Czakry. Źródła energii. Praktyczny poradnik

Okładka książki Czakry. Źródła energii. Praktyczny poradnik Agnieszka Passendorfer
Okładka książki Czakry. Źródła energii. Praktyczny poradnik
Agnieszka Passendorfer Wydawnictwo: Sensus poradniki
poradniki
Czakry. Źródła energii. Praktyczny poradnik
Sensus
2022-04-19
2022-04-19
czakry czakry źródła energii czakry poradnik energia poradnik źródła energii poradnik czakry źródła energii praktyczny poradnik agnieszka passendorfer

Ciekawy poradnik dla osób rozpoczynających pracę z czakrami. Zabrakło mi jednak konkretów i przejrzystości w kwestii szczegółowych informacji nt. omawianych wirów energetycznych (tj. w części teoretycznej). Jeżeli chodzi o praktykę, nie mam nic do zarzucenia.

🌟 Pełna Recenzja Książki "Czakry Źródła Energii" 🌟

"Nieznane czakry, odwieczna energia - odkryj swoją wewnętrzną równowagę!"

🌈 Autorka w sposób przystępny i pełen empatii przedstawia siedem głównych czakr, opisując zarówno ich położenie, jak i funkcje, jakie pełnią w naszym ciele i umyśle.

💫 Książka rozpoczyna się od wprowadzenia, które jednocześnie inspiruje do otwarcia się na nowe i nieznane. Autorka zdaje sobie sprawę, że wiedza o czakrach nie została jeszcze naukowo potwierdzona, ale podkreśla, że praca z nimi może wpływać na nasze samopoczucie i równowagę życiową. I choć nie zastąpią one wizyty u specjalisty, to mogą stanowić wartościowe narzędzie uzupełniające.

📚 Jednym z największych atutów tej książki jest to, że jest ona napisana w sposób przystępny i zrozumiały dla początkujących w temacie czakr. Autorka nie używa skomplikowanego języka ani naukowych terminów, co sprawia, że lektura jest przyjemna i łatwa do przyswojenia. Dodatkowo, w książce znajdują się testy, które pozwalają nam ocenić stan naszych czakr, co pomaga w zrozumieniu, jakie energie w nas dominują.

✨ "Czakry Źródła Energii" to niezwykła lektura, która uświadamia nam, jak wielki wpływ ma nasze myślenie na nasze samopoczucie. Autorka posługuje się umiejętnie dobranymi słowami, tworząc coś niepowtarzalnego, co będzie dla wielu czytelników motywacją do działania i zmiany w kierunku lepszego samopoczucia.

🌸 Podsumowując, ta książka to prawdziwa perełka w dziedzinie czakr i energii. Jeśli jesteś osobą zainteresowaną samorozwojem, jogą, ezoteryką lub po prostu szukasz alternatywnych rozwiązań dla swojego życia, gorąco polecam sięgnięcie po "Czakry Źródła Energii". To inspirująca podróż po świecie wewnętrznej równowagi i pełni potencjału. 🌌💖

🌟 Pełna Recenzja Książki "Czakry Źródła Energii" 🌟

"Nieznane czakry, odwieczna energia - odkryj swoją wewnętrzną równowagę!"

Publikacja dla osób, które właściwie nic nie wiedzą o czakrach i nie mają pojęcia w jaki sposób do tematu podejść. Szczególnie może ona zainteresować osoby lubiące zagadnienia związane z różnymi „dziedzinami” ezoteryki i/lub praktykujący jogę. W mniejszym stopniu po prostu osoby związane z rozwojem i szukający mniej „standardowych” rozwiązań dla sytuacji, w których się znajdują (także tych zdrowotnych). W teorii czakr i pracy nad nimi mogą znaleźć wskazówki, które mogą pomóc osiągnąć im życiową równowagę (nie zastąpią jednak np. wizyty u lekarza specjalisty).

swiatairi

„To książka dla tych, którzy chcą być zdrowsi. Spokojniejsi. Szczęśliwsi!”.

Książka wydaje się być idealną szybką przerwą od pędu dnia codziennego, gdzie po zanurzeniu się w niej widzimy tak naprawdę, że nie jesteśmy tylko ciałem, ale także duchem, który w nas mieszka.
Co to są w ogóle czakry?
“To miejsca w organiźmie, w których gromadzi się życiowa energia i z których jest ona rozprowadzana po ciele, umyśle, życiu."
Ile ich jest?
Autorka w książce po kolei, w języku przystępnym nawet dla przeciętnego Kowalskiego omawia każdy z czakramów, a po zakończeniu omawiania przedstawia quizy na sprawdzenie aktywności swojego czakramu oraz ćwiczenia, jakie możemy wykonywać, aby je wzmacniać.
Połączenie Jogi z czakrami wydaje się naturalne oraz bardzo chętnie bym się wybrała na takie zajęcia, tym bardziej u tej autorki!

