Stempel do wolności. Ucieczka z Niemiec do Niemiec

Tłumaczenie: Kamila Gierko
Wydawnictwo: Atut
Die Sache mit Tom – eine Flucht in Deutschland
historyczna

Książkę autorstwa von Fritscha, ambasadora Niemiec w Polsce, czyta się jak powieść przygodową, a przedstawia wydarzenia prawdziwe. Opowiada o pomocy, jakiej udzielili Rüdiger von Fritsch i jego brat Burkhard kuzynowi Tomowi i jego dwóm przyjaciołom, Maximilianowi i Berndowi, w ucieczce z NRD do RFN w latach 70. Traktuje też o znaczeniu więzów rodzinnych, wychowaniu w wartościach, sile przyjaźni oraz dylemacie: co jest ważniejsze – prawo czy moralność. Sfałszowanie paszportu w tamtych czasach było ciężkim przestępstwem, jednak bracia von Fritsch zrobili to, by pomóc bliskim.

źródło opisu: http://www.atut.ig.pl/?842,stempel-do-wolnosci

źródło okładki: http://www.atut.ig.pl/files/stempel-do-wolnosci.jpg