Księżniczka z bajki

Cykl: Legendarni kochankowie (tom 1) | Seria: Romans Historyczny [Amber]
Wydawnictwo: Amber
Princess Charming
Asik92

Mężczyźni ze słynącego ze skandali rodu Wilde'ów łamią konwenanse i damskie serca. Lecz szukają prawdziwej miłości - jak legendarni kochankowie… Markiz Ashton Wilde nie myśli o ożenku, lecz jego siostra ma co do niego zgoła inne plany. Wyprawia wspaniały bal i zaprasza swą przyjaciółkę Maurę, by przedstawić ją bratu. Maura przybywa do pałacu nie po to, by znaleźć męża. Ma nadzieję spotkać tu...

Maura przybywa do pałacu nie po to, by znaleźć męża. Ma nadzieję spotkać tu człowieka, który zrujnował reputację jej ojca, i wyrównać z nim rachunki. Lecz jej plan nie przewidywał, że będzie musiała wyruszyć w niebezpieczną podróż… w towarzystwie czarującego i zuchwałego markiza Wilde’a…

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl

Justyna Antoniewicz | 2017-07-21
Przeczytana: 21 lipca 2017

Ciekawy romans historyczny z bardzo fajną fabułą, wartka akcja...świetnie napisany, czytało mi się doskonale zrobił na mnie dobre wrażenie,pełny niesamowitych przygód, cudownych miłości.
Bardzo lubię czasami sięgnąć po coś lekkiego i przyjemnego,a ta lektura była bardzo przyjemna,świetna przeczytam z przyjemnością. Idealny romans na miły wieczór.

filozof | 2015-02-10

Może wydawać się to dziwne lecz lubię te książki.Te romanse, rodem z Anglii sprzed 200 laty.
Może dlatego, że są bardzo lekkie i niezobowiązujące.
Ale nie chcę napisać,że są do niczego, bo to to nie.
Tu fabuła jest aż, za prosta. Maura chcę zemścić się na arystokracie Deeringu, za przyczynienie się do śmierci jej ojca.
W grę wchodzi też odzyskanie konia.
Markiz Ash, jej w tym pomaga.
I to właściwie cała fabuła.
Czytelnicy i czytelniczki pewnie się domyślą o co chodzi.
Szybka i fajna książka.

monishka90 | 2014-09-15
Przeczytana: 14 września 2014

Bardzo podobała mi się ta książka, choć to nie jest typ książki po jaki zazwyczaj sięgam. Skusiłam się na ten tytuł po przeczytaniu cyklu "Bojowe zaloty", który mnie zachwycił. Czekam z niecierpliwością na następne części. Autorka jest kolejnym przykładem w jaki sposób można zaadaptować baśń na swoje potrzeby. Główni bohaterowie są cudowni, a akcja jest dynamiczna. Gdy zaczęłam czytać nie mogłam przestać. Szczerze polecam.

Bardzo fajny romans historyczny z ciekawym wątkiem, odrobina romantyzmu, szczyptą zasad etykiety sprzed 200 lat.

Kasia | 2015-02-06

Świetny romans historyczny, pełen wartkiej akcji, przygód, miłości ale i sporej dawki humoru. Dobra lektura na długie, zimowe wieczory .

Gąska | 2014-09-15
Przeczytana: 15 września 2014

W moje łapki trafiła kolejna książka, czyli Księżniczka z bajki. Dzięki niebywałemu szczęściu, bo inaczej tego nazwać nie można, udało mi się nawiązać współpracę z wymarzonym wydawnictwem, którym jest Amber. Mam nadzieję, że teraz uda mi się zgromadzić własną kolekcję romansów historycznych, i nie tylko.

Książka opowiada o Markizie Ashtonie Wilde, który nie kwapi się do ożenku. Jednak jego siostra postanawia znaleźć mu idealną partnerkę, nawiązując do znanych historii miłosnych. Dopasowuje do niego historię Kopciuszka. Ashton ma robić za księcia i pomóc biednej, zagubionej kobiecie. Owym Kopciuszkiem staje się Maura, przyjaciółka siostry markiza, całkowite przeciwieństwo bajkowej postaci. Kipi energią i sama, bez niczyjej pomocy, chce oczyścić reputację ojca. Jednak sprawy się komplikują i Maura jest skazana na pomoc i obecność Ashtona. Jak zakończy się ta historia? Czy Maura jest idealną partnerką? Imię jej ojca zostanie oczyszczone? Tego Wam nie powiem.

...

Apolonia | 2016-07-20

O wszystkich tomach z cyklu mogłabym w sumie napisać dokładnie to samo.
On i Ona. I Przeznaczenie oczywiście. Tu się nie lubią, tu lecą na siebie tak, że Ona jęczy, a jemu staje gdy tylko na siebie popatrzą. On - doświadczony hulaka, który nie chce żony i kpi z idei "legendarnych kochanków", którą sprzedaje mu jego siostra-romantyczka. Ona - dziewica z charakterem, która ma Misję.
Prosta, aż zbyt prosta fabułka, która jest tylko pretekstem do tego, żeby gdzieś wysłać bohaterów tylko we dwoje.
Jednak jeśli komuś odpowiada konwencja lekkiego, totalnie niezobowiązującego i niezmuszającego mózgu do pracy romansu, będzie zadowolony. Czyta się szybko, lekko i przyjemnie, w sam raz na leniwy wieczór dla czystego relaksu. Nie ma co oczekiwać pogłębionej analizy psychologicznej czy zaskakujących zwrotów akcji, ale czasem tego właśnie szukamy :).

Mili | 2017-10-30

Bardzo fajny romans, nie podobny do jej wcześniejszych. Zazwyczaj stosuje chwyt na mnogość scen miłosnych, a tym razem skupiła się na złożonych osobowościach i to pociągnęło akcję.
Ciemnowłosy libertyn, ale z honorem, to Ash, głowa rodziny Wilde'ów. Zostaje on skojarzony z przyjaciółką siostry, Maurą. Jego młodsza siostra wpadła bowiem na pomysł kojarzenia par na zasadzie kochanków literackich i tak Ashowi i Maurze przypadły role Księcia i Kopciuszka.
Czarnym koniem akcji okazje się... czarny koń, to znaczy Emperor, ukochany ogier Maury. W odzyskaniu zwierzęcia pomaga jej Ash.
Podczas ucieczki para doznaje nie lada atrakcji: spanie w stodole na sianie, w lesie na stercie liści, poranna toaleta w strumieniu. No który mężczyzna nie zauroczyłby się pięknością o bujnych piersiach i kształtnych biodrach (chyba w tej kolejności, a może to piersi były kształtne...).
Ash ratuje z opałów temperamentną dziewczynę i przy okazji wpada jak śliwka w kompot :)
Polecam, mimo iż książę zamiast...

Nika16wow | 2016-07-24
Przeczytana: 24 lipca 2016

Bardzo, bardzo, bardzo spodobała mi się ta powieść. Zabawna, wciągająca, a przede wszystkim interesująca. Jedyne co mi nie pasowało to niesamowicie ckliwe i możliwe do przewidzenia zakończenie, ale poza tym nie mam nic do zarzucenia tej książce. Mogę jedynie ją serdecznie polecić.

Monika | 2018-07-10
Przeczytana: 09 lipca 2018

lekka, przyjemna z cyklu "nieambitnych":) Lektura w sam raz na wakacje czy urlop