Radykalne samowybaczanie

Wydawnictwo: Medium
wybaczanie, rozwoj duchowy
poradniki
orchideaidea

Jakże często obwiniamy się z powodu czegoś, co zrobiliśmy lub czego nie zrobiliśmy, choć wydaje nam się, że należało. Jak często nie akceptujemy siebie pod względem fi zycznym czy psychicznym, co prowadzi do konfliktów z otoczeniem, niepowodzeń, a nawet chorób. W swojej nowej książce Colin C. Tipping wskazuje, jak możemy uwolnić się od nieuzasadnionych często wyrzutów sumienia i kompleksów oraz zrozumieć, że pomimo tego, co o sobie myślimy, jesteśmy wyjątkowi i doskonali tacy, jacy jesteśmy, i że wszystko, co dzieje się w naszym życiu, jest doskonałe. Opierając się na teorii Radykalnego Wybaczania, prezentuje praktyczną metodę Radykalnego Samowybaczania, która pozwala nam wyzbyć się poczucia winy, wstydu, gniewu, lęku oraz innych negatywnych emocji, które niszczą nam życie, i w pełni zaakceptować siebie. Można ją też stosować do wielu konkretnych problemów, takich jak kłopoty fi nansowe, nadwaga, nieudany związek, brak życiowego partnera itp. Przede wszystkim musimy poznać i zrozumieć siebie - a pomogą nam w tym liczne ćwiczenia proponowane w książce. Następnie autor prowadzi nas przez proces "pięciu kroków", abyśmy mogli uporać się z przeszłością, przeprosić, jeśli trzeba, naprawić to, co można, wybaczyć sobie i śmiało iść dalej. Ten praktyczny podręcznik pomoże nam zaakceptować i pokochać siebie, a dzięki temu nasze życie stanie się radosne, twórcze i pełne miłości.

maryna | 2019-09-26
Na półkach: Przeczytane, Stosik 2019
Przeczytana: 26 września 2019

początek świetny - zadania dotyczące różnych części ja mogą bardzo rozwinąć świadomość swojej osobowości. jednak sam koncept radykalnego wybaczenia uważam za nieporozumienie - myślę, że niekiedy jak się coś sknoci to warto wziąć za to odpowiedzialność a nie usprawiedliwiać się boskim planem.

szpilka | 2016-08-03

średnio mnie przekonują frazesy w stylu: uwierz w siebie, a nagle świat wokół wyda Ci się wspaniały. Lepiej zainwestować w psychologa niż w słowa autora, które bez konkretnego kierunku mogą zaprowadzić do innego miejsca, niż to do którego chcieliśmy dotrzeć.