Profesor

7 (441 ocen i 83 opinie) Zobacz oceny
What Comes Next
Tomasz Wilusz
Ag2S

Jak tylko drzwi się otworzyły, wiedział, że już po nim. Pozostały tylko dwa pytania: Jak długo to potrwa? I jak bardzo to będzie straszne? Profesor psychologii Adrian Thomas dowiaduje się, że jego choroba nie da mu żadnej szansy... Jak tylko drzwi się otworzyły, wiedziała, że już po niej. Pozostały tylko dwa pytania: Jak długo to potrwa? I jak bardzo to będzie straszne? Jennifer często...

Jak tylko drzwi się otworzyły, wiedział, że już po nim.

Jak tylko drzwi się otworzyły, wiedziała, że już po niej.
Jennifer często uciekała z domu. Jednak zawsze wracała albo była przyprowadzana przez policję. Ale tym
razem policja nie odnajduje Jennifer. Tym razem szesnastolatka jest w miejscu, gdzie nie znajdzie jej nikt…
choć będą ją widzieć tysiące ludzi...

Losy tych dwojga skazańców połączy przypadek, który każe profesorowi rozpocząć dramatyczne śledztwo.
Akademicką karierę poświęcił badaniom nad strachem. Teraz strach mobilizuje go do ostatniego
nadludzkiego wysiłku. Strach, że będzie za późno: dla niego i dla nieznanej mu dziewczyny…

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/ksiazka/1178/profesor

czytam-polecam | 2019-03-11
Przeczytana: 21 października 2018

Kiedy znalazłam książkę w tajemniczej przesyłce z randki w ciemno nie spodziewałam się, że wywoła u mnie tyle emocji. To wszystko przez to, że historia w niej zawarta może dziać się naprawdę, może nawet teraz, gdy piszę te słowa. To bardzo przerażające.
W spokojnym akademickim miasteczku dochodzi do zaginięcia szesnastolatki. Początkowo sprawa wygląda jak typowa kolejna ucieczka z domu zbuntowanej nastolatki. Do momentu, gdy na policję zgłasza się emerytowany profesor psychologii Adrian Thomas twierdząc, że był świadkiem porwania. Jego opis zdarzeń i dziwne roztargnienie powodują, że detektyw Terri Collins nie wierzy w jego słowa. Jednak upór profesora, by znaleźć Jennifer jest silniejszy niż policyjne przypuszczenia. Adrian na własną rękę prowadzi poszukiwania zaginionej. Przez co zmuszony jest nawiązać kontakt z przestępcą seksualnym, który wprowadza go w mroczny świat internetowej pornografii. Profesor bowiem z każdym dniem poszukiwań coraz bardziej jest przekonany o tym, że...

rosmene | 2018-08-25

Wartko płynąca akcja, przekonująco zarysowani bohaterowie i dobre tłumaczenie - to przepis na lekką lekturę na leniwy wakacyjny dzień.

Parę szczegółów niekoniecznie pasowało do całości, ale ogólnie nie ma się czego czepiać.

virgo123 | 2018-05-02
Przeczytana: 02 maja 2018

Na początku strasznie mi się ciągnęła ta książka, bo to kompletnie nie mój gatunek, jednak historia sama w sobie jest bardzo ciekawa i po jakimś czasie wciągnęłam się w nią. Co prawda, jest drastyczna i na dodatek to wszystko spotyka nastolatkę, ale warto przeczytać całość. A końcówka... no dosłownie miałam łzy w oczach, okropieństwo... Ale to już trzeba samemu sprawdzić.

książek: 1980
Violetta | 2018-04-25
Przeczytana: 24 kwietnia 2018

Thriller psychologiczny to mój ulubiony gatunek. Nie zawiodłam się i tym razem. Wspaniale nakreślona fabuła i rozwój sytuacji. Dużo rozważań wewnętrznych bohaterów i wartka akcja. Przed lekturą nie przypuszczałam w jaki celu dziewczynę uwięziono... Czyta się bardzo szybko z ogromnym zainteresowaniem. POLECAM!!!

