Messi. Chłopiec, który zawsze się spóźniał (a dziś jest pierwszy)

Tłumaczenie: Barbara Bardadyn
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Messi
978-83-63248-43-7
Pani_Kultura

W historii futbolu zaledwie czterech piłkarzy ma miejsce na najwyższym stopniu podium: Pelé, Di Stéfano, Cruyff i Maradona. Od kilku lat Argentyńczyk Lionel Messi uparcie dobija się do drzwi tego elitarnego klubu, a jego cotygodniowe występy potwierdzają, że jest panem i władcą piłki. Sportowiec takiej wielkości, gwiazda Barcelony, zdobywca trzech Złotych Piłek i nagrody Piłkarza Roku według...

Od kilku lat Argentyńczyk Lionel Messi uparcie dobija się do drzwi tego elitarnego klubu, a jego cotygodniowe występy potwierdzają, że jest panem i władcą piłki. Sportowiec takiej wielkości, gwiazda Barcelony, zdobywca trzech Złotych Piłek i nagrody Piłkarza Roku według FIFA zasługuje na coś więcej niż zwykłą hagiografię.

Leonardo Faccio stworzył fascynujący portret najsłynniejszego piłkarza na świecie, który w wieku zaledwie 24 lat pobił wszelkie możliwe rekordy. Wszystkie szczegóły – od rodziny i przyjaciół po walkę z naturą, co niemalże kosztowało go piłkarską karierę – łączą się w tej książce, tworząc najbardziej kompletną biografię argentyńskiej gwiazdy. Nieśmiały, niski, o wątłej posturze chłopiec, który stał się najcenniejszym klejnotem największego spektaklu świata.

źródło opisu: wydawnictwosqn.pl/

źródło okładki: wydawnictwosqn.pl/

ciao-adios | 2018-12-11

Chaotyczna lecz zawierająca niesamowite rozmowy, fakty, ciekawostki z życia najlepszego piłkarza na świecie. Autor dotarł do osób, które wydają się nie ważne w życiu Leo jednak to one obserwowały go, a często wpływały na niego jeszcze przed wielką karierą. Każdy fan piłki nożnej powinien ją przeczytać. Ukazuje inną twarz piłkarza i wyjaśnia jego zachowania.

Dinho | 2016-09-26

Jedna z moich pierwszych a jednocześnie najlepsza książka o tematyce sportowej. Nie tylko piłkarscy fani powinni poznać bliżej Leo Messiego - najprawdopodobniej najlepszego piłkarza w całej historii futbolu. Gorąco polecam!;]

Piotr Ćwik | 2016-09-12
Na półkach: Przeczytane, Sportowe, Biografie
Przeczytana: 11 września 2016

Nieco chaotyczna, ale ciekawa i dobra książka. Oparta na rozmowach autora z Messim i jego bliskimi, więc można dowiedzieć się interesujących rzeczy. Czyta się szybko, więc warto się za nią wziąć.

| 2016-03-03

Według mnie książka nie jest zła , ale nie ma w niej nic czego bym jeszcze o nim nie wiedziała. Autor mimo napisana biografii nie wnosi nic nowego a nawet można powiedzieć , pisze o tym co już było. Ma naprawdę fajny styl jeśli chodzi o pisane , ale czy to wystarczy aby stworzyć dobrą biografię?

Jedno jest pewne książkę naprawdę bardzo dobrze się czytało, szybko i przyjemnie. Przez co mi zajęło to niecałe 3 dni ale wiadomo to wszystko przez to , że prawię nie odchodziłam od stołu. Co do oprawy książki to okładki wydawnictwa SQN są fenomenalne po prostu , aż miło mieć je na swojej biblioteczce.

Czy polecam książkę ? Jak najbardziej polecam ją dla nastolatków jak i trochę starszych odbiorców. Dla fanów piłkarza bo pomimo , że książka jest przewidywalna to miło poczytać i pogłębić swoją wiedzę. Może jeszcze się czegoś dowiedzieć ?

danio06 | 2016-02-02

Messi. Chłopiec który zawsze się spóźniał(a dziś jest pierwszy)
Książka krótka bo ma tylko 248 stron
Najlepsza książka o Leo Messim Argentyńskim gigancie piłki nożnej
który ma fanów na całym świecie.
Bardzo fajna książka duże pochwały dla Leonardo Faccio .

małpiszon | 2015-04-30

kolllllllllllllll
de fajna

MartynaMiliczPL | 2015-04-09

piłka jest super tak samo jak messi

Stalowiec22 | 2015-02-23

Jestem fanem Ronaldo , więc od początku byłem sceptyznie nastawiony do tej książki . Lecz po rozpoczęciu ksiązki ( jeden rozdział ) widziałem , że byłem w błędzie . Messi to faantasyczny wirtuoz bez niego piłka nożna była by czyś innym niż dotychczas. Polecam .

KatherineAFC | 2015-02-07

Bardzo chaotyczna, aczkolwiek to zapewne wina tłumaczki. Mam wrażenie, że jest niedopracowana. Poza tym nie przedstawia Messiego zbyt pozytywnie - książka ukazuje Go jako geniusza, który ma gdzieś wszystkich, a interesuje się jedynie piłką i ciągle siedzi na komunikatorze blackbery bo inaczej nie umie rozmawiać. Dziwne, bo Messi często żartuje z kolegami na boisku i jest uśmiechniętym człowiekiem. W książce obraz jest zupełnie inny. Poza tym te wzmianki o kobietach i o tym, że pisał do nich smsy.. Beznadzieja. Aczkolwiek jest kilka ciekawych faktów, zwłaszcza opinii innych zawodników.

eduko7 | 2015-01-07
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 05 grudnia 2014

Warto przeczytać nie tylko dlatego, że opowieść dotyczy jednego z królów boiska. Historia Messiego to kolejny dowód na to, iż dzięki samozaparciu i wytrwałości wycofany, trzymający się na uboczu, mający problemy zdrowotne chłopiec może osiągnąć sukces w sporcie. To dowód dla dzisiejszych nastolatków "ubiegających się o zwolnienie z w-f", że uprawianie sportu sprzyja rozwojowi nie tylko zwinności i tężyzny fizycznej. Poznajemy Messiego w różnych odsłonach.