David Beckham. Piłkarz. Celebryta. Legenda

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Arise Sir David Beckham
futbol, piłkarze, Becks
joly_fh

David Beckham to bez wątpienia jeden z najwybitniejszych i najbardziej lubianych piłkarzy. Jest legendą zarówno na boisku, jak i poza nim. Od radosnych pisków młodych dziewcząt do chóralnych śpiewów kibiców – David jest na ustach wszystkich. W 2003 roku, za swoje zasługi dla futbolu, został mianowany kawalerem Orderu Imperium Brytyjskiego. Jego popularność wciąż rośnie i Becks jest na najlepszej drodze do dostąpienia największego zaszczytu – otrzymania tytułu szlacheckiego z rąk królowej Elżbiety II.

Ta niezwykła biografia przybliża jego największe osiągnięcia. Swój pierwszy występ w seniorskiej drużynie Manchesteru United zaliczył już w wieku 17 lat, a kilka lat później cały świat zapoznał się z jego nazwiskiem za sprawą fenomenalnej bramki w meczu z Wimbledonem. Obecnie, ponad dekadę później, może on pochwalić się piątym wynikiem, jeśli chodzi o liczbę występów w reprezentacji Anglii, pozostając jedynym piłkarzem, który zdobywał gole na trzech różnych mistrzostwach świata.

Osiągnięcia Davida wykraczają daleko poza boisko. Od swoich pierwszych dni w Manchesterze wspiera organizację charytatywną UNICEF, otworzył także dwie szkółki piłkarskie, w Los Angeles oraz Londynie.

David Beckham. Piłkarz. Celebryta. Legenda to inspirująca opowieść o niezwykle utalentowanym zawodniku i wspaniałym człowieku. To rzetelny i kompletny portret złotego chłopca angielskiej piłki nożnej, któremu szturmem udało się podbić serca kibiców na całym świecie.

źródło opisu: Sine Qua Non, 2013

źródło okładki: http://wydawnictwosqn.pl/zapowiedzi/david-beckham-...»

Marzena | 2015-09-24
Na półkach: Przeczytane, Strata czasu
Przeczytana: 24 września 2015

Historia Davida Beckhama jakby prosto z "Życie na gorąco", "Tina" albo "Gala"
Po prostu żenada, dno, wstyd i hańba!!! I ujma.
Beckham rewelacyjnym piłkarzem był i wiemy to wszyscy, i ja (o słodka naiwności!!!) spodziewałam się przeczytać w tej "książce" o tych latach spędzonych na boisku, meczach, treningach, dośrodkowaniach...A co mamy? Od poczęcia do Mistrzostw Świata 1998 jakieś dwa rozdziały...reszta? Victoria ciuchy, pierścionki...ciuchy...plotki, plotki i jeszcze raz plotki!!!

Uważam, że to co popełnił autor jest zbrodnią na jednym z najlepszych piłkarzy świata.

Bykovsky | 2013-10-29
Przeczytana: 29 października 2013

Odkąd pamiętam, David Beckham był moim ulubionym piłkarzem. Jako młody piłkarz, grający na pozycji pomocnika, nie raz pokazywał swój świetny talent. A te jego dośrodkowania...
Każdy chciał być Beckhamem, przekrzykując się nawzajem, gdy biegało się za piłką z kolegami...

Od strony sportowej, jego kariera była idealna. Grając w czterech zespołach, odnosił z nimi sukcesy, takie jak krajowe mistrzostwa. Reprezentował Anglię ponad w 100 występach, z czego ponad połowę jako kapitan.
Zszedł w odpowiednim momencie ze sceny sportowej - otóż doszedł na szczyt i odszedł będąc na szczycie.

David Beckham to z pewnością jedna z najbardziej znanych postaci na całym świecie.
To ikona mody, świetnego gustu, bycia przedsiębiorczym oraz kochającym ojcem i mężem.
Oficer Orderu Imperium Brytyjskiego.

Niemalże każdy chciałby być sir Davidem Beckhamem, a niemalże każda kobieta chciałaby być jego kobietą.

Co do samej książki - skupia się zbytnio na pobycie w Manchesterze United, mało opisuje losy...

Ewa K | 2013-08-07
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Sprzedam, 2013
Przeczytana: 07 sierpnia 2013

Każdy mężczyzna zakochany do szaleństwa w piłce nożnej pragnie mieć syna, z którym mógłby od najmłodszych lat trenować swój ulubiony sport. Takie marzenie miał również Ted Beckham. Ten wielki fan Manchesteru United nie posiadał się z radości, gdy jego żona Sandra dała mu w prezencie synka. David odziedziczył po ojcu pasję do futbolu i od najmłodszych lat poświęcał cały swój wolny czas na treningi. Nikt nie przypuszczał, że z czasem chłopiec ten zamieni park w południowym Londynie na murawę Old Trafford i tym samym zasili szeregi ukochanego przez siebie i ojca klubu. O długiej drodze nieśmiałego chłopca do najsłynniejszego na świecie piłkarza opowiada nam Gwen Russell w swojej nowej książce pt.: "David Beckham. Piłkarz. Celebryta. Legenda".

Zanim jednak wkroczymy do świata Becksa, o swoim idolu opowie czytelnikowi słów kilka Dawid Wójcik - tłumacz tej książki a zarazem współtwórca strony internetowej fanów Manchesteru United - www.devilpage.pl . To dzięki niemu poznamy początki...

Łukasz Chrzanowski | 2015-08-09

Jest to jedna z tych biografii, która jest pisana dla pieniędzy a nie dla pasji. Poziom pióra autora książki jest zbliżony do poziomu dziennikarzy faktu. Ta książka może otrzymać wysokie oceny z dwóch powodów. Otrzymałeś jako bloger darmowy egzemplarz recenzencki książki, a drugi powód to oceniasz grę Davida a nie poziom książki.

