Pan od seksu

Wydawnictwo: Znak Literanova
Ag2S

Zbigniew Lew-Starowicz jakiego nie znacie! W swoim gabinecie przyjmował księży, polityków, biznesmenów, artystów, a nawet pracowników tajnych służb i mafiozów! Jak w gabinecie seksuologa zachowują się mężczyźni, a jak kobiety? Z czym sobie nie radzą Polacy i jakiej pomocy najczęściej potrzebują? Z jakimi najdziwniejszymi problemami profesor Lew-Starowicz miał do czynienia w swojej praktyce?...

Zbigniew Lew-Starowicz jakiego nie znacie!

Jak w gabinecie seksuologa zachowują się mężczyźni, a jak kobiety? Z czym sobie nie radzą Polacy i jakiej pomocy najczęściej potrzebują? Z jakimi najdziwniejszymi problemami profesor Lew-Starowicz miał do czynienia w swojej praktyce? I czemu zaczął palić fajkę?
Profesor Lew-Starowicz napisał wiele książek, ta - po raz pierwszy – jest o nim: o jego miłości do wojska, o początkach pracy seksuologa i o jego skomplikowanych relacjach z Kościołem.
O pionierskich czasach, w których na zaburzenia erekcji stosowano zastrzyki ze strychniną, a furorę robił radziecki Erokton.
To historia najbardziej znanego „pana od seksu” w Polsce, niestrudzonego edukatora rodaków, który przejechał kraj wzdłuż i wszerz, by uczyć sztuki kochania w szkołach, w wojsku, PGRach, na tajnych spotkaniach i w seminariach.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,3263,Pan-od-seksu

Justyna_78 | 2019-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2019

Średnio ciekawa.
Czytałam ostatnio ciekawsze lektury.
A jakie szkoły pan od seksu pokończył, jak to inaczej kiedyś było jak był młody i zaczynał, ile to polityków i artystów przyjmował...Bez humoru, bez polotu takie spisane koleje losu Pana Starowicza. Nie nowego, nic zaskakującego, bla bla bla.
Można, ale nie że trzeba.
O! Panu Starowiczowi przed zrobieniem zdjęcia na okładkę ktoś odczytał tą jego biografię ;)))

Woody | 2019-05-30
Przeczytana: 30 maja 2019

Autobiografia najsłynniejszego polskiego lekarza seksuologa, który jest też wyjątkowo dobrym i płodnym pisarzem. Wydał już ok. 50 książek własnych, drugich tyle był współautorem.
Lew-Starowicz pisze piękną, bogatą polszczyzną, która jednocześnie jest przyjemna w odbiorze. Nie jest to język stricte naukowy, za to eksplikuje naukowe pojęcia i zjawiska.
Prócz tego Lew-Starowicz opowiada o swoim dzieciństwie, rodzicach, rodzeństwie, o czasach szkolnych, studiach na Wojskowej Akademii Medycznej, miłości do wojska i munduru, o pierwszej i drugiej żonie, dzieciach i karierze naukowo-terapeutycznej. Z książki dowiemy się też, że Lew nie jest imieniem, a herbem. Stąd myślnik między Lwem a nazwiskiem.
Jest też dużo smaczków o pacjentach: politykach, członkach mafii, zakonnicach i duchownych, osobach młodych i starych. Każdy taki pacjent to inna historia i anegdota.
Bardzo fajna książka napisana przez mądrego i ciekawego człowieka.

katherineblack | 2019-03-24

Jedna z lektur: szybka, łatwa i przyjemna. Przybliża postać "Pana z telewizji". Zawiera ciekawostki nie tylko o Starowiczu, ale również podejście do seksualnej i seksuologii w Polsce. Minusem jest to, że większość wątków jest bardzo krótka przez co tematy są liźnięte i czesto czułam, że mam niedosyt informacji.

Łukasz Chrzanowski | 2019-01-10
Przeczytana: 10 stycznia 2019

Pozycja na maksa rozczarowuje. Szkoda czasu i pieniędzy. Kolejny raz tytuł przyćmił treść książki.

Dominik Mikusek | 2018-12-07
Przeczytana: 05 grudnia 2018

Profesor Lew-Starowicz, opowiada o sobie w sposób całkiem ciekawy, wplatając pomiędzy suche fakty ze swojego życia, pełne garście ciekawostek. Sama książka jest prawie peanem na cześć pana profesora, który przedstawia siebie w bardzo dobrym świetle niemalże w każdej sytuacji, przez co brakuje nieco krytycznego spojrzenia. W niektórych aspektach swojego życia prezentuje swoje przemyślenia, co mógł zrobić lepiej, a co uważa, że zrobił bardzo dobrze, ale brak temu głębi, co, po lekturze książki, sprawia że można odnieść wrażenie, że Lew-Starowicz nie przykładał zbyt dużej wagi do analizowania swoich postępowań.

tweety | 2018-12-01
Przeczytana: 2018 rok

Doprawdy, kawał historii Polski. Okazuje się, że Pan Profesor to niezwykle barwna postać. Największy szacunek budzi we mnie to, że z jednej strony pozostaje wierny samemu sobie - z drugiej potrafi przyznać się do błędu.No i jest chyba niepoprawnym optymistą

przygodka | 2018-10-01
Przeczytana: 01 października 2018

Książka to zbiór wspominek, niestety daleko jej do biografii. Napisana jest przystępnym językiem, jednak dużym minusem jest to, że niewiele można się z niej dowiedzieć o samym Autorze.

klaudia28ck | 2018-08-11
Na półkach: Przeczytane, 52/2018
Przeczytana: 11 sierpnia 2018

Jedna z lepszych książek autobiograficznych jaką miałam okazję przeczytać. Sylwetki Pana Zbigniewa Lwa Starowicza nie trzeba nikomu przedstawiać."Pan od seksu" to zdanie najlepiej przedstawiające jego osobę. Dostałam to czego oczekiwałam czyli: trochę informacji o życiu prywatnym, ciekawostki o sprawach intymnych nas Polaków i Polek, pytania nurtujące ludzi na przestrzeni kilku pokoleń. Zbigniew Lew Starowicz jako psychiatra i seksuolog przekonuje, że seks jest naturalną potrzebą każdego człowieka, przedstawia ten aspekt życia jako coś całkowicie normalnego, co nie musi oznaczać rutynowego obowiązku żony wobec męża czy kobiety wobec mężczyzny nie będących w związku małżeńskim. Serdecznie polecam.

Keenyah | 2018-05-29
Przeczytana: 2018 rok

Ciekawa osobowość z ciekawym zawodem, ciekawie opisana w ciekawej książce ;)
Polecam jako lekturę uzupełniającą dla tych, którzy Starowicza czytywali/czytują.

Baart | 2017-12-22
Przeczytana: 10 grudnia 2017