Spotkajmy się w kawiarni

Tłumaczenie: Iwona Sumera
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Meet Me At The Cupcake Café
joly_fh

Pokochałyście zabawną i niewydarzoną Bridget Jones? Poznajcie rezolutną Issy Randall. Issy ma 31 lat, pracuje w międzynarodowej korporacji i po uszy zakochała się w swoim szefie. Tak naprawdę ma z nim romans, tylko nikt o tym nie wie. Ups! Już nie! Issy właśnie została zwolniona z pracy i wszystko się wydało. I co teraz? Co prawda, Issy ma pewien talent, odziedziczyła go po dziadku, a wszyscy...

Issy ma 31 lat, pracuje w międzynarodowej korporacji i po uszy zakochała się w swoim szefie. Tak naprawdę ma z nim romans, tylko nikt o tym nie wie. Ups! Już nie! Issy właśnie została zwolniona z pracy i wszystko się wydało. I co teraz? Co prawda, Issy ma pewien talent, odziedziczyła go po dziadku, a wszyscy przyjaciele i znajomi, widząc jego efekty, tylko oblizują się ze smakiem… Tak, Issy potrafi wypiekać prawdziwe cudeńka. Tylko czy to wystarczy, by poprowadzić własną kawiarnię? Issy, przestań w końcu użalać się nad sobą. Do dzieła!

źródło opisu: Wydawnictwo Literackie, 2013

źródło okładki: http://www.wydawnictwoliterackie.pl/

W pewnym momencie "Wszystko, co lśni" zaczyna mnie przytłaczać ze względu na rozciągającą się treść wypowiedzi bohaterów, fabuła zaczyna nudzić? (na razie jestem na tym etapie,że mam nadzieję, iż to chwilowe). W każdym razie dla poratowania swoich emocji, zresetowania i nie nabierania negatywnego przeświadczenia co do reszty powieści, postanowiłam przejść do czegoś, co miało mnie rozluźnić i rozbawić. Nie przypuszczałam tylko, że sposób opowiadania "Spotkajmy się w kawiarni" może mnie tak zirytować swoim naiwnym postrzeganiem wydarzeń i infantylnie zaprezentowaną bohaterką. Wygląda na to, że to co ma być w zamierzeniu lekką lekturą, która w pewnych okolicznościach jest uzasadniona i ma się stać "lekiem" na kiepski nastrój czy przeżywany stres, przybiera charakter niedorzecznej historii.

Co sprawiało, że opowieść o takiej Bridget była autentyczna? Ano to, że gdy jej nie wychodziło to rzeczywiście klapnęła sobie ciężko na tyłek, aż się to echem odbiło. Pojawił się mały sukcesik,...

Zakręcony Druk | 2015-01-12

Zakochałam się w bohaterce książki Issy i w jej życiowych przygodach. Jest to romantyczna i ciepła opowieść, którą można pochłonąć równie szybko jak ciasteczko. Każdy lepszy serial czy drama wymięka przy tej bajecznej opowieści wzbogaconej o genialne przepisy co rozdział. Zachęcam gorąco !

doris | 2013-12-08
Przeczytana: 07 grudnia 2013

Do lektury zabrałam się z pełnym entuzjazmem, początkowo historia Issy bardzo mi się spodobała, ciekawa, z humorem i emocjami. Jednak z biegiem akcji "Spotkajmy się w kawiarni" zaczęło się dłużyć. W główny wątek zaczęły wplatać się historie bohaterów drugoplanowych, które mnie osobiście męczyły, akcja zaczęła spowalniać, żeby nie powiedzieć, że ciągła się jak flaki w oleju. A wątek miłosny był lekko absurdalny.. Dwie dorosłe osoby, które przez połowę książki bawią się w podchody zamiast otwarcie ze sobą porozmawiać. I tak się ciągnie prawie do samego końca... W związku z tym mój entuzjazm szybko się ulotnił. Jestem trochę zwiedziona tą książką. Mimo to polecam wszystkim, którzy lubią słodkie, niekończące się powieści.

Tirindeth | 2013-12-04

Życie trzydziestojednoletniej Issy wydawało się być całkiem poukładane – miała dobrą pracę w korporacji, super przystojnego faceta (który był też jej szefem!) oraz wierną przyjaciółkę, z którą dzieliła mieszkanie. A także hobby, które narodziło się wiele lat temu za sprawą dziadka dziewczyny – tym hobby było pieczenie ciasteczek (i to nie byle jakich!). Pewnego dnia jednak wszystko się zmienia – Issy dostaje wypowiedzenie z pracy, która dawała jej oparcie i poczucie stabilizacji... Teraz musi poradzić sobie z utratą zatrudnienia i faktem, że jej idealny mężczyzna ją zostawił. Przede wszystkim jednak musi odnleźć w sobie siłę, która pozwoli jej iść przez życie z podniesioną głową. Czy jej się to uda?

