Sztuka życia dla mężczyzn

Przemysław BociągaSzczepan Twardoch
publicystyka literacka, eseje 336 str.
Świat Książki
publicystyka literacka, eseje
mężczyzna styl życia

Świat Książki
publicystyka literacka, eseje
mężczyzna styl życia

Kup książkę

Całkiem błyskotliwa i zabawna. Można z niej wynieść nieco ciekawostek i przydatnych informacji. Jest też kilka małych bzdur, które jednak łatwo wybaczyć autorom. Przyjemna, niezobowiązująca lektura głównie dla mężczyzn.

Lekka, "lajfstajlowa", dosyć sprawnie napisana książeczka do poczytamia w tramwaju po pracy lub na plaży na wakacjach. Można - ale nie trzeba.

Wstęp był humorystyczny i ciekawy, więc postanowiłem przeczytać. Mieszany poziom niestety. Bywają ciekawe momenty ale nie czuję, żeby rzeczy, które się tam pojawiały były sensownym wykładnikiem sposobu życia.

Cytując klasyka: jak coś jest o wszystkim, to jest o niczym. Podobnie i w tym przypadku. Piszę "podobnie", a nie "tak samo", bo kilka rozdziałów spokojnie może się obronić - są wypakowane treścią i napisane z tzw. pazurem, jednak toną w morzu... opowieści dziwnej treści. Całość jest przez to mocno nierówna.

Kilka fajnych rad, dobrych patentów. Ale brak kilku zagadnień. Książka powinna być brana z przymrużeniem oka, bo autorzy sami śmieszkują z różnych kwestii.

Białe pierwotnie skarpety gdy od spodu pożółkną od potu też trzeba wyrzucić 😆 Clarkson tylko bardziej stylowy zacny i inteligentny🙄bo jak prawdziwe jest twierdzenie że nie kupuje się samochodów na literkę F czyli fordów fiatów fabiów folcwagenów i francuzów😋

Humorystyczny a zarazem praktyczny poradnik, jak we współczesnym świecie być mężczyzną z klasą.

Największą zaletą tej książki jest to, że dzięki niej sięgnąłem po Czarodziejską górę.

Najśmieszniej wydane 9,99zł w życiu.

Oj nie trawię Twardocha za jego nadęte ego, ale jednocześnie do takiego nadętego ego jest mi być może najbliżej :). To moje pierwsze zetknięcie z nim w postaci literackiej i jak widać zetknięcie o charakterze lekkim i prześmiewczym. Nie czynię tego z wielką radością, ale właśnie ta marna z założenia książeczka najprawdopodobniej sprawi, że sięgnę po "Morfinę". A sama...

Dyskusje

• Chcę w prezencie
  • 2019
  • Audiobook
  • 2013
  • Literatura polska

Dodaj cytat z książki Sztuka życia dla mężczyzn