Mourinho vs. Guardiola

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Mourinho vs. Guardiola
sport
joly_fh

Dzisiejszy futbol to coś znacznie więcej niż zwykłe występy przed publicznością. To także wyjątkowi ludzie i wielkie legendy, które będą wspominane przez kolejne pokolenia. Bez wątpienia należą do nich dwaj niezwykli trenerzy, których zasługi, charyzma i talent sprawiają, że na zawsze zapisali się w historii futbolu. José Mourinho i Pep Guardiola pod niemal każdym względem reprezentują...

José Mourinho i Pep Guardiola pod niemal każdym względem reprezentują całkowicie odmienne podejście do swojej roli. Mają różne sposoby prowadzenia drużyny, a ich osobowości są jak ogień i woda. Łączy ich jednak to, co najważniejsze: pragnienie wygrywania i sukcesy ich zespołów.

W niniejszej książce znajdziecie charakterystykę obu tych fascynujących postaci. Przeczytacie o tym, co je dzieli i co łączy, dowiecie się, w jaki sposób motywują swoich piłkarzy, jak analizują taktykę rywali, jak wyglądają ich relacje z mediami i jakie stosują strategie. Wnikliwie opisane wydarzenia z życia Mourinho i Guardioli autorzy wzbogacają przydatnymi i ciekawymi informacjami na temat ich pasjonującej, chociaż czasem trochę przeklętej profesji.

Ta książka pozwoli zrozumieć filozofię każdego z nich. Będzie wielką pomocą dla wszystkich, którzy kiedyś chcieliby się rzucić w wir pracy trenerskiej, kierować grupą i wydobyć z innych to, co najlepsze.

Dwie szkoły, dwa style pracy, dwa odmienne pochodzenia. Pep i Mou mają dobrych muzyków, dobre teatry, oddaną publiczność i emocjonujące partytury. Kto będzie grał lepiej w tym roku? Któremukolwiek się to uda – pewne jest, że będziemy się dobrze bawić.

Moi i Pep, pod niemal każdym względem, reprezentują dwa bardzo odmienne światy. Mają różne sposoby na prowadzenie drużyny, inne taktyki, są dwiema antagonistycznymi osobowościami. Ale łączy ich pragnienie wygrywania i sukcesy ich zespołów.

Książka ta jest głęboką analizą ich charakterystyk, tego wszystkiego, co ich dzieli i tego, co łączy. Pokazuje jak motywują swoich piłkarzy, jak analizują rywali, jak wyglądają ich relacje z mediami, jakie stosują taktyki i strategie.

Jest to książka dla wielbicieli futbolu, ciekawych poznania filozofii obu trenerów i sposobu, w jaki przygotowują mecze. Ale jest to także pozycja skierowana dla każdego, kto chce dobrze zarządzać firmą, bo zawiera istotne lekcje na temat liderowania, strategii i kierowania zespołami.

źródło opisu: Wydawnictwo Sine Qua Non, 2013

źródło okładki: http://wydawnictwosqn.pl/

setox | 2019-06-07

Nie jest to książka po która siegnalbym po raz drugi. Fajny temat został mega spłycony. Całość napisana językiem dosyć naiwnym. Duża czcionka, mało interesujące opinie...Całość przeleciało szybko, A ja dalej nie dowiedziałem się nic czego bym nie wiedział. Nie polecam.

Mateusz | 2018-01-09
Na półkach: Przeczytane, Piłka nożna, 2018
Przeczytana: 09 stycznia 2018

Dzisiejszy futbol to coś znacznie więcej niż zwykłe występy przed publicznością. To także wyjątkowi ludzie i wielkie legendy, które będą wspominane przez kolejne pokolenia.Bez wątpienia należą do nich dwaj niezwykli trenerzy, których zasługi, charyzma i talent sprawiają, że na zawsze zapisali się w historii futbolu.

Mourinho v Guardiola

Silne osobowości, inteligentni, bystrzy, charyzmatyczni, empatyczni, ambitni, są liderami. Dwie szkoły, dwa style pracy, dwa odmienne pochodzenia.
Pod niemal każdym względem reprezentują całkowicie odmienne podejście do swojej roli. Mają różne sposoby na prowadzenie drużyny, a ich osobowości są jak ogień i woda.

W książce przeczytacie o tym, co ich dzieli i łączy, dowiecie się, w jaki sposób motywują swoich piłkarzy, jak analizują taktykę rywali, jak wyglądają ich relacje z mediami i jakie stosują strategie.

