Dzień popiołów

Okładka książki Dzień popiołów Jean-Christophe Grangé
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Dzień popiołów
Jean-Christophe Grangé Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Pierre Niémans (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Pierre Niémans (tom 3)
Krystyna Szeżyńska-Maćkowiak

Wyróżniona opinia i

Dzień popiołów

przeczytanych książek 372 napisanych opinii 361

Autor zostal mi polecony i ja goraco polecam dalej. Dobry kryminal a czasami thiller w wersji papierowej.

Świetny kryminał. Zamknięta wspólnota religijna, rytualne zabójstwa, genetyka. Wartka akcja, ciekawa intryga.

Fabuła nie zaskakuje, bo zaskakiwać nie może skoro wszystko już było. Mamy tajemniczą sektę, policyjną wtyczkę w jej wnętrzu. Cała powieść to powielanie znanych schematów.

Bardzo dobry kryminał, jednak pierwsza część była najlepsza. Trudna fabuła bo i samo tło nie jest łatwe, polecam jednak do przeczytania .

Dobrze się czyta, jednak Purpurowe rzeki najlepsza z serii!!!

Dobrze się czyta, jednak Purpurowe rzeki najlepsza z serii!!!

"Dzień popiołów" Grange'a, podobnie jak "Ostatnie polowanie", to nic innego jak scenariusz do odcinka serialu "Purpurowe rzeki" przeniesiony na karty książki. I o ile "... polowanie" było takie sobie, to obecnie opiniowana książka jest dużo lepsza, i wciągająca pomimo tego że już to widziałem w formie serialu. Jak to u tego francuskiego autora - jest tajemniczo, brutalnie i "brudno". I, rzecz jasna, czyta się błyskawicznie. Polecam.

Kolejny dobry kryminał autora. Polecam

Kolejny dobry kryminał autora. Polecam

Na pewno była to książka lepsza od "Ostatniego polowania", ale dalej nie dorównuje poziomowi "Purpurowych rzek". Jednak dalej podoba mi się styl pisania Grangé'a i liczę, że w przyszłości pojawią się dalsze części tej serii.
Cała historia dobrze wymyślona i długo trzymająca w napięciu. Chociaż tym razem zabrakło mi elementu zaskoczenia na końcu. Był to pierwszy raz w tej serii, kiedy dało się przewidzieć rozwiązanie sprawy jeszcze przed głównymi bohaterami.
Zresztą, bohaterowie w tej części dużo mniej mnie denerwowali. Ich działania były bardziej sensowne i nie powodowały, że chciało się wyrwać włosy z głowy.

Grange to mój numer 1 jeśli chodzi o pisarzy kryminałów.
Nigdy mnie nie zawiódł, a już parę jego książek mam zaliczonych.
"Dzień Popiołów" to kolejna petarda.
Czyta się zachłannie, szybko, z wysokim poziomem adrenaliny.
W moim rankingu tylko ciut za "Purpurowymi rzekami" no ale te były fenomenalne.
Polecam całą serie z Pierrem Niemansem.

Grange to mój numer 1 jeśli chodzi o pisarzy kryminałów.
Nigdy mnie nie zawiódł, a już parę jego książek mam zaliczonych.
"Dzień Popiołów" to kolejna petarda.
Czyta się zachłannie, szybko, z wysokim poziomem adrenaliny.
W moim rankingu tylko ciut za "Purpurowymi rzekami" no ale te były fenomenalne.
Polecam całą serie z Pierrem Niemansem.

W przypadku książek Grange zawsze mam wrażenie, że są za krótkie.

W przypadku książek Grange zawsze mam wrażenie, że są za krótkie.

• Audiobooki