David Beckham. Piłkarz. Celebryta. Legenda

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Arise Sir David Beckham
futbol, piłkarze, Becks
joly_fh

David Beckham to bez wątpienia jeden z najwybitniejszych i najbardziej lubianych piłkarzy. Jest legendą zarówno na boisku, jak i poza nim. Od radosnych pisków młodych dziewcząt do chóralnych śpiewów kibiców – David jest na ustach wszystkich. W 2003 roku, za swoje zasługi dla futbolu, został mianowany kawalerem Orderu Imperium Brytyjskiego. Jego popularność wciąż rośnie i Becks jest na najlepszej drodze do dostąpienia największego zaszczytu – otrzymania tytułu szlacheckiego z rąk królowej Elżbiety II.

Ta niezwykła biografia przybliża jego największe osiągnięcia. Swój pierwszy występ w seniorskiej drużynie Manchesteru United zaliczył już w wieku 17 lat, a kilka lat później cały świat zapoznał się z jego nazwiskiem za sprawą fenomenalnej bramki w meczu z Wimbledonem. Obecnie, ponad dekadę później, może on pochwalić się piątym wynikiem, jeśli chodzi o liczbę występów w reprezentacji Anglii, pozostając jedynym piłkarzem, który zdobywał gole na trzech różnych mistrzostwach świata.

Osiągnięcia Davida wykraczają daleko poza boisko. Od swoich pierwszych dni w Manchesterze wspiera organizację charytatywną UNICEF, otworzył także dwie szkółki piłkarskie, w Los Angeles oraz Londynie.

David Beckham. Piłkarz. Celebryta. Legenda to inspirująca opowieść o niezwykle utalentowanym zawodniku i wspaniałym człowieku. To rzetelny i kompletny portret złotego chłopca angielskiej piłki nożnej, któremu szturmem udało się podbić serca kibiców na całym świecie.

źródło opisu: Sine Qua Non, 2013

źródło okładki: http://wydawnictwosqn.pl/zapowiedzi/david-beckham-...»

Mateusz | 2019-04-10
Przeczytana: 30 marca 2019

Czytałem inne książki już o Beckhamie i w niej również wszystko to samo. Kto czyta pierwszy raz to ok, dobra.

Robert | 2016-06-29
Przeczytana: 29 czerwca 2016

Bardzo zawiodłem się na tej książce. Jestem od 7 lat kibicem Realu Madryt i chcąc dowiedzieć się czegoś o legendach tego klubu z chęcią kupuję biografie piłkarzy. Dlatego też niezwykle zabolało mnie, iż w książce o piłkarzu autor tak na dobrą sprawę niewiele pisze o piłce nożnej.
Dostajemy dawkę showbiznesu, afer różnego rodzaju, mody... Ale za mało piłki nożnej. Fragment książki, w której mowa jest o pobycie w Manchesterze United jest całkiem rozbudowany, mniej-więcej wiadomo co się dzieje z Becksem w klubie i kadrze narodowej. Kiedy jednak poruszony zostaje temat Realu Madryt o wydarzeniach piłkarskich nie wiadomo praktycznie nic. Książka kończy się na pobycie w LA Galaxy.
W polskim wydaniu dostajemy dwa posłowia, które łącznie mają kilkanaście stron. Tym bardziej śmieszy więc, że dowiadujemy się w nich o wiele więcej na temat Davida jako piłkarza niż w paru rozdziałach właściwej książki.

darek_k1878 | 2016-02-14
Przeczytana: 2015 rok

Świetna książka o jednej z największych gwiazd nietylko sportu, ale również show-biznesu XXI wieku :) Piłkarz. Celebryta. Leghenda. Nic dodać nic ująć :)
Polecam :)

posportowejstronie | 2015-11-05
Przeczytana: 03 sierpnia 2013

Na mojej liście ulubionych piłkarzy, których dopinguję i którzy byli ze mną od początku mojej przygody z piłką zmuszony jestem wykreślić kolejne nazwisko. Beckham. David Beckham zdecydował się definitywnie zakończyć sportową karierę. Karierą, którą zachwycał się każdy fan futbolu. Karierę, którą bacznie obserwował każdy człowiek na kuli ziemskiej. Beckhama zna każdy od mieszkańców Alaski aż po tych zamieszkujących Atol Caroline w Kiribati.

Beckham dla jednych jest ponadprzeciętnym, wybitnym piłkarzem o najlepiej ułożonej prawej stopie w Anglii, ale być może i na świecie, a także autorem najcelniejszych dośrodkowań. Natomiast dla innych to celebryta. Mąż słynnej żony Victorii Beckham (wcześniej Adams), gwiazdy girlsbandu Spice Girls.

O Beckhamie zarówno piłkarzu, jak i celebrycie można przeczytać w najnowszej książce, która ukazała się na polskim rynku autorstwa Gwen Russell „David Beckham. Piłkarz. Celebryta. Legenda”. Książka nie jest szczegółowym kompendium wiedzy o angielskim...