Piotr Ćwik | 2017-11-03
Na półkach: Przeczytane, Sportowe
Przeczytana: 01 listopada 2017

Zawiodłem się. Sięgając po tę książkę liczyłem na opowieść o dwóch wielkich trenerach, których rywalizacja w LaLidze rozgrzewała cały piłkarski świat, tymczasem dostałem dziwny zlepek podręczników zarządzania i liderowania przeplatany krótkimi wstawkami z życia obu panów.
Wiecie co jest najbardziej wkurzające? To, że tematyka walki Guardioli z Mou może być treścią naprawdę ciekawej książki, a tutaj autorzy skoncentrowali się na jakichś śmiesznych zasadach, w których zaczytują się nie fani sportu, a młodzi niedowartościowani i naiwni przedsiębiorcy. Pięć gwiazdek dałem tylko ze względu na fragmenty opowiadające o trenerach. Reszta jest przecież chłamem.

mariusz6 | 2017-02-05
Przeczytana: 2016 rok

Mu i Pepa przeciwstawia się sobie...ale powiem Wam, że w tym całym ich dualizmie jest mnóstwo rzeczy stycznych, podobnych i ciekawych.
Inspirujące cytaty, ciekawe i pełne pasji rozwiązania problemów. I biznes- ten najwyższy, najlepszy, istotny. Bo to w pewnym sensie książka nie o sporcie ale o tym jak robić interesy, książka o relacjach w pracy, książka o szefach i podwładnych...

Python | 2016-01-03
Przeczytana: 2015 rok

zostawcie wszystkie piłkarskie uprzedzenia i sprawdźcie, co powinien robić dobry szef.
i czego nie robi wasz...

hestion | 2016-01-01
Na półkach: Przeczytane, Odrzucone

Nie zainteresowała mnie ta książka, a co gorsza totalnie rozczarowała. Możliwe, że zmieniłbym zdanie gdybym jej nie przerwał przed połową. Za dużo jakiś opowieści historycznych, które są za długie i uważam niepotrzebne. Skoro książka ma być o dwóch trenerach to niech będzie o dwóch trenerach, a nie o postaciach historycznych. Brakuje konkretnych informacji, albo może są, ale w tej części której nie przeczytałem. W każdym razie nie zamierzam wrócić do dokończenie tej książki.

Paweł Kapuśniak | 2015-12-06

Książka warta uwagi nie tylko dla fanów futbolu, ale i osób na kierowniczych posadach lub osób które celują w takie posady.

Amadeusz Sobiesierski | 2015-07-17
Przeczytana: 16 lipca 2015

Dwaj wielcy trenerzy XXI wieku Jose Mourinho i Josep Guardiola .
Książka sama w sobie zawiera wiele ciekawostek ,cytatów ekspertów w wielu dziedzinach bardzo blisko związanych ze światem futbolu .
W książce pojawia sie wiele opinii piłkarzy ,trenerów ,działaczy którzy mieli zaszczyt być jedną z części układanki którą tak skrupulatnie układali obaj panowie .
Porto,Chelsea,Inter,Real & Barca ,Bayer Monachium -każda z wyej wymienionych drużyn mogła na własnej skórze przekonać się o geniuszu trenerskim obu Panów.
Wiele podobieństw ,wiele różnic ,jedna bardzo charakterystyczna wspólna cech OSOBOWOŚCI która pozwala im być jedną z najjaśniejszych postaci w świeci zawodowego futbolu .

Przemek | 2015-05-25
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015, Sportowe
Przeczytana: 19 maja 2015

Książka dla osób które są zainteresowane jak zarządzać zespołem. Autor postawił na źródła a nie na porównanie sposobów pracy trenerów. Nie jest to książka napisana przez byłych piłkarzy, którzy "doświadczyli" obydwu szkół, tylko przez dziennikarzy> Dla mnie nie przekazali różnic w podejściu obu trenerów. Czytając książkę zastanawiałem się czy dostali od wydawcy przykaz na określoną ilość znaków czy może stron? Pojawiają się miejsca gdzie jak w pracach magisterskich i licencjackich pojawiają się same cytaty w żaden sposób nie odnoszące się do tematu pracy, a w tym przypadku książki.

psycho | 2015-05-04

Polecam tą książkę każdemu miłośnikowi futbolu :)