Pożegnanie wolności

Tłumaczenie: Iwona Zimnicka
Cykl: Louise Rick (tom 4)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Aldrig mere fri
literatura duńska
joly_fh

Na Skelbækgade w dzielnicy Vesterbro nocą znaleziono zamordowaną kobietę, której bestialsko podcięto gardło. Asystent kryminalna Louise Rick wraz z kolegami z kopenhaskiej Komendy Miejskiej Policji rozpoczyna śledztwo. W tym samym czasie synek Camilli Lind, dziennikarki z działu kryminalnego „Morgenavisen”, a zarazem przyjaciółki Louise, znajduje wraz z kolegą noworodka porzuconego w kościele. Wszystkie ślady w sprawie ze Skelbækgade wskazują na handel kobietami z Europy Wschodniej. Louise przekonuje się, że ma do czynienia z bezwzględnymi gangsterami, gotowymi usunąć każdego, kto stanie im na drodze, i bez skrupułów upominającymi się o stary dług.

źródło opisu: Prószyński i S-ka, 2013

źródło okładki: www.proszynski.pl

agniesia110 | 2018-07-26
Przeczytana: 26 lipca 2018

Albańczycy prowadzą handel kobietami, nagle giną prostytutki Czyżby pokazała się konkurencja? Informator dziennikarki zostaje brutalnie zamordowany, Camilia nie potrafi pogodzić się z tą sytuacją. Do kościoła podrzucane są niemowlęta, dlaczego? Ksiądz jak się okazuje jest zamieszany w więcej spraw niżby się wydawało. Czy Louis zaopiekuję się Jonasem?

Hana | 2017-11-30
Na półkach: Przeczytane, Blaedel Sara
Przeczytana: 30 listopada 2017

Kobieta z podciętym gardłem , jeden martwy noworodek i jeden żywy znaleziony w kościele. Jest sprawa dla policji (asystentka kryminalna Louise Rick z drużyną) i dla prasy (Camilla Lind, z „Morgenavisen”). Historia mało porywająca, acz niebezpieczna, o handlu kobietami ze wschodniej Europy. Camillę ktoś powinien powstrzymać .Łamie zasady i postępuje nierozważnie. Szkoda związku Luise. Czy naprawdę nie zależy jej na stabilizacji? Zobaczymy co dalej z dziewczynami, ich życiem i wyborami. I pracą oczywiście.

Magda | 2016-11-10

Nie wciągnęła mnie niestety, a dawałam jej szansę za każdym razem jak po nią sięgałam...

Kiti | 2015-12-23

,,Pożegnanie wolności" to czwarty tom serii z asystentką kryminalną Louise Rick. Czy tym razem Sara Blaedel czymś mnie zaskoczyła?

Brutalnie została zamordowana młoda kobieta, której podcięto gardło. Oczywiście sprawą musiała zająć się Louise Rick wraz ze swoimi kolegami. Nie inaczej, w sprawę zaangażowana musiała być też dziennikarka, przyjaciółka Louise, Camilla. W tym samym czasie w kościele synek Camilli z kolegą znaleźli żywe niemowlę. Skąd się tam wzięło, dlaczego akurat tam?

Gdy zaczynałam ten tom liczyłam na coś naprawdę innego, niż w poprzednich trzech częściach. W jakiś sposób Sarze Blaedel udało się stworzyć coś nowego, jednak czy naprawdę w każdą sprawę kryminalną musi być osobiście zaangażowana Camilla, której zazwyczaj grozi niebezpieczeństwo? Niestety staje się to powoli nudne i znacznie zmniejsza przyjemność lektury. Dodatkowo nie podoba mi się to, że sprawca morderstw jest tak przedstawiony, że bardzo łatwo można się domyślić, kto stoi za zabójstwami lub jest...

Marquee | 2015-03-17
Przeczytana: 17 marca 2015

Koleżanka po fachu Camilli Lackberg
Swojego czasu nie małe zamieszanie wywoła seria milenium. Skandynawia Szturmem weszła ona na szczyty bestsellerów z półki kryminałów. Myślę, ze warta uwagi jest Sara Blaedel. Jej serie książek są bardzo dobre wciągają czytelnika w świat zbrodni. Pożegnanie wolności to kolejny dowód talentu autorki. Czekam już na kolejną cześć.

lipka02 | 2015-01-10

Nudny kryminał. Dłużył mi się czas podczas jego czytania. Osobiście nie polecam.

joaśka | 2014-07-14
Przeczytana: 13 lipca 2014

Ciekawe, czy na LC jest opcja pisania recenzji grupowych, tzn. jednej dla dwoch książek? :) Pytam, gdyż oto nadarzyła się okazja, aby taką opinię stworzyć. Pech chciał, że niemal w tym samym czasie przeczytałam "Kobiety na plaży" i "Pożegnanie wolności", czyli książki o takiej samej tematyce. Może ten fakt zadecydował też o tym, że podczas lektury drugiej z kolei pozycji wynudziłam się jak mops :( JUż wiem, że po pozycje poruszające problematykę handlu kobietami z Europy Wschodniej czy Azji nie mam co sięgać. Dla mnie wszystkie one pisane są w taki sposób, jakby wychodziły z jednej taśmy produkcyjnej. Bierzesz jedną, potem drugą, trzecią i masz wrażenie, że czytasz tę samą książkę. Niestety, ale to nie dla mnie.

Leniwiec23 | 2014-04-03
Przeczytana: 03 kwietnia 2014

Książka nudna. Spodziewałem się po autorce lepszej fabuły i jeszcze lepszego zakończenia. Niestety nie było choćby jednego z tych elementów.

OddechPoranka | 2014-03-11
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 11 marca 2014

Spodziewałam się fenomenalnego zakończenia, bo cała historia może i dobra, ale ciągnęła się niemiłosiernie, a finał niestety był nieudany. Uwielbiam kryminały za te zakończenia, które czasami są przewidywalne, a czasami zaskakujące, ale są, tu tego zakończenia nie było. Rozczarowałam się, bo książka miała ogromny potencjał. Historia była ciekawa. Może reszta zostanie wyjaśniona w kolejnych częściach cyklu, ale zniechęciłam się i nie wiem czy sięgnę po kolejną powieść tej Pani.

maa | 2014-03-11
Przeczytana: 11 marca 2014

Książka mnie znużyła i porzuciłam ją w trakcie czytania.