Sens ksiąg biblijnych

Okładka książki Sens ksiąg biblijnych
Anna Świderkówna Wydawnictwo: Wydawnictwo M religia
132 str. 2 godz. 12 min.
Kategoria:
religia
Wydawnictwo:
Wydawnictwo M
Data wydania:
2013-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2013-01-01
Liczba stron:
132
Czas czytania
2 godz. 12 min.
Język:
polski
ISBN:
9788375956290
Dodaj do pakietu
Dodaj do pakietu
Średnia ocen
7,7 7,7 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Poczekaj, szukamy dla Ciebie najlepszych ofert

Pozostałe księgarnie

Informacja

Reklama
Reklama

Książki autora

Podobne książki

Reklama

Oceny

Średnia ocen
7,7 / 10
22 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
3200
2305

Na półkach:

„Biblia” – książka czytana od wieków, studiowana przez tysiące ludzi i budząca wiele wątpliwości, pytań oraz odpowiedzi. W labiryntach niejasności łatwo może zgubić się czytelnik nieznający historii, kultury czy kontekstu opisów wchodzących w jej skład. Profesor Anna Świderkówna jest autorką „Bram do Biblii”, „O przypowieściach, św. Pawle i Apokalipsie” oraz „Sensu ksiąg biblijnych”. Każda z tych części zawiera płytę, która wprowadzi czytelników w labirynt znaczeń oraz wydarzeń.
W „Sensie ksiąg biblijnych” autorka skupia się na wybranych księgach (Księga Wyjścia, Ks. Tobiasza, Ks. Hioba, Ks. Psalmów, Pieśń nad Pieśniami, Mądrość Syracha, Księgi Prorockie), a także wydarzeniom takim jak potop i zagadnieniom, jak archaniołowie. W bardzo przystępny sposób poznajemy genezę powstałych zapisów oraz znajdziemy wyjaśnienie ukrytych przez wieki niepamięci historie, które kształtowały powstawanie Biblii. Anna Świderkówna wyjaśnia nam problemy licznych tłumaczeń Pisma Świętego, przybliża różnorodność gatunków oraz balansowanie między prawdą a fikcją. Uświadamia nam wagę celu powstawania kolejnych zapisów, a nie ich historyczności.
Autorka ma niezwykły dar przedstawiania rzeczy skomplikowanych w bardzo przystępny sposób, przez co po jej książki o Biblii mogą sięgnąć nawet mali czytelnicy. Pozycję tę polecam wszystkim zainteresowanym naszą kulturą przesyconą znaczeniami zaczerpniętymi z Pisma Świętego, które kształtowało nawet nasz język.

„Biblia” – książka czytana od wieków, studiowana przez tysiące ludzi i budząca wiele wątpliwości, pytań oraz odpowiedzi. W labiryntach niejasności łatwo może zgubić się czytelnik nieznający historii, kultury czy kontekstu opisów wchodzących w jej skład. Profesor Anna Świderkówna jest autorką „Bram do Biblii”, „O przypowieściach, św. Pawle i Apokalipsie” oraz „Sensu ksiąg...

więcej Pokaż mimo to

7
avatar
0
0

Na półkach: , ,

pełna notka na blogu: http://www.anianotuje.pl/2014/08/anna-swiderkowna-sens-ksiag-biblijnych.html

Tym razem tematem, wokół którego skupiamy się, stają się wybrane księgi, głównie ze ST: Księga Wyjścia, K. Tobiasza, K. Hioba, K. Psalmów, Pieśń nad Pieśniami, Mądrość Syracha, Księgi Prorockie. Ponadto osobny rozdział poświęcony został biblijnemu potopowi, archaniołom i krótkim odwiedzinom w NS.

Poznajemy ich genezę (przybliżony czas powstania, oryginalny język). Czasem jedno słowo czy postać psa wystarczy, aby to określić. Badaczom wystarczy do tego naprawdę niewiele. Jako znawczyni kultury antycznej oraz tłumaczka, Anna Świderkówna przybliża nam gatunki danych Ksiąg. Przecież nie wszystkie są historycznymi opowieściami! Czasem to moralizatorskie teksty, których celem było nawrócenie ludzi. Innym razem uświadomienie jak powinni się oni zachowywać. Tak naprawdę wcześniej nie spojrzałabym na Biblię jako na zbiór po części fikcyjnych i historycznych historii. Nie przypominam sobie, aby ktoś kiedykolwiek tak o Niej powiedział. A jednak!

Sposób, w jaki opowiada to nam pani prof. jest niezwykle przyjazny. Nie znajdziemy tu długich wykładów, a proste fakty poparte dowodami. W końcu słuchaczami audycji byli różni ludzie i każdy z nich chciał wynieść z jej jak najwięcej. Każda z jej książek pozwala mi na nowo poczuć potrzebę czytania PŚ. Dostrzegam w nich teraz więcej, choć nadal to zapewne niewielki ułamek.

pełna notka na blogu: http://www.anianotuje.pl/2014/08/anna-swiderkowna-sens-ksiag-biblijnych.html

Tym razem tematem, wokół którego skupiamy się, stają się wybrane księgi, głównie ze ST: Księga Wyjścia, K. Tobiasza, K. Hioba, K. Psalmów, Pieśń nad Pieśniami, Mądrość Syracha, Księgi Prorockie. Ponadto osobny rozdział poświęcony został biblijnemu potopowi, archaniołom i...

więcej Pokaż mimo to

3
avatar
157
63

Na półkach:

Anna Świderkówna to niekwestionowany znawca Pisma Świętego. