ciała, dostajemy porady - co wtedy robić, jak się zachować. Poznajemy dary, jakie możemy osiągnąć budząc kundalini. Dostajemy krótką lekcję historii na temat wed czy tantry, poznajemy terminy prana, apana, vyana, udana, samana. Autorka opisuje dokładnie czakry, czyli nasze ośrodki energetyczne, ale nie ogranicza się do 7 czakr (system zachodni),opisuje aż 12 czakr. Dowiadujemy się, jak się pozbyć blokad (granthis) z czakr i jakie to niesie za sobą korzyści. Następnie mamy bardzo ciekawy rozdział, poświęcony samemu procesowi przebudzenia kundalini, autorka wyróżnia: brak rozkwitu (kundalini śpi, to stan przeciętny zwykłego szarego człowieka),mieszanie (energia bardzo powoi się rozbudza, zaczyna krążyć),pobudzenie (czakra się odblokowuje i to właśnie tu, trzeba zacząć „pracować” nad nią),wyzwolenie (kundalini opuszcza czakrę i wspina się wyżej). Dowiadujemy się tu, jak może wyglądać to przebudzenie, na co zwrócić uwagę, dostajemy opis przebudzenia kundalini u innych osób (aczkolwiek autorka zaznacza, że ilu ludzi na świecie, tyle różnych doświadczeń przebudzenia kundalini). Bardzo dokładnie opisana jest każda czakra (aż 12). Warto wspomnieć, że dla autorki proces budzenia kundalini jest darem, który każdy może osiągnąć, nawet chrześcijanin (kundalini to nic innego jak katolickie dary ducha świętego). W tej części poznajemy też „awarie” i problemy jakie możemy napotkać w owym procesie, dostajemy informację jak odróżnić problemy życia codziennego czy dolegliwości zdrowotne od energii kundalini. Kolejny rozdział: pielęgnacja wspinającego się kundalini, różne sposoby oczyszczania (m.in. mantry, mudry, medytacja),joga i inne techniki wspomagające kundalini. Rozdział piąty, czyli co mów nauka o energii kundalini (m.in. teoria kwantowa, biochemiczna, hormonalna, elektryczna).

Więcej tu:

która przedstawiona jest w postaci węża. Chcecie wiedzieć więcej o kundalini?

• Joga
  • Osobisty Rozwój