8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Marta

"Niejedno imię miłości", to ostatni wywiad przeprowadzony przez Stefana Budzyńskiego i Zenona Ziółkowskiego ze zmarłą 16 sierpnia 2008 prof. Anną Świderkówną wydany w ramach serii - Sławni, znani i kochani. Dotyczy biografii wybitnej znawczyni kultury rzymskiej, greckiej oraz Biblii i papirologii. Anna Świderkówna odpowiada na wiele pytań dotyczących tych dziedzin, a także porusza zagadnienia społeczno-polityczne dotyczące współczesnego świata.

źródło opisu: http://www.oficyna-adam.com.pl/index.php?s=karta&id=1250

źródło okładki: http://www.oficyna-adam.com.pl/index.php?s=karta&id=1250

książek: 1926
Marta | 2013-03-29
Na półkach: Przeczytane, My Precious!, 2013
Przeczytana: 21 lutego 2013

Przypuszczam, że niewielu z was kojarzy postać prof. Anny Świderkówny – zmarłej 6 sierpnia 2008 wybitnej biblistki, historyk literatury, papirolog, znawczyni filologii klasycznej.
Książka „Niejedno imię miłości” jest zapisem ostatniej rozmowy Zenona Ziółkowskiego i Stefana Budzyńskiego z uczoną. Pani profesor wspomina koleje swojego życia, opowiada o domu rodzinnym, dzieciństwie, młodości, studiach. I o wierze w Boga oczywiście. Co ciekawe rodzina Anny Świderkówny nie była specjalnie wierząca, tak więc decyzja o powierzeniu życia Bogu była jej w pełni świadomym wyborem. Mając już na koncie tytuł profesorski rzuciła wszystko i wstąpiła do klasztoru benedyktynek. Po roku mniszki uzmysłowiły jej, że chyba jednak nie ma powołania. Poza wspomnieniami z życia prywatnego, pani profesor porusza podstawowe kwestie związane z Biblią, które są wspaniałą zachęta do sięgnięcia po inne pozycje autorki.

Amalia | 2017-06-27
Octopus | 2017-03-18