Kaiken

Wydawnictwo: Albatros
Kaïken
kryminał
Bastet

Seryjny morderca drastycznością swoich czynów szokuje mieszkańców Paryża i okolic. Bo kto mógłby pozostać obojętny na to, że ofiarami są kobiety w zaawansowanej ciąży, zabijane w wyjątkowo bestialski sposób? Nawet Olivier Passan, oficer policji, który ciemną stronę ludzkiej natury poznał nie tylko w życiu zawodowym, jest poruszony kolejnymi zabójstwami szaleńca. Chcąc go dopaść, ryzykuje...

Nawet Olivier Passan, oficer policji, który ciemną stronę ludzkiej natury poznał nie tylko w życiu zawodowym, jest poruszony kolejnymi zabójstwami szaleńca. Chcąc go dopaść, ryzykuje własną karierę.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoalbatros.com

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com

Aneta Wiola | 2018-06-13
Przeczytana: 13 czerwca 2018

Z NIENAWIŚCI DO KOBIET
W Paryżu dochodzi do serii brutalnych morderstw na kobietach w ciąży. Oficer policji Oliver Passan ma już swojego podejrzanego, jednak problemy wynikające z prowadzenia śledztwa, uniemożliwiają zatrzymanie go w areszcie.
W między czasie Passan przechodzi przez trudny rozwód. Wzajemne pretensje i oskarżenia, utrudniają oficerowi dostrzec niebezpieczeństwo, czyhające za rogiem jego domu.

„Urodziłem się pod znakiem obrzydzenia i odrzucenia. Wyrosłem w potoku obelg i plugastwa. Podobnie jak u Chrystusa nieszczęście wykuło moją wielkość. Męczeństwo wywyższyło mnie i postawiło na nogi. Jestem jednością. Jestem ogniem i pokojem. Śmiercią i wybawieniem…”

Jest to moje pierwsze spotkanie z autorem i jestem pełna mieszanych uczuć. Powieść jest świetnie napisana, jednak momentami nudnawa i męcząca. Były chwile, kiedy moja ciekawość mogłaby sięgnąć księżyca, jednak po kilkunastu stronach przychodziły też momenty nudne, nic nie wnoszące do sprawy.
Główni bohaterowie...

Pola | 2016-05-10
Przeczytana: maj 2016

J. Ch. Grange nie zawiódł również i tym razem. Książka jest ucztą dla czytelników lubiących thirillery. Nagłe zwroty akcji nie pozwalają ani na chwilę oderwać się od wciągającej lektury i to już od pierwszej strony. Momenty zaskoczenia rozbudzają wyobraźnię, gdy już myślisz, że zagadka została rozwiązana, następuje zwrot akcji i wyścig z czasem zaczyna się na nowo.
Powieść naprawdę godna polecenia.

wiejskifilozof | 2016-03-25

Gdy rozpocząłem czytanie tej książki,nie wiedziałem na co się porywam.
Jednak z czasem,przekonałem się.Że to chyba jedna z najlepszych książek,jakie dane mi jest przeczytać.
Po prostu zakochałem się w niej.
Autor,tym razem dał z siebie wszystko.
Najpierw brutalne zabójstwa kobiet w ciąży.

Czytałem już kilka książek o zabójstwie dziewczyny w ciąży,ale tu.Proszę ja Was,było że tak,powiem-grubo.
Ja wytrwały,czytelnik różnych książek o morderstwach.Byłem bardzo,ale to bardzo zaskoczony.
I z moich ust wyrwało się słowo-o ja cię.

Ale jest tam,też inny wątek.Małżeństwo.On Francuz,ona Japonka.
I spada,na nie wiele nieszczęść.
Zdradzę tylko,to że coś makabrycznego będzie w lodówce.

Kaiken to mocy thriller.Który pokazuje,że Francuz potrafi.