15Kowal | 2014-03-12

Dlaczego tak słaba ocena? Sięgając po biografię piłkarza, miałem nadzieję dowiedzieć się jak przebiegała jego kariera sportowa. Dotyczące tego informacje, zawarte są jednak jako dodatek do opisu związku Davida Beckhama z Victorią, w co i za ile się ubrał, jakie przyjęcie zorganizował i kogo zaprosił.
Więcej dowiedziałem się z posłowia, niż z książki.

miqa | 2014-01-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 11 stycznia 2014

Jeśli jesteście miłośnikami piłki nożnej i poszukujecie biografii znanej osobowości, to wydawnictwem, które z pewnością zaspokoi Wasz głód intelektualny jest właśnie Sine Qua Non. Nie jestem wielką znawczynią footballu, ale wiem, co to spalony, a to już coś. Rozróżniam też gwiazdorów, bogatych i przystojniaków. A wszystkie te trzy cechy bez wątpienia łączy w sobie David Beckham. Jeśli ktoś kazałby mi podać nazwisko mojego ulubionego piłkarza wszechczasów, to bez wahania od razu podałabym właśnie nazwisko Becksa – stąd też recenzja tej biografii.

Gwen Russell jest cenioną dziennikarką i autorką książek o życiu celebrytów. Tym razem postanowiła zmierzyć się z nie lada wyzwaniem – napisała biografię kariery znamienitego brytyjskiego piłkarza Davida Beckhama. Urodzony 2 maja 1975 roku w Londynie brytyjski piłkarz grający na pozycji prawego pomocnika już w wieku 17 lat zasilił szeregi znanego klubu Manchester United. Czerwone Diabły wielokrotnie zwyciężały dzięki talentowi i ciężkiej...

Antyintel | 2015-06-12

Rusell skupił się na części tytułu "celebryta",do "piłkarza" nawet się nie zbliżył

malaMi | 2014-03-14
Przeczytana: 14 marca 2014

Mówi się, że za sukcesem każdego mężczyzny stoi kobieta. I chyba coś w tym jest, bo w sławie Davida Beckhama spory udział miała Posh Spice, dziś bardziej znana jako Victoria Beckham. Choć Davidowi nie można odmówić ogromnego talentu i ciężkiej pracy, a także pasji i miłości do futbolu, to należy przyznać, że to w roli męża i ojca czuje się najlepiej, a jego postawa i związek z Victorią znacząco wpłynęły na sławę tej dwójki.

Słysząc nazwisko David Beckham pierwszym i naturalnym skojarzeniem jest – piłkarz. Dlatego szkoda, że Russell skupiła się bardziej na życiu prywatnym, aniżeli na sportowej karierze Becksa. Czasem odnosiłam nawet wrażenie, że czytam biografię Victorii, a nie Davida, bo ona jest obecna na każdej stronie i widać jak mocno zdominowała życie swojego męża. Owszem, życie prywatne najsławniejszej pary na świecie również jest interesujące, ale tutaj całkowicie przyćmiło karierę piłkarską Davida, a nie do końca tego się spodziewałam sięgając po biografię piłkarza....

Adam Grochocki | 2014-12-16

Recenzja z bloga zagrywam.blogspot.com
facebook: https://www.facebook.com/zagrywam?ref=ts&fref=ts

Nie jest to mój hołd dla Davida Beckhama, co można wywnioskować z tytułu, a recenzja książki, która ukazała się w Polsce tuż po zakończeniu jego piłkarskiej kariery. Byłem bardzo ciekawy tej książki, bo moje dzieciństwo było zapatrzone w Beckhama i jego magiczne dośrodkowania. Jego koszulka była najdroższą rzeczą jaką kiedykolwiek kupiłem za zaoszczędzone pieniądze, oczywiście jako ówczesny trzynastolatek. Godziny spędzone na osiedlowym boisku zwanym Kęp Nou (dla niewtajemniczonych tłumaczę, że to wariacja na temat stadiony Barcelony Camp Nou), aby tylko odpowiednio podkręcić piłkę zapadły głęboko w pamięci. Teraz są to tylko wspomnienia i to dla nich kupiłem omawiany tytuł. Mocno subiektywna recenzja David Beckham. Piłkarz. Celebryta. Legenda.

Na wstęp troszkę prywaty. Moja fascynacja Beckhamem wzięła się z czysto piłkarskich powodów. Jak wielu moich rówieśników w dzieciństwie...

rafajlo5 | 2015-08-06
Przeczytana: 06 sierpnia 2015

David Beckham to jeden z najbardziej rozpoznawalnych piłkarzy na świecie. Praktycznie w każdym zakątku świata jego nazwisko kojarzy się nie tylko z piłką nożną, ale również modą. Jak doszło do tego, że skromny piłkarz z Londynu, od dziecka zakochany w czerwonych barwach Manchesteru United stał się projektantem mody i jedną z najpopularniejszych osób w Wielkiej Brytanii? Gwen Russell wprowadza nas tylnymi drzwiami do życia Davida i Victorii, pokazując ich nie tylko jako ikony popkultury, ale również zwykłych ludzi, zmagających się ze zwykłymi problemami. Jedynym minusem tej książki jest to, że autorka za bardzo skupiła się na życiu prywatnym Beckhama, pomijając wiele szczegółów jego kariery. Jest to bardziej biografia celebryty, niż piłkarza. Niemniej, każdy fan ManUnited, Realu, czy reprezentacji Anglii powinien przeczytać tą książkę. Pozna dzięki niej Davida Beckhama, ikonę tych trzech drużyn. Ikonę, która zmieniła sposób patrzenia na piłkarzy.

Sport 2