Sztuka życia dla mężczyzn

Wydawnictwo: Świat Książki
mężczyzna, styl życia
Damian

...czyli bezużyteczny podręcznik życia towarzyskiego i uczuciowego dla brzydkich, grubawych, łysiejących i nieszczególnie inteligentnych oraz ciekawy esej o życiu towarzyskim i uczuciowym dla wszystkich pozostałych. Może zawierać śladowe ilości kpin. Jak być sobą, tylko trochę bardziej atrakcyjnym? Nawet jeśli lubisz sporty ekstremalne, szukanie własnego stylu nie musi być offroadem, pełnym...

Jak być sobą, tylko trochę bardziej atrakcyjnym? Nawet jeśli lubisz sporty ekstremalne, szukanie własnego stylu nie musi być offroadem, pełnym katastrof i wpadek. Na tę samotną męską wyprawę warto zabrać fachowy przewodnik.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: https://www.facebook.com/wydawnictwo.swiat.ksiazki...»

PABLOPAN | 2014-03-15
Przeczytana: 14 marca 2014

Jak wielu Czytelników, zauważyłem, że książka jest nierówna, niektóre fragmenty czyta się z uśmiechem na ustach i zainteresowaniem, inne męczą i zmuszają do sprawdzenia, czy daleko jeszcze do końca rozdziału. Niektóre porady rzeczywiście trafne i gdyby mężczyźni się do nich stosowali, nasze życie mogłoby wyglądać trochę lepiej, a przynajmniej ładniej... Autorzy wychodzą momentami na bufonów i zdają się zapominać, że nie da się całego życia spędzić pod krawatem i z poszetką... Próbują się zrehabilitować w epilogu, ale średnio im to wychodzi. Jeżeli wpadnie Wam w ręce, przeczytajcie, jeżeli macie zamiar kupić, to lepiej te pieniądze przeznaczyć na coś innego.

Piotr | 2016-02-08

Z pewnym zażenowaniem doszedłem do rozdziału zawierającego informację, że jeśli mam białą koszulę pożółkłą już pod pachami, to trzeba ją wyrzucić. A teraz czekam na drugi tom, z którego dowiem się, co zrobić z dziurawą skarpetą. Bo nie wiem.

Piotrek | 2015-05-12
Przeczytana: 08 maja 2015

Książka o wszystkim i o niczym. Czyli z definicji książka nikomu niepotrzebna. Autorzy choć zarzekają się, że nie piszą poradnika, to jednak coś powiedzą, ale ze swojej perspektywy.

A tą perspektywą jestem zaskoczony, bo Pan Bloger i Pan Pisarz nie odkryli niestety swoimi stwierdzeniami Ameryki. Wiele ich faktów i stwierdzeń to wielopokoleniowe "prawdy objawione". Każdy je zna. Czasem wydawało mi się, że autorzy wzięli przysłowiowy "szpadel" pokopali w Internecie wśród opinii "znawców życia" - bo Polska to przecież kraj ekspertów w każdej dziedzinie i wybrali najlepsze. Szkoda tylko, że Polak ma ciekawsze życie wirtualne niż prywatne, osobiste.

Na lwią część rzeczy z tej książki trzeba mieć po pierwsze pieniądze, po drugie czas. Jak wiemy Polak nie ma przynajmniej jednej z tych rzeczy, a często obu. O tym autorzy zapomnieli niestety. A ubieranie się "na bogato", aby tylko "na złamanie karku", za ostatnie pieniądze przeskoczyć do "klasy średnio-zamożnej" to raczej sport dla...

joly_fh | 2016-05-23
Na półkach: Przeczytane, Polskie
Przeczytana: 22 maja 2016

W galerii typów wymienionych przez pana Twardocha i Bociągę zdecydowanie zabrakło jednego: snoba. Cała ta książka jest nacechowana daleko posuniętym snobizmem. Generalnie dowiadujemy się, że jesteśmy żałośni, bo jeździmy takim, a nie innym samochodem (który według autorów nie jest cool), nosimy pewien typ obuwia, pijemy nieodpowiedni rodzaj whisky, czy co tam jeszcze się autorom nie podoba. Strasznie nie lubię takiego kategoryzowania, czy szufladkowania, jakie jest praktykowane w tej książce. Nudziarzami nazywani są ci, którzy dyskutują o wyższości toyoty nad oplem, ale za to - wg autorów - nie jest nudne rozpisywanie się na kilku stronach o osiągach i parametrów wybranych przez nich samochodów. Jasne, zgadzam się z tezą, iż mężczyzna powinien być zadbany, a na to składa się xyz, ale mówienie jak to zrobić, nie jest głównym celem tej książki. Zresztą ci, do których te "rady" powinny trafić i tak jej nie przeczytają. I zwłaszcza, że często konkluzja jest taka, że aby mieć styl i...