Sakeena | 2017-05-20
Na półkach: 2017, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 20 maja 2017

Jean-Christophe Grangé - autor, którego do tej pory nie kojarzyłam, choć tytuł "Purpurowe rzeki" jest mi znany dzięki adaptacji jego powieści. A poznać autora udaje mi się dzięki powieści "Kaiken".
I szczerze mówiąc jestem naprawdę mile zaskoczona. Powiało świeżością, nawet w dwojaki sposób. Po pierwsze nie znam zbyt wielu francuskich pisarzy i rzadko zdarza mi się czytać powieści usytuowane we Francji, a po drugie - kultura japońska, która dodaje tej powieści niebywałego smaku.
Grangé rozpoczyna mocno i do końca udaje mu się utrzymać napiecie. Brutalność opisów jednak nie odstrasza, a akcja w pewnym momencie zmienia kierunek i wszystkie moje próby rozwiązania zagadki mogłam wyrzucić do kosza. Jednak ta powieść to nie tylko zbrodnia, śledztwo i pościg za mordercą. To również opowieść o tradycjach, kulturze, poszukiwaniu własnego miejsca na ziemi, wpływie wychowania czy przynależności społecznej. Kultura japońska odgrywa w życiu głównego bohatera jedną z głównych ról, a sam autor...

BagatElka | 2014-10-14
Przeczytana: 14 października 2014

Grange to mistrz.Nie jestem obiektywna bo podziwiam i kocham Jego książki.Każda to niesamowite doświadczenie,adrenalina na najwyższym poziomie i genialnie skonstruowane wątki.U Grangea nie ma ani jednego zbędnego słowa i niezależnie od objętości książki zawsze czuję niedosyt i żal gdy się kończy.Pomimo tego,iż czyta się szybko nie sposób szybko zapomnieć.To nie jest literatura typu przeczytane-zapomniane.Trudno wyciszyć wzburzone emocje jakie pojawiają się podczas czytania.W moim przypadku dzieje się tak za każdym razem gdy sięgam po książkę Grangea.
Do tej pory nigdy mnie nie zawiódł i każdą kolejną książkę kupię i przeczytam z tym samym zachwytem,który czułam lata temu podczas poznawania"Purpurowych rzek"

SeVIIen | 2015-08-28
Przeczytana: 28 sierpnia 2015

- To Kaiken - mruknął.
- Wiesz, do czego służy?
- Takim sztyletem zadawały sobie samobójczą śmierć żony samurajów. Podcinały sobie nim gardła.

Kaiken jest dziesiątą powieścią Grange'a. Chociaż jestem oddanym miłośnikiem warsztatu francuza, nie mogę negować jego przywar. Patrząc przez pryzmat zalet, można przymknąć oko na wady. Niestety, autora wciąż dzielą lata świetlne od czasu, kiedy jego pióro osiągnęło apogeum przy doskonałym "Imperium Wilków".

Łatwo się wkręcić w wir fabuły, dzięki naprawdę dosadnemu preludium. Pościg za psychopatą przez niemniej brutalnego glinę i odkrycie wypatroszonych zwłok - za to właśnie cenię twórczość Grange'a. Autor nigdy mi nie odmawia krwawych scen, mniej lub bardziej pretensjonalnych intryg i wyrazistych postaci. Na szczególną uwagę zasługuje zarys psychologiczny bohaterów. Szczególnie Naoko - żony głównego bohatera. Japonka, która wyrzekła się swoich tradycji, a jednocześnie jest z nim zżyta do szpiku kości. Ze świecą szukać drugiego, tak...

