Wiśniowy Klub Książki

Wydawnictwo: Znak Literanova
The Cherry Cola Book Club
literatura piękna
Ag2S

Maura Beth organizuje klub książki, aby uchronić lokalną bibliotekę przed zamknięciem. Jej inicjatywa spotyka się z entuzjastycznym przyjęciem. Na wiernych czytelników oprócz interesujących rozmów czekają bowiem pyszne smakołyki. Klubowicze od dyskusji nad "Przeminęło z wiatrem" przechodzą do plotek, wymiany przepisów, zwierzania się z sekretów i snucia marzeń. Zawiązują się przyjaźnie, a gdy...

Klubowicze od dyskusji nad "Przeminęło z wiatrem" przechodzą do plotek, wymiany przepisów, zwierzania się z sekretów i snucia marzeń. Zawiązują się przyjaźnie, a gdy na horyzoncie pojawia się przystojny Jeremy, serce bibliotekarki zaczyna bić szybciej.

Czy popularność klubu pozwoli ocalić bibliotekę?

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,3818,Wisniowy-Klub-Ksiazki

Mariczka1308 | 2017-02-01
Przeczytana: 18 stycznia 2016

Mi się osobiście podobała. Szybko ją przeczytałam. Lękka i ciekawa historia.

Adrianna | 2017-01-07

Jakby czegoś brakowało tej książce. Kończy się takim lekkim niedopowiedzeniem.

Kokos | 2016-12-28
Przeczytana: 23 grudnia 2016

Powieść przyciągnęła mnie ze względu na tematykę klubu książki oraz bibliotekarstwa. Liczyłam na lekką lekturę i pod tym względem się nie zawiodłam, ale liczyłam też na coś ciekawego, a z tym już dużo gorzej. Nieraz się mówi, że książka długo się rozkręcała i przez pierwsze ileś stron nie można się było wciągnąć, ale potem, jak już chwyciła, to czytało się świetnie. Tutaj było dokładnie na odwrót - na początku było interesująco, zaintrygowała mnie walka młodej bibliotekarki z władzami miasta o utrzymanie biblioteki. Wprawdzie szybko zaczęłam zwracać uwagę na przesłodzenie tej historii i wyłapałam sporo drażniących szczegółów (np. jakim cudem Maura Beth w swoim geniuszu nie zauważyła, że tak naprawdę o klubie książki pierwszy wspomniał Sparks?), ale jednak sądziłam, że fabuła jako całość będzie w stanie się wybronić. Niestety nie była. Przede wszystkim przedstawiony w niej klub książki to jakaś farsa. Oczywiście nie każdy jest literaturoznawcą i rozumiem, że poziom wypowiedzi o...

Magcich | 2016-11-19
Na półkach: Przeczytane, 2016

Przeczytałam tylko połowę książki strasznie się wlokło i nie dałam rady.

Mollinka_90 | 2016-08-13
Przeczytana: 2016 rok

Nie każda biblioteka może pochwalić się tłumami czytelników, zwłaszcza jeśli jest to mała biblioteka, pozbawiona dotacji i skazana na zamknięcie. W pewnym miasteczku na amerykańskim południu działa własnie taki niewielki biblioteczny punkt. Pracuje w nim prawdziwa miłośniczka książek i ludzi, młoda i samotna Maura Beth. Idealistka, oddana bez reszty swym czytelnikom i książkom. Dziewczyna postanawia nie dopuścić do zamknięcia swego miejsca pracy, którym grożą władze miasteczka. W tym celu aktywizuje mieszkańców i powołuje do życia tytułowy Wiśniowy Klub Książki.

W każdej placówce bibliotecznej spotkania czytelników i dyskusje o lekturach są praktykowane, jednak Maura Beth wymyśla pewną innowację. Każde spotkanie ma traktować o książce, która opowiada o losach Południa. Ma się odbywać w strojach z epoki lub w odpowiednim wystroju sali (baloniki, plakaty filmowe), a także przy czymś słodkim. Klub Książki ma służyć zapoznawaniu się, wymianie myśli i... przepisów kulinarnych. Nie...

Lenka | 2016-05-18
Przeczytana: 17 maja 2016

Lekka, łatwa i przyjemna powiastka, bo powieścią trudno ją nazwać. Ciekawa treść, ale bohaterowie już gorsi. Nic szczególnego w sumie, na kolana nie powala, ale przeczytać można, tak dla relaksu tylko, ale nie zachwyca.

Jaguś | 2016-02-01
Na półkach: Przeczytane, EBOOK, Czytnik :)), 2016
Przeczytana: 01 lutego 2016

Nie do końca rozumiem tak słabe oceny tej książki.
Ok, nie jest to może literatura wysokich lotów, ale jak dla mnie, jak najbardziej książka do poczytania. Potrzebowałam pozycji, która pozwoli mi trochę oderwać się od egzaminów i nauki w trakcie sesji, która nie będzie mnie zmuszać do myślenia i pozwoli mi zrelaksować się w ulubiony przeze mnie sposób - z książką i pod kocykiem :) "Wiśniowy Klub Książki" jak najbardziej spełnił moje wymagania :)

Książka opisuje historię Mary Beth, bibliotekarki w miejscowości Cherico. Bohaterka staje przed groźbą zamknięcia biblioteki na rzecz utworzenia w tym miejscu Parku Przemysłowego Cherico. Dzięki wsparciu swoich przyjaciół, a z czasem i innych mieszkańców miasteczka, podejmuje walkę o zachowanie biblioteki.

Książkę czyta się lekko i przyjemnie. Raczej nie zostanie w mojej pamięci na dłużej, ale nie żałuję wieczoru spędzonego z tą pozycją.

książek: 1956
sunflower83 | 2016-01-22
Na półkach: Przeczytane, Obyczajowe

Spodziewałam się czegoś lepszego.Książka luźna, czyta się szybko.

VandrerUggle | 2016-01-14
Przeczytana: 13 stycznia 2016

Może być, ale wybitna literatura to to nie jest. Choć jak na debiut przyjemna obyczajówka.
PS.: Korektor się nie popisał, bo w tekście jest kilka sporych błędów (jeśli chodzi o daty i imiona).

magdalenardo | 2015-10-25
Przeczytana: 21 października 2015

Udział w prowadzonym przeze mnie wyzwaniu Gra w kolory był dla mnie motywacją do ściągnięcia z domowego regału kolejnej, zapomnianej książki. Tym razem dlatego, że jej okładka jest szara. "Wiśniowy Klub Książki" stał na półce dobre parę miesięcy i podejrzewam, że gdyby nie "zabawa w kolorowe okładki" stałby tam drugie tyle, jak nie więcej.

Książka opowiada o Maurze Beth, bibliotekarce z małego miasteczka Cherico, która postawiona "pod ścianą", desperacko próbuje uratować lokalną bibliotekę przed zamknięciem. W tym celu powołuje do życia grupę dyskusyjną pasjonatów czytania i wraz z nią organizuje "Wiśniowy Klub Książki". Spotkania członków klubu to nie tylko dyskusje na temat omawianej książki, to także okazja do degustacji pysznych smakołyków. Bardzo szybko okazuje się, że na tym działalność klubu się nie kończy. Między klubowiczami nawiązuje się nić porozumienia, która przeradza się w prawdziwą przyjaźń (i nie tylko), która przetrwa nie jedną próbę.

Lektura książki...