„Czakry Źródła energii” jest idealną pozycją, przy której możemy popracować nad sobą, a długość oraz język, w którym jest napisana sprawiają, że dosłownie się ją chłonie. Lektura nie zajmuje dużo czasu, a czas poświęcony na nią nie jest stracony. Na prawdę nie sądziłam, że w tak niewielkiej książce znajdę aż tyle ważnych informacji na temat czakr.

„Dokąd zmierzasz? Pewnie tam, gdzie ja, pewnie tam, gdzie większość z nas-do miejsca, w którym czujemy się wolni, zdrowi, szczęśliwi. Do miejsca, w którym czujemy się… na miejscu.”

W pędzącym dziś świecie polecam przeczytać i oczywiście usiąść do medytacji oraz zrobić kilka asan.

#czakryźródłaenergii #agnieszkapassendorfen #poradnik #helion #wydawnictwohelion #czytam #yoloczytam #instagram #bookstagram #poradnik

„To książka dla tych, którzy chcą być zdrowsi. Spokojniejsi. Szczęśliwsi!”.

Co to są w ogóle czakry?
“To miejsca w organiźmie, w których gromadzi się życiowa energia i z których...

W pozycji "Czakry źródła energii" podoba mi się podejście autorki, które ukazuje, że wiedza zawarta w książce nie została udowodniona naukowo, ale istnieje duża możliwość, że praca z czakrami działa i może wpływać na lepsze samopoczucie czy równowagę w życiu. Nawet jeśli miałaby być efektem placebo, to wystarczy, jeżeli odczujemy pozytywne zmiany.

Książka jest dobrą lekturą dla początkujących i ukazuje czym czakry są - miejscami w organizmie gromadzącymi energię, które wpływają na różne funkcje w ciele czy umyśle. Znajdziemy w niej opis siedmiu takich miejsc i rozwiążemy testy, wskazujące na stan działania określonej z nich. Przyjemna, krótka i wprowadzająca lektura, do przeczytania na raz, wiążąca się z lepszym poznaniem siebie, choć w niekonwencjonalny sposób.

Książka jest dobrą...

Czakry ,,Agnieszka Passendorfer,,

Liczba stron: 124

Czakry, czyli książka dla ciebie.

Chcesz zaznać spokój? Czujesz, że nie dajesz rady na codzień? Coś cię niepokoi? A może wszystko jest ok i boisz się, że nagle coś się popsuje?

Na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedź w książce pt. ,,Czakry,,.

Dla mnie jest to pierwsza książka, w której opisano bardzo ważne kwestie, co później skłoniło mnie do pisana po książce. (Ołówkiem oczywiście, bo chyba inaczej nie dam rady)

Jest 7 czakr głównych. To one władają naszym życiem. Każda Czakra opisana jest indywidualnie. O każdej czakrze dowiemy się:

°Na co wpływa
°Jak ją pobudzić
°Za co odpowiada
°Jakie ćwiczenia najlepiej wykonywać, aby dobrze funkcjonowała
*dodatkowo do każdej Czakry dodany jest test*

Co to jest ta ,,czakra,,?
Ja zrozumiałam, że jest to połączenie emocji z myślami i danym fragmentem naszego ciała.

Dokładniej opisane co to czakra dowiecie się z książki ;)

Czy warto przeczytać tę książkę?

Ja uważam, że jest to must have!

Dzięki tej książce dowiedziałam się jak odnaleźć spokój, jak panować nad emocjami i jak wiele nam wmawiano.

Podrzucę wam tu jeden cytat, który powinien wam pokazać dlaczego ta książka przekazuje nam coś ważnego!

,,...gdy ktoś uzna, że jesteśmy smutni, zaczynamy się zastanawiać- a może rzeczywiście jesteśmy smutni?,,

To zdanie dało mi tak dużo do myślenia. Dało mi odpowiedź na moje pytanie ,,Dlaczego nienawidzę, gdy ktoś mówi: Wszystko Okej?,,

Ja wtedy zaczynam się zastanawiać, czy na pewno wszystko u mnie okej i przypominam sobie wszystkie te złe rzeczy, o których wolałam zapomnieć.

Ja powiem jeszcze raz, że według mnie każdy powinien przeczytać tą książkę, bo ona może wnieść coś bardzo ważnego do naszego życia.

Czakry ,,Agnieszka Passendorfer,,

Liczba stron: 124

Czakry, czyli książka dla ciebie.

Na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedź w książce pt. ,,Czakry,,.

Dla mnie jest to pierwsza książka, w której opisano bardzo ważne...

zakry to coś, o czym miałam pierwszy miałam okazję głębiej się zainteresować dzięki ksiażce " Czakry. Żródła energii. Praktyczny poradnik." autorstwa Agnieszki Passendorfer. Do tej pory był to dla mnie temat dość mało znajomy, jednak poniekąd już kiedyś o czakrach słyszałam. Bardzo chętnie sięgnęłam po coś innego, gdyż zawsze badzo przyjemnie jest dowiedzieć się czegoś nowego.