Marzena | 2015-09-24
Na półkach: Przeczytane, Strata czasu
Przeczytana: 24 września 2015

Historia Davida Beckhama jakby prosto z "Życie na gorąco", "Tina" albo "Gala"
Po prostu żenada, dno, wstyd i hańba!!! I ujma.
Beckham rewelacyjnym piłkarzem był i wiemy to wszyscy, i ja (o słodka naiwności!!!) spodziewałam się przeczytać w tej "książce" o tych latach spędzonych na boisku, meczach, treningach, dośrodkowaniach...A co mamy? Od poczęcia do Mistrzostw Świata 1998 jakieś dwa rozdziały...reszta? Victoria ciuchy, pierścionki...ciuchy...plotki, plotki i jeszcze raz plotki!!!

Uważam, że to co popełnił autor jest zbrodnią na jednym z najlepszych piłkarzy świata.

Łukasz Chrzanowski | 2015-08-09

Jest to jedna z tych biografii, która jest pisana dla pieniędzy a nie dla pasji. Poziom pióra autora książki jest zbliżony do poziomu dziennikarzy faktu. Ta książka może otrzymać wysokie oceny z dwóch powodów. Otrzymałeś jako bloger darmowy egzemplarz recenzencki książki, a drugi powód to oceniasz grę Davida a nie poziom książki.

rafajlo5 | 2015-08-06
Przeczytana: 06 sierpnia 2015

David Beckham to jeden z najbardziej rozpoznawalnych piłkarzy na świecie. Praktycznie w każdym zakątku świata jego nazwisko kojarzy się nie tylko z piłką nożną, ale również modą. Jak doszło do tego, że skromny piłkarz z Londynu, od dziecka zakochany w czerwonych barwach Manchesteru United stał się projektantem mody i jedną z najpopularniejszych osób w Wielkiej Brytanii? Gwen Russell wprowadza nas tylnymi drzwiami do życia Davida i Victorii, pokazując ich nie tylko jako ikony popkultury, ale również zwykłych ludzi, zmagających się ze zwykłymi problemami. Jedynym minusem tej książki jest to, że autorka za bardzo skupiła się na życiu prywatnym Beckhama, pomijając wiele szczegółów jego kariery. Jest to bardziej biografia celebryty, niż piłkarza. Niemniej, każdy fan ManUnited, Realu, czy reprezentacji Anglii powinien przeczytać tą książkę. Pozna dzięki niej Davida Beckhama, ikonę tych trzech drużyn. Ikonę, która zmieniła sposób patrzenia na piłkarzy.

Antyintel | 2015-06-12

Rusell skupił się na części tytułu "celebryta",do "piłkarza" nawet się nie zbliżył

Adam Grochocki | 2014-12-16

Recenzja z bloga zagrywam.blogspot.com
facebook: https://www.facebook.com/zagrywam?ref=ts&fref=ts

Nie jest to mój hołd dla Davida Beckhama, co można wywnioskować z tytułu, a recenzja książki, która ukazała się w Polsce tuż po zakończeniu jego piłkarskiej kariery. Byłem bardzo ciekawy tej książki, bo moje dzieciństwo było zapatrzone w Beckhama i jego magiczne dośrodkowania. Jego koszulka była najdroższą rzeczą jaką kiedykolwiek kupiłem za zaoszczędzone pieniądze, oczywiście jako ówczesny trzynastolatek. Godziny spędzone na osiedlowym boisku zwanym Kęp Nou (dla niewtajemniczonych tłumaczę, że to wariacja na temat stadiony Barcelony Camp Nou), aby tylko odpowiednio podkręcić piłkę zapadły głęboko w pamięci. Teraz są to tylko wspomnienia i to dla nich kupiłem omawiany tytuł. Mocno subiektywna recenzja David Beckham. Piłkarz. Celebryta. Legenda.

Na wstęp troszkę prywaty. Moja fascynacja Beckhamem wzięła się z czysto piłkarskich powodów. Jak wielu moich rówieśników w dzieciństwie...

malaMi | 2014-03-14
Przeczytana: 14 marca 2014

Mówi się, że za sukcesem każdego mężczyzny stoi kobieta. I chyba coś w tym jest, bo w sławie Davida Beckhama spory udział miała Posh Spice, dziś bardziej znana jako Victoria Beckham. Choć Davidowi nie można odmówić ogromnego talentu i ciężkiej pracy, a także pasji i miłości do futbolu, to należy przyznać, że to w roli męża i ojca czuje się najlepiej, a jego postawa i związek z Victorią znacząco wpłynęły na sławę tej dwójki.

Słysząc nazwisko David Beckham pierwszym i naturalnym skojarzeniem jest – piłkarz. Dlatego szkoda, że Russell skupiła się bardziej na życiu prywatnym, aniżeli na sportowej karierze Becksa. Czasem odnosiłam nawet wrażenie, że czytam biografię Victorii, a nie Davida, bo ona jest obecna na każdej stronie i widać jak mocno zdominowała życie swojego męża. Owszem, życie prywatne najsławniejszej pary na świecie również jest interesujące, ale tutaj całkowicie przyćmiło karierę piłkarską Davida, a nie do końca tego się spodziewałam sięgając po biografię piłkarza....