vermilion98 | 2017-11-26
Przeczytana: 25 listopada 2017

Z przeczytaniem "Profesora" zbiegło się u mnie obejrzenie "Mother!" Aronofsky'ego i w obu tych przypadkach łączyło się to z zawodem. Aronofsky pod postacią graną przez Javiera Bardema wynosi się na ołtarze sztuki, która kosztuje go w bród poświęcenia. Z kolei Katzenbach pod postacią Lindy, która jest tu jednym z czarnych charakterów, wciąż zachwyca się nad swoim pomysłem na fabułę "Profesora". Dosłownie. Wprowadzenie do tajemniczego, równie nierealnego jak i realnego świata "cobedziepotem.com" wzbudziło we mnie jednocześnie uznanie i fascynację, ale także obawę właśnie przed tym "co będzie potem" z budową książki. Katzenbach zawodzi bowiem łopatologicznymi przemyśleniami i językiem, który mimo że bardzo chciałby wprowadzać w przeżycia bohaterów, tylko męczy kolejnymi powtórzeniami. Tytułowy bohater zadający wciąż te same pytania jest główną przyczyną, dla której chce się tylko przekartkować książkę, by dowiedzieć się, że tak, kończy się ona dokładnie tak, jak można tego od niej...

amelyaa | 2017-11-20
Przeczytana: 20 listopada 2017

Historia opowiedziana w interesujący sposób, aż się czekało "cobedziepotem" :) ale niektóre opisy ciut za długie... znowu książka, która ma za dużo paplania niż akcji...

Agnieszka | 2017-10-29
Przeczytana: 29 października 2017

Na początku opornie mi szło wczytanie się w nią. Później było lepiej. Ale po reklamie na okładce spodziewałam się więcej wrażeń. Książkę zdominował profesor, który ciągle rozmawiał z duchami. Strach dziewczyny odczuwałam jakby przez mgłę, którą przysłaniały wspomnienia profesora. Miałam się bać a ja się po prostu nudziłam. "Profesor" przypomina mi "Krainę życia" French Nicci, która była o niebo lepsza od tej pozycji. Tam wyraźnie odczuwało się emocje. Myślę, że autor za bardzo skupił się na dramacie profesora. Brakowało mi przeżyć, emocji, które odczuwała uwięziona bohaterki. Czekałam na to kiedy znów się ona pojawi.
Słabo Panie Katzenbach. Po Panu spodziewałam się dużo więcej.

Soria | 2017-10-25
Przeczytana: 25 października 2017

Książka jest dobra. Nie mniej nie więcej.

Trzy oddzielne historie. Wiesz, że kiedyś się połączą, pytanie tylko kiedy, skoro czasu coraz mniej. Często, gdy autor opowiada historię z różnego punktu widzenia, niektóre fragmenty pomijam. Bo zbyt męczą, bo są nudne. Tutaj było inaczej. Nikt nie denerwował, nie nudził, wszystko było ciekawe.

le_livre | 2017-10-12
Przeczytana: 11 września 2017

Czytałam tą książkę, bo czytałam. Nie mówię, że była zła. Nie wiem, może na starość oczekuje czegoś więcej niż sztucznego zapychania stron.
Książka Profesor to pierwsza i ostatnia część o emerytowanym wykładowcy psychologii. Przez przypadek jest świadkiem porwania dziewczyny. Przez swoją chorobę zastanawia się czy było to autentyczne czy tylko umysł spłatał mu figiel.
Rozumiem, że autor chciał pokazać ogrom i zniszczenie jakie choroba zrobiła w umyśle głównego bohatera, że wydawało mu się, że rozmawia z duchami zmarłej żony, brata i syna. Ale opowiadanie po kilkanaście stron o tym jak brat brał udział w wojnie, o starych rozmowach z żoną kiedy jeszcze żyła, wspominanie o życiu przed utrata syna to dla mnie zwykły zapychacz. Mogłabym poznać losy starszego pana gdyby to była cała seria o nim. Ale w tym momencie bardziej interesowała mnie porwana dziewczyna, kiedy ją znajdą, kto ją porwał i dlaczego.
Dlatego książkę oceniam tylko 6/10, te 6 to takie trochę naciągane.

książek: 1970
Monika | 2017-09-23
Przeczytana: 23 września 2017

Tematyka książki "Profesor" jest bardzo drastyczna i osobiście nie lubię, kiedy autorzy w roli ofiar osadzają dzieci, czy nastolatków. Nie wiem, czy u Johna Katzenbacha to norma, bo pierwszy raz czytałam coś jego autorstwa.

Książka trzyma w napięciu do samego końca, wywołuje różne emocje i jak przystało na dobry thriller sprawia, że momentami po plecach przebiegają dreszcze.