Paweł | 2017-08-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2017

Książkę zakupiłem na wyprzedaży. Przyciągnęła mnie wyjątkowa cena, bardzo ciekawa i ujmująca okładka (połowa zielonej japońskiej facjaty?!) oraz wydawnictwo. Przyznam się, że nie znałem autora, ani tym bardziej jego twórczości. Zaryzykowałem i książka wylądowała w koszyku, a ja uśmiechnąłem się, że ponownie wzbogacę swoją kolekcję. Ad rem!
Tak dobrej i zaskakującej powieści nie spodziewałem się. Dałem się porwać nieustającej akcji, która łączy w sobie wyjątkowy modernizm Zachodu z nutą porywającego Orientu. Fabuła jest bardzo zawiła, ale dzięki temu nie nudzi podczas czytania i sprawia, że ciągle mamy do czynienia z jakimiś ciekawostkami, które wywołują szybsze czytanie i chęć mocniejszego nadążania za akcją. Bohaterowie są bardzo fantastyczni, a zarazem dziwni z nutami odległych tajemnic i skrytych poglądów. Zaczyna się banalnie jak każda książka detektywistyczna. Poznajemy starego policjanta-wyjadacza, który bierze udział w wyjaśnianiu dziwnych morderstw. I nagle wszystko zaczyna...

Edyta Zawiła | 2018-03-16
Przeczytana: 10 marca 2018

Nitzsche " Chcesz mieć łatwe życie? Trzymaj się stada i zapomnij o samym sobie".

"...Urodziłem się pod znakiem obrzydzenia i odrzucenia. Wyrosłem w potoku obelg i plugastwa. Podobne jak u Chrystusa nieszczęście wykuło moją wielkość. Męczeństwo wywyższyło mnie i postawił na nogi. Jestem jednością. Jestem ogniem i pokojem. Śmiercią i wybawieniem..."

Oliver Passan , oficer policji, mąż, ojciec, rozdarty pomiędzy kulturą francuska a japońską...mroczna natura i fascynacją dwoma krajami zabiera nas w najbardziej odległe strony Paryża i Tokio...w trakcie gdy pojawi się ciało, zostanie otwarta puszka Pandory ze sztyletem kaiken, który precyzyjnie przecina i w powolnym tańcu, i krokiem przyczajonego tygrysa i ukrytego smoka...
Akcja, sensacja, dużo się dzieje i świetne splecenie dwóch kultur.

emindflow | 2014-11-11
Przeczytana: 10 listopada 2014

"Kaiken" dość wyraźnie odbiega od innych powieści, do których zdążył nas przyzwyczaić Jean-Christophe Grange. I nie chodzi tu o poziom, bo ten jest nadal co najmniej przyzwoity.
Po pierwsze autor wprowadził tu dwa różne, bardzo luźno związane z sobą wątki, z których jeden od samego początku jest pozbawiony elementu zagadki, a drugi momentami ociera się o jakiś groteskowy melodramat.
Po drugie nie ma tu tego typowego dla powieści Grange'a mrocznego klimatu, który zwykle trzyma za gardło od pierwszej do ostatniej strony.
Mimo to wcale nie uważam tej książki za słabą.
Grange, jak zwykle, broni się oryginalnością pomysłów. Wprawdzie nie jest tak sprawny narracyjnie jak Coben, nie wodzi czytelnika za nos jak Nesbo, nie drąży problemów społeczno-obyczajowych jak Mankell czy Nesser, ale nigdy nie jest wtórny, nie powiela tematów wielokrotnie wałkowanych przez innych autorów. Jego pomysłowość i wyobraźnia sprawia, że zdarza mu się przekraczać granice prawdopodobieństwa, ale u niego jakoś...

MartaKu | 2017-08-14
Przeczytana: 14 sierpnia 2017

Z jednej książki zrobiłabym dwie. Za szybko jeden wątek kryminalny przeszedł w drugi. Naprawdę poczułam się tak, jakbym przeczytała dwie różne książki z tymi samymi bohaterami. Nie oznacza to jednak, że jest to zła lektura. Jest ona na dosyć dobrym poziomie. Wciąga, intryguje i zaskakuje. Jest zagadka psychologiczna, są tajemnice, są rozterki moralne, jest kłamstwo, które prowadzi do rozlewu krwi.