Profesor

Wydawnictwo: Amber
What Comes Next
Tomasz Wilusz
Ag2S

Jak tylko drzwi się otworzyły, wiedział, że już po nim. Pozostały tylko dwa pytania: Jak długo to potrwa? I jak bardzo to będzie straszne? Profesor psychologii Adrian Thomas dowiaduje się, że jego choroba nie da mu żadnej szansy... Jak tylko drzwi się otworzyły, wiedziała, że już po niej. Pozostały tylko dwa pytania: Jak długo to potrwa? I jak bardzo to będzie straszne? Jennifer często...

Jak tylko drzwi się otworzyły, wiedział, że już po nim.

Jak tylko drzwi się otworzyły, wiedziała, że już po niej.
Jennifer często uciekała z domu. Jednak zawsze wracała albo była przyprowadzana przez policję. Ale tym
razem policja nie odnajduje Jennifer. Tym razem szesnastolatka jest w miejscu, gdzie nie znajdzie jej nikt…
choć będą ją widzieć tysiące ludzi...

Losy tych dwojga skazańców połączy przypadek, który każe profesorowi rozpocząć dramatyczne śledztwo.
Akademicką karierę poświęcił badaniom nad strachem. Teraz strach mobilizuje go do ostatniego
nadludzkiego wysiłku. Strach, że będzie za późno: dla niego i dla nieznanej mu dziewczyny…

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/ksiazka/1178/profesor

wiejskifilozof | 2016-06-29

Lubi ktoś takie thrillery ? Gdzie zamiast murzyńskich gangów,przemytu hery i koki.
Gdzie zamiast naparzania do siebie z kałacha.Mamy,wysublimowany przekaz dla mózgu.
Nie dla tylko płytkich emocji.
Profesor,jest taką właśnie książką.
To thriller psychologiczny,dla myślących.Co będzie dalej,a nie.
Kiedy,go zastrzelą ?

Czy uprowadzona dziewczyna będzie.Miała dość psychicznej odwagi by przeżyć ?
Czy upakarzenie jej kiedyś się skończy ?
Świetna książka.
Bardzo smutna,w wielu miejscach.

Anika | 2014-01-17
Przeczytana: 06 stycznia 2014

Powieść napisana jest bardzo sprawnie, od początku do końca trzyma w napięciu.Pomysł na fabułę również nietuzinkowy. Mocnym punktem książki są postacie, zarówno te pierwszo jak i drugoplanowe. Bohaterowie są różnorodni, wyraziści i prawdziwi. Polecam

Ania | 2014-06-03
Przeczytana: 03 czerwca 2014

Jennifer po raz kolejny ucieka z domu,nie spodziewała się jednak że skończy się to dla niej w taki okrutny sposób.Zostaje porwana,więziona z zasłoniętymi oczami i przywiązana do łóżka.Drugim bohaterem jest Adrian,który dowiaduje się że jest śmiertelnie chory,cierpi na żadką chorobę mózgu.Mężczyzna decyduje się na popełnienie samobójstwa ale gdy wraca do domu jest świadkiem porwania dziewczyny.Nie daje mu to spokoju i postanawia zbadać tą sprawę.W tym czasie w internecie rusza 'Seria numer 4' która ma ogromną liczbę użytkowników,którzy mogą obserwować uwięzioną Jennifer.
Powieść momentami nużyła mnie,nie ma tu dużo akcji ani napięcia.Rozgrywające się zdarzenia są opowiadane co chwila z punktu widzenia innego bohatera,akcję śledziłam raczej z umiarkowanym zainteresowaniem.Ciekawa wydawała mi się postać profesora ze względu na jego wiedzę akademicką i halucynacje,które miewał na skutek swojej choroby.A sytuacja Jennifer momentami była niepotrzebnie przeciągana.W tej książce...

