Wiśniowy Klub Książki

Seria: Zaczytaj się
Wydawnictwo: Znak Literanova
The Cherry Cola Book Club
Ag2S

Maura Beth organizuje klub książki, aby uchronić lokalną bibliotekę przed zamknięciem. Jej inicjatywa spotyka się z entuzjastycznym przyjęciem. Na wiernych czytelników oprócz interesujących rozmów czekają bowiem pyszne smakołyki. Klubowicze od dyskusji nad "Przeminęło z wiatrem" przechodzą do plotek, wymiany przepisów, zwierzania się z sekretów i snucia marzeń. Zawiązują się przyjaźnie, a gdy...

Klubowicze od dyskusji nad "Przeminęło z wiatrem" przechodzą do plotek, wymiany przepisów, zwierzania się z sekretów i snucia marzeń. Zawiązują się przyjaźnie, a gdy na horyzoncie pojawia się przystojny Jeremy, serce bibliotekarki zaczyna bić szybciej.

Czy popularność klubu pozwoli ocalić bibliotekę?

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,3818,Wisniowy-Klub-Ksiazki

Ciepłe, pogodne czytadło, idealne na taki deszczowy dzień, jak dzisiejszy. Na pewno powieść jest przewidywalna, nieco banalna, ale nie pretensjonalna. Postacie są szablonowe, albo dobre, albo do szpiku kości złe (jak miejscy radni, którzy czyhają na zamknięcie biblioteki). Trochę za dużo tu słodkości i lukru, ale treść ratują, moim zdaniem, dwie rzeczy.
Po pierwsze to odniesienia do treści kultowych powieści amerykańskiego Południa ("Przeminęło z wiatrem " i "Zabić drozda"). Po drugie to przywołanie w wypowiedziach i wspomnieniach bohaterów czarnych kart z historii stanu Missisipi.
Całość czyta się szybko, lekko i przyjemnie, świetnie przy tym odpoczywając.
Polecam przede wszystkim jako relasujaca i niezobowiązującą lekturę.

Sympatyczna opowiastka o uroczym miasteczku i równie uroczym klubie czytelników.Odrobina humoru i dobre jedzenie potrafią zdziałać więcej niż prozac.
Polecam na zimne jesienne popołudnie.

Magdalena | 2014-04-21
Na półkach: Przeczytane, Biblioteka
Przeczytana: 21 kwietnia 2014

Lekka, przyjemna książka, ale bez rewelacji. Przeczytać można, ale mi ciężko było się ,,wczytać". Mimo, że nie jest głupia to mnie nie zachwyciła. Opowiada o miłości, przyjaźni co jest wartościowe w życiu. Opowiada także o tym, ile potrafi zrobić człowiek aby osiągnąć cel i, że są osoby, które potrafią wesprzeć :)

Mollinka_90 | 2016-08-13
Przeczytana: 2016 rok

Nie każda biblioteka może pochwalić się tłumami czytelników, zwłaszcza jeśli jest to mała biblioteka, pozbawiona dotacji i skazana na zamknięcie. W pewnym miasteczku na amerykańskim południu działa własnie taki niewielki biblioteczny punkt. Pracuje w nim prawdziwa miłośniczka książek i ludzi, młoda i samotna Maura Beth. Idealistka, oddana bez reszty swym czytelnikom i książkom. Dziewczyna postanawia nie dopuścić do zamknięcia swego miejsca pracy, którym grożą władze miasteczka. W tym celu aktywizuje mieszkańców i powołuje do życia tytułowy Wiśniowy Klub Książki.

W każdej placówce bibliotecznej spotkania czytelników i dyskusje o lekturach są praktykowane, jednak Maura Beth wymyśla pewną innowację. Każde spotkanie ma traktować o książce, która opowiada o losach Południa. Ma się odbywać w strojach z epoki lub w odpowiednim wystroju sali (baloniki, plakaty filmowe), a także przy czymś słodkim. Klub Książki ma służyć zapoznawaniu się, wymianie myśli i... przepisów kulinarnych. Nie...

Jaśmina | 2013-12-30
Przeczytana: 29 grudnia 2013

Urocza opowieść o przyjaźni i współpracy obcych sobie ludzi.

Gdy radny Sparks informuje Maurę Beth, że biblioteka, którą ona zarządza, jest stratna i zostanie wkrótce zamknięta, ta postanawia zrobić wszystko, by do tego nie dopuścić. Jednym z jej pomysłów jest właśnie Wiśniowy Klub Książki - dyskusyjny klub, na którego spotkaniach członkowie nie tylko wymieniają swoje poglądy nt. książek, ale też przynoszą pyszne wypieki, dzielą się historią swego życia. Wkrótce okazuje się, że w walce o bibliotekę Maura nie jest sama - wspiera ją wspaniałe rzesze czytelników.

