Wyśpiewam wam wszystko

Wydawnictwo: Kayax
Darmowe dodatki Edytuj książkę
Legs

KSIĄŻKA ze wspomnieniami Artystki. Niesamowite historie spisane dzięki pamiętnikom pisanym od wczesnych lat młodości. Opowieści przez które przetaczają się niezwykłe osobowości takie jak Jerzy Kosiński, Miles Davis, Sting, Herbie Hencock i wielu, wielu innych. Historia życia, podróży Artystki, jej życie w Polsce a potem przez 20 lat w Nowym Jorku. Zabawna, poruszająca i pełna emocji opowieść. Biografia, dzięki której poznajemy historie współczesnego jazzu, ale także poznajemy wspaniałą kobietę, która mimo wielu trudności tak bliskich każdemu z nas potrafi z humorem i ufnością patrzeć na świat. Poznajemy człowieka zakochanego w świecie, ludziach i życiu. Poznajemy Urszulę Dudziak.

źródło opisu: wydawnictwo Kayax, 2012

źródło okładki: www.kayax.net

iwa33 | 2019-05-16
Na półkach: Przeczytane, Audiobook
Przeczytana: 09 maja 2019

Wspaniala,optymistyczna,pelna humoru,wielu wspomnien pani Uli,swietnych anegdot i ciekawostek zwiazanych ze swiatem muzyki jazzoweJ
Polecam z calego serducha szczegolnie tym,ktorzy wlasnie sa na etapie pewnych podsumowan i szukania "Wlasnego Ja".....

P.S.Dzieki ULA!

Gutka | 2019-04-06

Napisana fajnym prostym językiem ciekawa polecam

naturalemotions | 2018-12-28
Przeczytana: 28 grudnia 2018

Urszula Dudziak. Od dzisiaj moja koleżanka. Fascynująca podróż, w którą mnie zabrała w swojej książce - sprawiła, iż czuję jakbyśmy się znały od lat. Szczera, ciepła, bardzo przyjazna i niesamowicie skromna Urszula. Można pisać pięknie o sobie i o ludziach sobie bliskich bez zbędnego lukru, bez oceniania i bez moralizowania.

Książkę czyta się lekko, anegdoty są bardzo ciekawe i sympatyczne. Urszula otwiera drzwi do swojego świata, zaraża miłością do Nowego Jorku, a wszechobecny jazz otula czytelnika od samego początku i daje mu poczucie, że wszystko jest możliwe, a życie jest piękniejsze niż nam się wydaje.

a_Olasdottir | 2018-12-23

Dobre to, bardzo dobre. Pozytywne w nienachalny, pozbawiony propagandy sposób, spontaniczne, a chwilami szczere do bólu. Dudziak nie jest oczywiście wielką literatką - jest wielką wokalistką - ale nie o to w tej książce chodzi. Ta kobieta chyba naprawdę umie żyć i umie się tym dzielić. Nawet najbardziej osobiste, gorzkie wyznania nie robią w jej ustach wrażenia efekciarskiego zabiegu promocyjnego (tendencja dziś przecież masowa i globalna). Za to poruszają i budzą podziw. Każą pomyśleć: ach, co za babka!

Kasia | 2018-12-14
Przeczytana: 14 grudnia 2018

Świetna książka . Czyta się jednym tchem. Pani Urszula opowiada o swoim życiu, o karierze, muzyce.. Jak by siedziała tuż obobk.
I historia płynnie. Dobrze napisana autobiografia z dystansem do siebie i świata.Z dużą dawką humoru. .

Jot__23 | 2018-11-20
Przeczytana: 19 listopada 2018

Książka napisana jako zbiór historyjek, anegdotek, czytanych (w audiobook’u) przez autorkę. Zaskakuje ilość znanych postaci, ciekawe wątki, pozytywna energia. Super są wstawki muzyczne, śpiewane przez Urszulę ale jest ich mało - szkoda. Język nie jest literacki i niektóre przekazy nie do końca są zrozumiałe, jednak wydaje mi się, że w książce liczy się klimat, nie chronologia, nie fakty ale pewien obraz, taki autoportret artystki.

kjonca | 2018-06-19
Przeczytana: 27 marca 2018

Szczerze mówiąc nie wiem czemu tylko 6 gwiazdek.
Epizody opisane ciekawie, bez zadęcia. Nie boi sie pisać o maryśce i innych niekonieczne chwalebnych zachowaniach. Ale ... nie wiem.
Być może zirytowało mnie przypisywanie wyleczenia z choroby medycynie chińskiej ...
W każdym razie czyta sie nieźle. Mimo wszysktko.

ilo99 | 2018-05-24
Przeczytana: 24 maja 2018

Jak wiadomo audiobooki rządzą się własnymi prawami. Rzadko sprawdza się autor książki jako osoba czytająca tekst. Niestety, potwierdza tę zasadę, ta pozycja. Sprawy nie ratują nawet wstawki muzyczne w wykonaniu piosenkarki. Nosowy głos oraz delikatne seplenienie są powodem, iż do słuchania trzeba się przekonywać. A treść? Z tą również nie najlepiej. Autobiografia skomponowana jest na zasadzie wolnych skojarzeń sklerotycznej osobowości. Nagłe przeskoki z czasów współczesnych do liceum, zahaczając przy okazji o okres pobytu w Stanach Zjednoczonych, przemieszane z występami w Szwecji są normą. Łatwo się w tym wszystkim pogubić, zwłaszcza, że jest to opowieść bazująca raczej na anegdotach i historyjkach, niż na ciągłości wydarzeń. Czujemy się jakbyśmy oglądali album ze zdjęciami, tylko że właśnie spadł nam na podłogę i fotografie się ze sobą przemieszały. Obrazki te dotyczą raczej szczęśliwych momentów z życia autorki, te przykre przywoływane są niechętnie i po łebkach. Dowiadujemy się...

Bożena | 2018-04-23
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 23 kwietnia 2018

Interesujący pomysł na wspominki. Każdy opisany epizod z życia artystki zatytułowany jest jakąś piosenką i jej wykonawcą. Ciekawie byłoby czytać książkę i słuchać tych utworów, niewątpliwie wzbogaciłoby to odbiór. Nie jest to pełna biografia, a raczej migawki ze wspomnień, anegdoty z życia Urszuli Dudziak i nie tylko. W książce możemy też znaleźć sporo fotografii, więc dla fanów i zainteresowanych historią muzyki jazzowej i nie tylko z pewnością pozycja warta polecenia. Wreszcie wiem, w jaki sposób Michał Urbaniak i autorka zrobili karierę w USA.
Nie nudziłam się podczas czytania, raził mnie tylko nadmiar opisów puszczania pawiów przez bohaterkę i jej przyjaciół. A może to lepiej oddaje klimat niektórych imprez?

LauraK | 2018-01-26
Przeczytana: 22 stycznia 2018

Książka ciekawa, ale Pani Ula bardzo skacze po datach, co sprawia wrażenie w czasie czytania lekkiego chaosu. Pani Ula trochę również się powtarza z historiami. Za to poznanie poprzez ta książkę tak ciepłej, miłej, pogodnej osoby jaką jest Pani Ula jest cudownym doświadczenie. Oczarowała mnie ta kobieta, która łatwo w życiu nie miała, ale dalej tryska optymizmem. Polecam, bo obcowanie kilka dnia z Panią Ulą pozostawi w Was energię na kilka zimowych miesięcy.