alicjuszka | 2014-10-13
Przeczytana: 12 października 2014

Tym razem zacznę od minusów. Na szczęście nie są one skierowane do autora, ale do tłumacza i wydawcy. Pytam: Dlaczego taki tytuł, kompletnie nie przyciągający. Kilka razy miałam tę książkę w ręku w bibliotece i tytuł nie zachęcał do jej wzięcia z półki. Podobnie jak opis. Co zaś do graficznej części okładki, nie mam zastrzeżeń - na pierwszy rzut oka nic nie mówiąca, ale po przeczytaniu tego thrillera zrozumiała - wszyscy bohaterowie mieli w jakiś sposób "związane ręce" - ofiara Jeniffer zamknięta, odizolowana od świata zewnętrznego, profesor Adrian sam na placu boju, może liczyć tylko na pomoc z zaświatów od swoich najbliższych, policjantka Terrie ograniczona procedurami policyjnymi, pedofil Wolfe ograniczony w swoim świecie inności, a nawet para porywaczy nie mogąca wyjść legalnie do realnego świata ze swoim przerażającym pomysłem.

Jeśli zaś chodzi o plusy książki ...
Czytałam wcześniej inna książkę autora "Analityk" i ta nie uzyskała ode mnie dobrej oceny.
"Profesor",...

Magda_lena | 2016-08-10
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 10 sierpnia 2016

Adrian Thomas dowiaduje się, że jest ciężko chory i niestety w starciu z chorobą nie ma zbyt wielkich szans. Wracając do domu mija młodą dziewczynę - obserwuje ją przez dłuższą chwilę zaintrygowany jej pewnością siebie i tym jakby w każdym kroku, który stawia miała swój cel. Nagle za zakrętem obok dziewczyny pojawia się furgonetka i po chwili na ulicy zostaje po niej tylko czapka, którą Adrian zabiera ze sobą. Przytłoczony informacją od lekarza początkowo postanawia popełnić samobójstwo jednak wciąż nie może zapomnieć o mijanej wcześniej dziewczynie. Tylko co dokładnie widział? Porwanie? A może to tylko jego chory umysł płata mu figla? Postanawia, że dowie się co się z nią stało i jeśli to rzeczywiście porwanie postara się ją odnaleźć.

Dobrnęłam w końcu do końca. A łatwo nie było! Książka niestety nużyła mnie niemiłosiernie. Bardzo nie podobał mi się pomysł na wykorzystanie zmarłych, którzy pomagają Adrianowi wracać do rzeczywistości, gdy traci on kontrolę nad swoim umysłem. W...

Przebudzona | 2015-03-29
Przeczytana: 28 marca 2015

Wspomnę najpierw o tym, że miałam na początku zasiąść do najnowszej powieści tego autora "Czerwone kapturki numer 1, numer 2, numer 3", ale pomyślałam sobie, a może by tak sprawdzić jak autor pisze i dlatego sięgnęłam właśnie po nią. I ku mojemu zdziwieniu, nie żałuję ! :) Jestem wręcz wniebowzięta, że wybrałam właśnie tą, a nie inną. Thriller psychologiczny w jego wydaniu to naprawdę majstersztyk i podzielam jak najbardziej opinie na okładce, że jest mistrzem tego gatunku.

Teraz trochę o książce ;) Nie za dużo, bo nie chce nikomu psuć niespodzianki :)
Sam tytuł już nam mówi, że spotkamy się z profesorem i pierwsze moje wrażenie było, a co taki stary pryk jak on może pomóc w dochodzeniu, tym bardziej po tym jak usłyszał diagnozę od lekarza dotyczącą swojego zdrowia i tu zaskoczenie, MOŻE POMÓC, POMÓGŁ I BYŁ KLUCZOWY, bez niego wątpię czy, by się udało.
Postacie świetne przedstawione: głębia, wielowymiarowość, wspaniale przedstawiona psychologia postaci (teraz wcale się nie...