Książka jest napisana prostym, ładnym językiem. Być może nie jest zbyt głęboka, ale inspiruje. Inspiruje mnie do walki o to, czego chcę, pokazuje, że choć łatwo się poddać, należy walczyć dalej. Są w niej wspaniali ludzie- zarówno Ci, którzy mają przed sobą całe życie, jak i Ci, będący już u jego schyłku- ciepli, dający otuchę i nadzieję. Wiem, że choć historia nie każdemu przypadnie do gustu, to jednak każdy może...

wiolagg66 | 2014-12-19

Niestety muszę zostawić negatywną opinię co do tej książki :(

Nie było w niej nic,co by mnie zaskoczyło...
Była nieco nudna,przewidująca i po prostu zbyt banalna.

Zawiodłam się również na okładce,bo wskazywała na fajniejszą książkę niż się okazało ;/

Jaguś | 2016-02-01
Na półkach: Przeczytane, EBOOK, Czytnik :)), 2016
Przeczytana: 01 lutego 2016

Nie do końca rozumiem tak słabe oceny tej książki.
Ok, nie jest to może literatura wysokich lotów, ale jak dla mnie, jak najbardziej książka do poczytania. Potrzebowałam pozycji, która pozwoli mi trochę oderwać się od egzaminów i nauki w trakcie sesji, która nie będzie mnie zmuszać do myślenia i pozwoli mi zrelaksować się w ulubiony przeze mnie sposób - z książką i pod kocykiem :) "Wiśniowy Klub Książki" jak najbardziej spełnił moje wymagania :)

Książka opisuje historię Mary Beth, bibliotekarki w miejscowości Cherico. Bohaterka staje przed groźbą zamknięcia biblioteki na rzecz utworzenia w tym miejscu Parku Przemysłowego Cherico. Dzięki wsparciu swoich przyjaciół, a z czasem i innych mieszkańców miasteczka, podejmuje walkę o zachowanie biblioteki.

Książkę czyta się lekko i przyjemnie. Raczej nie zostanie w mojej pamięci na dłużej, ale nie żałuję wieczoru spędzonego z tą pozycją.

paprotkowa | 2014-05-10
Przeczytana: 11 maja 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Bardzo lubię książki, których fabuła krąży gdzieś wokół tematu bibliotek, klubów książek czy ogólnie literatury, ale "Wiśniowy klub książki" interesujący ma tylko tytuł i okładkę. Akcji w niej brak. A jeśli jest, to strasznie nudna i przewidywalna. Młoda pełna werwy bibliotekarka tworzy klub książki by pokazać radnym, że biblioteka w maleńkim miasteczku jest potrzebna i nie można jej zamknąć. Na początku jej to nie wychodzi, potem odnosi jednak sukces, a przy okazji znajduje miłość swojego życia. Bardzo mdłe. Dyskusji na temat książek czytanych przez uczestników klubu natomiast prawie nie ma, ewentualnie jakieś małe skrawki, a na to właśnie najbardziej liczyłam.

Kokos | 2016-12-28
Przeczytana: 23 grudnia 2016

Powieść przyciągnęła mnie ze względu na tematykę klubu książki oraz bibliotekarstwa. Liczyłam na lekką lekturę i pod tym względem się nie zawiodłam, ale liczyłam też na coś ciekawego, a z tym już dużo gorzej. Nieraz się mówi, że książka długo się rozkręcała i przez pierwsze ileś stron nie można się było wciągnąć, ale potem, jak już chwyciła, to czytało się świetnie. Tutaj było dokładnie na odwrót - na początku było interesująco, zaintrygowała mnie walka młodej bibliotekarki z władzami miasta o utrzymanie biblioteki. Wprawdzie szybko zaczęłam zwracać uwagę na przesłodzenie tej historii i wyłapałam sporo drażniących szczegółów (np. jakim cudem Maura Beth w swoim geniuszu nie zauważyła, że tak naprawdę o klubie książki pierwszy wspomniał Sparks?), ale jednak sądziłam, że fabuła jako całość będzie w stanie się wybronić. Niestety nie była. Przede wszystkim przedstawiony w niej klub książki to jakaś farsa. Oczywiście nie każdy jest literaturoznawcą i rozumiem, że poziom wypowiedzi o...

grażyna | 2014-03-11
Na półkach: Przeczytane, 2010 - 2015
Przeczytana: 2014 rok

Niestety nie przebrnęłam przez tą pozycję. Książka nudnawa i nie wciągnęła mnie kompletnie. Przeczytałam 1/3 i doszłam do wniosku, że szkoda mojego czasu na tą książkę. Dwie gwiazdki daje tylko za okładkę i miły dla czytelnika tytuł.