Czakry są dzisiaj coraz powszechniej uznawane za wiry energetyczne, które przynoszą ukojenie, spokój i równowagę. Coraz szersze grono ludzi wierzy w nie, mimo że nie ma fizycznego dowodu na ich istenienie. Autorka bardzo precyzyjnie opisuje każdą z czakr, do tej pory nie sądziłam, że niedostatek finansowy może być skutkiem braku równowagi jednej z czakr, lub o tym, że istnieją czkary odpowiadające za relacje z przyjaciółmi, czy związki. Książka zainteresowała mnie od samego początku. Byłam bardzo zafascynowana, jak wiele się z niej dowiedziałam. Co wydaje się być ogromnym plusem tego poradnika, to fakt, że nie ejst to sucha teoria, jednak zawiera ona także praktyczne ćwiczenia, porady, wskazówki, których należy spróbować, aby zrozumieć poszczególne czakry. Zdecydowanie nie jest to też książka dla osób, które mają zamiar ją przeczytać i wrzucić na regał. Bez wątpienia, tę książkę się chłonie i bez zastanowienia wprowadza się dzięki niej zmiany do własnego życia. O to w niej chodzi, żeby właśnie dzięki niej odnaleźć siebie i równowagę.

Bez wątpienia jest to poradnik dla osoób, które chcą pracować nad sobą. Niezmiernie mi się podobała ta pozycja, niezwykle pouczająca i interesująca. Bardzo chętnie zgłębię dalej wiedzę o czakrach. Polecam serdecznie!

Ode mnie 9/10 ⭐️

⭐Recenzja⭐

🌟 "Czakry źródła energii" to praktyczny poradnik dla wszystkich, którzy interesują się jogą i medytacją, chcą spróbować czegoś nowego, albo po prostu są ciekawi czym są czakry, i na czym polega ich działanie.

🌟Zacznijmy od tego co to są czakry?
Czakry są to wiry energetyczne, które wpływają na samopoczucie i zdrowie człowieka. Choć nie ma żadnych twardych dowodów na ich istnienie, to w wielu kulturach wyznawcy hinduizmu i buddyzmu w nie wierzą.
Wyróżnia się siedem czakr, które wpływają na inne części ciała, umysłu, oraz dziedziny życia.
Każda czakra ma przypiany kolor, żywioł, dźwięk, zmysł, zapach, oraz kamień.
Po opisaniu każdej z czakr znajdziemy test, który należy zrobić, aby się dowiedzieć, czy dana czakra działa prawidłowo, czy może musimy nad nią popracować.

🌟Książka jak sama autorka podkreśla nie jest dla osób leniwych, i nic nie zdziałamy samym jej przeczytaniem. Musimy skupić się na ćwiczeniach i medytacji, i tylko wtedy możemy czerpać korzyści, być zdrowsi, spokojniejsi i szczęśliwsi.
Jest to poradnik pracy nad sobą, więc jeśli chcecie zmienić coś w swoim życiu, tak aby poczuć wewnętrzną harmonię, to może być coś dla was.

⭐Recenzja⭐

🌟Zacznijmy od tego co to są czakry?

Ogólniki, luźne myśli i pseudoprzemyślenia, które są m.in. oczywistymi faktami. Do tego pomyłki, błędy redakcyjne i mało informacji o samych czakrach, zupełny brak np. korespondencji z innymi sprawami.

"Dokąd zmierzasz? Pewnie tam, gdzie ja, pewnie tam, gdzie większość z nas-do miejsca, w którym czujemy się wolni, zdrowi, szczęśliwi. Do miejsca, w którym czujemy się... na miejscu."

Agnieszka Passendorfer i jej "Czakry źródła energii" to świetny, praktyczny poradnik do pracy nad sobą. Rzetelnie przekazane informacje w prostej, łatwo przyswajalnej formie. Książkę się pochłania - ale to książka nie tylko do czytania.

Autorka bardzo dobrze i prosto wszystko tłumaczy. Czym są czakry, jakie rozróżniamy i nad czym pracujemy przy każdej z nich.

Przy każdej - spora dawka wiedzy - każda czakra ma przypisany kolor, dźwięk, zapach, kamień, żywioł, zmysł.

Po omówieniu danej czakry - test, dzięki któremu dowiadujemy się czy przyda nam się właśnie nad tą czakrą popracować. Spis asan, które optymalizują pracę oraz afirmacje, które pomagają nam powrócić do stanu spokoju, ładu.

Powiem szczerze - wiedziałam, że ta książka będzie dobra - ale nie sądziłam, że aż tak - zmyliło mnie przede wszystkim to, że jest krótka. Nie sądziłam, że można tak szybko i łatwo przekazać tyle ważnych informacji, ćwiczeń i tak dobrze wprowadzić w temat. Mogę ją polecić z czystym sumieniem.

• Varia
  • Książki Przeczytane
  • JOGA. Medytacja. Ajurweda. TCM
  • Audiobooki
  • Przeczytane 2022
  • Z polecenia do kupienia ...

Dodaj cytat z książki Czakry. Źródła energii. Praktyczny poradnik