emindflow | 2016-03-28
Przeczytana: 27 marca 2016

Całkiem niezły thriller psychologiczny, choć przewidywalny od początku do końca.
Nie sposób odmówić autorowi literackiego talentu. Pisać potrafi, ale od thrillera oczekiwałbym, że przynajmniej od czasu do czasu podniesie mi ciśnienie. W „Profesorze” właściwie niczego takiego nie doświadczyłem.
Nie spodobał mi się pomysł na wykorzystanie duchów zmarłych dla opowiedzenia minionych zdarzeń czy wsparcia w bieżącym działaniu profesora Thomasa. Katzenbach koncentruje się na analizie psychologicznej swoich bohaterów i ich zachowań. Bodaj jeszcze więcej daje do myślenia fakt istnienia ludzi czerpiących chorą satysfakcję z obserwacji cierpienia innych. W żaden sposób nie potrafię zrozumieć, co może być fascynującego we wpatrywaniu się godzinami w postać uwięzionej dziewczyny, a okazuje się, że są ludzie gotowi płacić ciężkie pieniądze za tego rodzaju widowisko.
Od strony psychologicznej powieść dostarcza masę ciekawych obserwacji, natomiast w warstwie sensacyjnej jest już znacznie gorzej i...

Gośka | 2012-02-02
Przeczytana: 01 lutego 2012

Adrian-emerytowany profesor psychologii po otrzymaniu informacji o swojej nieuleczalnej chorobie,postanawia się zastrzelić.Wracając do domu jest świadkiem niejasnego zdarzenia,które jednak wywołuje jego niepokój.Z ulicy znika młoda dziewczyna.Czy wsiadła do samochodu dobrowolnie czy została porwana?Adrian jest przekonany,że stało się coś złego.Odkłada na bok swoje plany i postanawia się dowiedzieć,co stało się z dziewczyną.Zaczynają mu się w skutek choroby ukazywać jego zmarli ukochani.Brat,który popełnił samobójstwo,nie mogąc sobie poradzić z wojennymi wspomnieniami.Syn-reporter wojenny,który zginął w czasie działań wojennych.I żona,która po stracie syna nie mogła znaleźć sensu życia i rozbiła się samochodem.Wszyscy oni pomagają Adrianowi krok po kroku zrozumieć co się stało i kierują jego działaniami.
Jennifer-16-sto letnia dziewczyna,która po raz kolejny postanowiła uciec z domu.Nie jest buntowniczką,lecz strasznie tęskni za zmarłym na raka ojcem.Nie akceptuje...

Monika | 2017-09-23
Przeczytana: 23 września 2017

Tematyka książki "Profesor" jest bardzo drastyczna i osobiście nie lubię, kiedy autorzy w roli ofiar osadzają dzieci, czy nastolatków. Nie wiem, czy u Johna Katzenbacha to norma, bo pierwszy raz czytałam coś jego autorstwa.

Książka trzyma w napięciu do samego końca, wywołuje różne emocje i jak przystało na dobry thriller sprawia, że momentami po plecach przebiegają dreszcze.

Edyta | 2014-11-13
Przeczytana: listopad 2014

Autor posłużył się ciekawym i bardzo nowatorskim pomysłem, choć już po kilku rozdziałach mimo odmiennej fabuły nasunęło mi się silne skojarzenie książki z "Milczeniem owiec" Harrisa i słusznie, na co wskazuje epilog. Zestawienie to nic książce nie ujmuje, a powinno nawet zachęcić do jej przeczytania. Mówiąc krótko Katzenbach unowocześnił pomysł Harrisa, dodał kilka ciekawych elementów i naprawdę trzymał w napięciu, a momentami nawet mnie przerażał. Było kilka mankamentów, które wpadły mi w oko, ale nie zaważyły na jakości książki. Polecam osobom o silnych nerwach.

Nobel 2011 - kto otrzyma nagrodę w dziedzinie literatury?

Zapraszamy do udziału w konkursie i wytypowania laureata literackiej Nagrody Nobla 2011. Szwedzka Akademia poinformowała, że zwycięzca zostanie ogłoszony w czwartek o godz. 13:00.