Ona już nie wróci

Wydawnictwo: Świat Książki
Kommer aldrig mer igen
literatura szwedzka
joly_fh

Wyrafinowana intryga, niesamowity suspens i zdumiewające zakończenie - ten mrożący krew w żyłach szwedzki thriller będzie niebawem filmowany przez producentów trylogii „Millenium”. Mike Zetterberg mieszka z żoną Ylvą i córką w willi koło Helsingborga. Kiedy Ylva znika bez śladu, policja zaczyna podejrzewać jej męża o udział w zaginięciu, a życie spokojnej dotychczas miejscowości zmienia się nie do poznania. Wszystko wskazuje na kolejny przypadek dramatu namiętności z tragicznym zakończeniem. Ale co się stało z Ilvą, skoro nie można znaleźć ani osoby, ani ciała? W rzeczywistości wcale nie zginęła i przebywa znacznie bliżej, niż ktokolwiek mógłby pomyśleć.

źródło opisu: Świat Książki, 2013

źródło okładki: www.swiatksiazki.pl

Anna Sochacka | 2019-07-23
Przeczytana: 22 lipca 2019

#zemsta#porwanie#przetrzymywanie# przemoc#gwałt
Mężczyzna umawia się na drinka z kobietą poznaną przez internet. W ostatnim momencie tamta dzwoni z zaproszeniem do domu, z powodu skręconej kostki. Na miejscu okazuje się, że wpadł w perfidnie zastawioną pułapkę a jedyne co go spotyka, to śmierć od uderzenia młotkiem.

Małżeństwo o morderczych skłonnościach podąża dalej, ich kolejnym celem jest Ylva. Ofiary znają swych oprawców. Zagadką pozostaje motyw. Kluczem wydaje się być jakieś tragiczne wydarzenie ze szkolnych lat.

Pomimo tego że nie da się do końca polubić Ylvy, bowiem nigdy nie była zbyt dobrym człowiekiem, to jako ofiara wzbudzała moje ogromne współczucie - przetrzymywana przez swych oprawców, gwałcona i bita.
Opis ostatniej sceny, tej sprzed ponad dwudziestu lat, wyciska łzy.

Sylwia | 2019-05-25

Szybko się czyta. Trzyma w napięciu.

Marzena | 2018-04-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2018

Mam mieszane uczucia odnośnie tej pozycji. Z jednej strony - nie zachwyca, ale jednak ogólnie dobrze się czytało. Może chodzi o to, że naprawdę ciężko jest wczuć się w któregokolwiek z bohaterów. Historia sama w sobie dla mnie jest do przyjęcia. Podsumowując - jeśli nie macie pod ręką jakiejś super- ciekawej innej książki, z tą też można spędzić wieczór czy dwa.

atee | 2017-11-03
Przeczytana: 01 listopada 2017

Intryga może i wyrafinowana, ale realizacja już niekoniecznie. Zakończenia czytelnik może się domyślić, zanim przeczyta połowę książki. To co to za kryminał? Bohaterowie też słabo nakreśleni, raczej nie budzą zainteresowania, o sympatii nie wspomnę.
Podsumowując: można przeczytać.

Spencer_xoxo | 2017-08-05

Bohaterowie: 8/10
Akcja: 9/10
Sposób pisania autorki: 7/10
Okładka: 5/10
Kreatywność: 6/10

Żona_Pigmaliona | 2017-07-31

Warsztat tej powieści jest nieco '' koślawy '' , niektóre zdania zbudowane topornie i aż zgrzytające w uszach . Zbyt dużo powtórek , na tyle dużo , że zauważalnie . Chaotyczny początek i troszkę zbyt mało psychologicznie wykreowane postacie . Ale za to bardzo dobry pomysł i pomijając uwagi powyżej , niezłe wykonanie . Ylva Zetterberg znika na drodze z pracy do domu . Początkowo nikomu nawet do głowy nie przyjdzie by mogło jej przytrafić się coś złego . Ponieważ prawie czterdziestoletnia kobieta ma w miasteczku niezbyt dobrą opinię , nikt za bardzo tym zniknięciem się nie przejmuje . Mąż bardziej zły i podejrzewający żonę o kolejny romans , niż zrozpaczony . Policja po cichu naśmiewająca się z męża , który nie potrafi trzymać żony krótko . Lekceważący stosunek organów ścigania utrzymuje się i później kiedy od zniknięcia Ylvy mijają kolejne dni a potem miesiące , przeobrażając się w końcu w podejrzewanie męża , że sam zabił żonę , bo dość miał już jej romansów . Nikt nie podejrzewa...

niania09 | 2017-04-03

Nie lubie za bardzo kriminałów ale ta książka bardzo mi przypadła do gustu. Od samego początku mnie zaciekawiła. Czytało mi sie ją lekko i przyjemnie, ponieważ jest napisana bardzo treściwie bez zbędnych ciągnących opisów i komentarzy, chodz sama opowieść nie jest taka radosna. Już poleciłam ją znajomym.

Paweł | 2017-03-13

hej
książka nie porywa akcją ani nagłymi zwrotami akcji natomiast bardzo dobrze są opisane są "przypadki" naszej głównej bohaterki.
Dialogi też nie są na najwyższym poziomie.
Ogólnie książka mnie za bardzo nie porwała i ciężko jest mi zachęcić innych do jej przeczytania
pozdrawiam

magles | 2017-02-18
Przeczytana: 18 lutego 2017

Świetny kryminał, bardzo wciąga, zaskakujące sytuacje.

moniga | 2017-01-21
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 21 stycznia 2017

Miało być strasznie i obscenicznie, a wyszło nudno i przewidywalnie ...