Paweł_G | 2017-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2017

Oj nie trawię Twardocha za jego nadęte ego, ale jednocześnie do takiego nadętego ego jest mi być może najbliżej :). To moje pierwsze zetknięcie z nim w postaci literackiej i jak widać zetknięcie o charakterze lekkim i prześmiewczym. Nie czynię tego z wielką radością, ale właśnie ta marna z założenia książeczka najprawdopodobniej sprawi, że sięgnę po "Morfinę". A sama "Sztuka ... "? Momentami zabawna, czyta się w półtora wieczora. To taki zbiór felietonów na tematy męskie, a ta męskość nie jest męskością prostacką, jest chwilami prosta i instynktowna, ale bez upraszczania. Okazuje się, że jednak nawet dość POPowy pisarz prezentuje o stokroć wyższy poziom niż popowi aktorzy, albo Popowi muzycy. Czy warto? Może jako odskocznia pomiędzy dwoma wymagającymi książkami, dla higieny umysłu :). Stawiam ocenę "dobra" bo w gatunku swym jest "dobra" co najmniej.

| 2013-04-22
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 21 kwietnia 2013

Strasznie nierówna książka. Fajna w tych rozdziałach, w których autorzy zachowują dystans i humor (głównie te dotyczące hm, wizerunku). W momencie gdy wchodzą na tematy jedzenia, ubioru czy samochodów trochę tracą dystans i zaczynają męczyć.

Ogólnie proponowany przez nich model mężczyzny jest dość słuszny chociaż nie zamierzam od jutra golić się brzytwą, nosić poszetki czy kupować trzech zegarków.

Jeśli chcecie kupić prezent koledze/chłopakowi/narzeczonemu/mężowi w wieku tak 25-40 to polecam, pośmieje się na pewno. A jeśli przy okazji przyswoi sobie kilka rad to chyba nie najgorzej, nie/

Melocotón | 2014-03-15
Przeczytana: 15 marca 2014

Nie lubię pisaniny Twardocha, bo właśnie uważam ją za pisaninę, poza tym jest to bardzo smutny człowiek. Strasznie mu źle w Polsce. Anyways, okazało się jednak, że ma sensowne poczucie humoru, w sensie - ja je rozumiem i udało mi się kilka razy roześmiać się w głos, czytając. Co więcej, to jest naprawdę przyzwoity poziom pisania. I zdania dobrze złożone, i błędów stylistycznych nie ma.
Świetne, pastiszowe, socjologiczne studium o polskich mężczyznach, bardzo trafne. Takie trochę felietonowe, czyta się wyjątkowo zgrabnie.
Oczywiście książka jest nie do pojęcia dla osób, które powinny ją przeczytać, a szkoda.

Można kupić.

iHS | 2015-07-16
Przeczytana: 15 lipca 2015

Nie przeczytałem. Przeglądnąłem pobieżnie kilka rozdziałów, przeczytałem dokładniej kilka innych. Pal sześć cienkie jak letni kompot inwektywy, które autorzy mylą z poczuciem humoru, a którymi obdarzają nas nad wyraz szczodrze. Pal sześć sam model bufonowatego bucefała, snoba i kabotyna który to model autorzy chcą mi sprzedać jako wzorzec z Lourdes prawdziwego mężczyzny. Co ostatecznie mnie skłoniło do jednej gwiazdki, to cała merytoryka zawarta w książce. Autorzy ślizgają się na całej fali komunałów, truizmów, reguł dobrego smaku wziętych z internetowych poradników (pojawiają się nawet nieszczęsne skarpetki w sandałach, a jakże). Uparli się, żeby opisać cały szereg modnych zagadnień życiowych - od picia różnych gatunków alkoholi, do zagadnień technicznych przechowywania plików w chmurze - i w przeważającej części prezentują poziom indolencji wczesnej szkoły podstawowe (w kwestiach dajmy na to internetu z powodzeniem zagiąłby ich szóstoklasista, mam silne podejrzenie, w kwestii...

Reza_Pahlawi | 2015-05-11
Przeczytana: 11 maja 2015

Impulsem do przeczytania tej książki był niewątpliwe Szczepan Twardoch i bardzo pozytywna rekomendacja osoby, która napomknęła mi o tej pozycji - nie zastanawiałem się więc ani minuty i postanowiłem zapoznać się z innym obliczem pisarstwa autora "Morfiny". Nie jestem do końca przekonany, czy w tej wersji Twardoch punktuje, czy traci w moich oczach. Od co niewątpliwie książka jest zabawna i momentami zdecydowanie można śmiać się do łez. Inne fragmenty są mocno niestrawne i zwyczajnie nudne- całość przypomina artykuły niewiele odbiegające od porad zawartych w męskich miesięcznikach pokroju Men's Health, okraszone jednak bardzo dobrym, prześmiewczym i ironicznym humorem .... można przeczytać jako przerywnik między lekturą innych pozycji. Ogólnie mogę wszystkim polecić ... o dziwo także, a może przede wszystkim kobietom!

andydufresne | 2015-05-02
Przeczytana: 02 maja 2015

Cenię Szczepana Twardocha za ostre pióro i nie ukrywam że właśnie jego nazwisko skłoniło mnie do przeczytania tej książki. Książki pod wieloma względami potrzebnej, gdyż porusza ona kwestie (niestety) wciąż obce wielu mężczyznom, ale też balansującej na granicy snobizmu. W założeniu autorów całość ma być ironicznym podejściem do tematu "bycia mężczyzną", ale trzeba dojść do epilogu aby się o tym przekonać. Książka jest trochę nierówna, przeplatają się fragmenty powodujące uśmiech na twarzy z tymi bardziej nudnymi. Z wieloma opiniami autorów można by dyskutować, ale generalnie całość trzeba ocenić pozytywnie.