Tak jest dobrze

2011-06-29
2011-06-29
opowiadania człowiek powergraph kontrapunkty
Inne

Bohaterowie tych opowiadań to ludzie na różne sposoby nieszczęśliwi. Wciąż walczą z potężnymi demonami tego świata: samotnością, pustką, odrzuceniem.

Kolejna książka Sz. Twardocha przeczytana jednym tchem. Opowiadania dają do myślenia. Polecam.

Sześć opowiadań. Różnych opowiadań. Każde całkiem inne. Niektóre "dziwne". Jednak ostatnie porywa serce.

Ostatnie opowiadanie jest świetne. Dałabym mu nawet 10/10, ale pozostałe nie przemawiają do mnie.

Kwintesencja dekadencji.

Kwintesencja dekadencji.

Dobrze się czytało...
Ale czegoś tak smutnego, dołującego i depresyjnego dawno nie czytałam-raczej staram się unikać. Tu zachęciła mnie opinia o tym autorze młodego pokolenia.
I skąd takie spojrzenie na świat? Aż tak z nami źle?

Dobrze się czytało...
I skąd takie spojrzenie na świat? Aż tak z nami źle?

Podzielam wszystkie superlatywy moich przedmówców i się pod nimi podpisuję.
Przeczytałam z dużą przyjemnością.

Podzielam wszystkie superlatywy moich przedmówców i się pod nimi podpisuję.
Przeczytałam z dużą przyjemnością.

Te sześć opowiadań Twardocha są alegorią całego rozwoju jego pisarstwa: począwszy słabego SF, przez pierwsze nieśmiałe kroki zerwania z gatunkiem, po dobry tekst, w którym są bebechy, emocje i smutek.
Polecam przeczytać w Empiku ostatnie opowiadanie. Nogi oraz kark zdrętwieją, owszem, ale warto.

Te opowiadania są jak...zwierzenia podczas psychoterapii, jak obrazy Beksińskiego.

Zróżnicowana stylistycznie opowieść o człowieku w sześciu opowiadaniach.Trudno nie pomyśleć o Drachu czy Morfinie czytając je w 2017 roku - wszechwładny smok nachodził Twardocha wcześniej, z resztą tak samo jak ciemne moce rządzące światem.

Szczepan Twardoch Tak jest dobrze Zobacz więcej