Spotkajmy się w kawiarni od Jenny Colgan to książka, którą porównuje się do kultowych przygód Bridget Jones. Przyznaję, uwielbiam perypetie Bridget, więc nie wahałam się sięgnąć po opowieść o Issy Randall. W dodatku słodka, nieco cukierkowa okładka i bardzo zabawny opis (inny od tego...

Malwina | 2013-07-22
Przeczytana: 20 lipca 2013

Główna bohaterka to Isabel 31-latka, która pracuje w wielkiej korporacji i ma romans ze swoim bardzo przystojnym szefem. Opiekuję się chorym dziadkiem, który wpoił jej miłość do pieczenia. Wydawało by się, że Issy ma wszystko ale niestety nie ma nic. Wyrzucają ją z pracy, przystojny szef nie chce się z nią publicznie pokazywać, a ona sama boi się, że nie będzie miała pieniędzy na swoje utrzymanie. Z pomoc przychodzi jej najlepsza przyjaciółka i współlokatorka Helena oraz dziadek. Issy z pomocą przyjaciół postanawia otworzyć cukiernię i raz na zawsze skończyć z wielką korporacją.

Pierwsze co rzuca się w oczy to cukierkowa okładka. Moim zdaniem nadaje ona książce uroku, która jest naprawdę ślicznie wydana. Główna bohaterka to bardzo sympatyczna kobieta, która dziadek piekarz nauczył piec pyszne ciasta i babeczki. Kiedy więc Issy zostaje wyrzucona z pracy postanawia zrobić to o czym marzyła, i to co naprawdę kocha - zakłada cukiernię.

Na początku ma trochę problemów ale jej...

Mey-Mey | 2014-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2014

Jak dla mnie to takie pitu-pitu na cymbałkach. Przelukrowana historia "starej" panny, której jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki wszystko idzie jak z płatka. Miejscami miałam ochotę zwymiotować już tymi babeczkami, ciasteczkami, kinderbalami... i całą tą kawiarenką.

Lady_B | 2013-09-29
Przeczytana: 29 września 2013

Lubię czasem zaserwować sobie książkę o tematyce kulinarnej. Tym bardziej, jak tematem przewodnim są słodkie wypieki. "Spotkajmy się w kawiarni" opowiada historię pogodnej i wrażliwej Issy, która po zakończeniu pracy w biurze wkracza w nowy rozdział swojego życia otwierając kawiarnię z babeczkami. Wątek organizowania własnego słodkiego biznesu upiększony jest kolorowymi ciastkami i doprawiony nutką miłości. Niestety akcja po jakimś czasie zaczyna lekko zwalniać i nużyć, więc powieść czytałam o dziwo dłużej, niż się spodziewałam. W książce umieszczono parę przepisów na wypieki, które brały czynny udział w akcji.

beatka18 | 2014-02-16

to była pierwsza książka tej pisarki którą przeczytałam i nie zawiodłam sie, słodka i przyjemna ksiązka, podziwiałam bohaterke w postanowieniu że jej cukiernia odniesie sukces, ciekawe czy reszta książek tej autorki będzie równie ciekawa jak ta

Agaaa006 | 2014-12-17

Długo, bardzo długo zbierałam się do przeczytania powieści Jenny Colgan , tak naprawdę sama nie wiem dlaczego. Okładka jest śliczna, mimo różu za którym niespecjalnie przepadam, w tym przypadku bardzo pasowało do całości. Nie żeby było cukrowo i różowo. W życiu nigdy tak nie jest. I tak nastrojowa okładka zaprasza nas do wnętrza, w którym kryją się historie wielu bohaterów. Głównie Issy, a we wszystko zostały wplecione przepisy na... babeczki! W różnych odsłonach.

Poznajemy kobietę, a może jeszcze dziewczynę o imieniu Issy skrót od Isabel, wychowującą się w piekarni. Tak to właśnie w tym miejscu toczyło się życie małej, później dorastającej dziewczyny. Jako,że jej matka nie do końca radziła sobie z obowiązkiem jakim jest macierzyństwo, rolę tę przejął kochany dziadek. Z zawodu, ale przede wszystkim z zamiłowania będący piekarzem. Jak mawiał, w to co się robi trzeba wkładać serce, tym sposobem jego wypieki miały jedyny i niepowtarzalny aromat i smak. Issy nie zajmowała się tymi...

Julka | 2014-08-26
Przeczytana: 25 sierpnia 2014

Musze przyznać, ze ostatnio mam fata ponieważ książki trafiają mi się ponad przeciętność. Książka ta otwiera przed czytelnikiem przepiękną perspektywę marzeń i dążenia do celu. Lektura jest lekka i sympatyczna tak jak główna bohaterka. Wątki w niej są promienne i świeże oraz napawają energią, którą Issy wkłada w powodzenie swojej kawiarni. Książka pokazuje, że nie można się poddawać kiedy ma się marzenia a tym bardziej ulegać osobom, o których wie się, że nas wykorzystują. Polecam te książkę ponieważ naprawdę miło się ją czyta i jest znakomitą historią o przyjaźni, miłości i marzeniach.