W krzywym zwierciadle

satyra
Zwierciadło
2013-05-08
2013-05-08

Okładka książki Nasz mały PRL. Pół roku w M-3 z trwałą, wąsami i maluchem Izabela Meyza, Witold Szabłowski
Nasz mały PRL.... Izabela Meyza, Wito...
Okładka książki Kalendarzyk niemałżeński Paulina Młynarska, Dorota Wellman
Kalendarzyk ni... Paulina Młynarska,&...
Okładka książki Kiełbasa i sznurek Jerzy Bralczyk, Michał Ogórek
Kiełbasa i szn... Jerzy Bralczyk, Mic...
Okładka książki Jak zostałem premierem. Rozmowy pełne Moralnego Niepokoju Mariusz Cieślik, Robert Górski
Jak zostałem p... Mariusz Cieślik, Ro...

Polska w krzywym zwierciadle

Zbiór felietonów, które aktor publikował w miesięczniku “Zwierciadło". "Te myśli właściwie w ogóle się nie wiążą ze sobą. Jedne są do śmiechu, inne do zadumy, a jeszcze inne do niczego”. a powieści w odcinkach pt. “Utytłani miłością” nie kupuje.

Zbiór felietonów drukowanych uprzednio w czasopiśmie pt. „Zwierciadło” a obecnie zebranych w zgrabną książeczkę. W bonusie dostaniemy niezrealizowany scenariusz filmowy. Moim osobistym zdaniem – i dobrze. Nie dało się tego „dzieła” czytać. O ile w felietonach autor czuje się znakomicie, i nawet pomimo tego że ich treść nie zostaje czytelnikiem na dłużej, to jednakowoż w trakcie lektury bawi się znakomicie. Mam poczucie, iż autor również. Nawet wtedy, gdy nie za bardzo wiedział o czym napisać, a terminy goniły. Natomiast opowiadanko to absolutna porażka. Porzuciłam, z poczuciem ulgi. Zatem polecać specjalnie zbiorku nie będę, lecz jeśli wybieracie się na plażę, to będzie to świetny wybór.

Takie zbiory felietonów wydane w formie książki szybko się dezaktualizują. I przestają być interesujące. Wszelako, jeżeli autor ma coś do powiedzenia, coś poza opisem napotykanej bieżączki, czasem udaje się stworzyć rzecz ciekawą. Młodemu Stuhrowi się udało.
No. Raczej. Bardzo.

No. Raczej. Bardzo.

Zabawne sytuacje, wnikliwe obserwacje, super refleksje.
Pan Maciej człowiek wielu talentów, doskonały aktor, świetny konferansjer i pisarz.
Rewelacyjna ponadczasowa albo na miarę obecnych realiów relacja ze sposobu przeprowadzenia wywiadu, bądź prowadzenia programu TV o niczym. Miałkość tego co możemy oglądać w telewizji.
" Skoro jesteśmy przy minusach ....jaką ma pan wadę wzroku ?

Znakomite porównanie i wykazanie upływającego czasu albo znak postępu technicznego czyli wyjazd w te same miejsca a jakże inne okoliczności " R 14 kontra Wi - Fi "

Doskonale się czyta, polecam.

Zabawne sytuacje, wnikliwe obserwacje, super refleksje.
" Skoro jesteśmy przy minusach ....jaką ma pan wadę...

Zlepek historii wydanych w Zwierciadle. Z pewnością błyskotliwe, w Macieja stylu.

Czytając jeden felieton na miesiąc pewnie bym dał wyższą ocenę. Ale w takiej kumulacji szału nie robią. Owszem, niektóre są dowcipne. Niektóre - widać - pisane z musu...

Przyznam, nie skończyłam.
umęczyłam się strasznie czytając te felietony, czuje się zawiedziona, rozczarowana i bardzo zdziwiona, ponieważ bardzo lubię Pana Maćka, jego monologi, skecze śmieszą nie nieustająco, a tu cóż szkoda

Przyznam, nie skończyłam.

Zbiór felietonów pisanych z humorem. Poziom ich jest bardzo zróżnicowany, niektóre bardzo dobre, niektóre jakby pisane na siłę.
Na końcu mamy opowieść filmową, niby zwykły film romantyczny jakich wiele. Ale napisany z absurdalnym humorem. Można się dobrze bawić wyciągając smaczki z rozmaitych filmów i książek.

Książka trafiła w moje ręce przez przypadek, podczas przeglądania Kindla. Zupełnie zapomniałem, że kiedyś ją tam wrzuciłem. Trafiło się, że nie miałem pod ręką swojej książki, więc dałem szansę panu Maćkowi 😄

W krzywym zwierciadle to zbiór felietonów, które Maciej Stuhr zamieszczał przez kilka lat w miesięczniku Zwierciadło. Z jednej strony dobrze mieć wszystkie pod ręką i to zadanie książka spełnia w 100%, z drugiej jednak strony, jeśli czyta się jeden felieton po drugim, to siła przekazu wydaje się znacznie mniejsza niż gdyby przyjmować je raz w miesiącu. Dlatego też całość jest bardzo nierówna. Czasem bawi, czasem daje do myślenia, a czasem po prostu przelatuje, nie zostawiając po sobie śladu.

Jako bonus dostajemy historię/scenariusz “Utytłanych miłością”, którą pochłania się bardzo szybko. Ciekawa historia, spisek, intryga i tajemnica, a w tym wszystkim miłosne amory. To krótkie opowiadanie pokazuje, że każdy może napisać coś, co zaciekawi czytelnika, jeśli oczywiście zrobi się to w umiejętny sposób.

Jeśli lubisz poczucie humoru Macieja Stuhra i jest Ci po drodze z jego przemyśleniami, to lektura ‘W krzywym zwierciadle’ będzie dobrze spędzonym czasem, z uśmiechem na ustach 😉

Nic na to nie poradzę, ale uwielbiam teksty Stuhra! Zresztą, niektóre są tak zabawne, że śmiała się z nich cała rodzina. Dobrze napisane, często bardzo ironiczne, czasami dobitnie komentujące zastaną rzeczywistość, innym razem wyśmiewające ją za pomocą metafory, czy parodii... Ja to kupuję i nawet teraz, raz na jakiś czas, do nich wracam.
Może trochę mniej przemawia do mnie końcówka, czyli próba napisania opowieści, która miała być jakby wyjęta z kinowego ekranu, jednak nadal jest to ciekawie napisane i z pomysłem!

Może trochę mniej przemawia do...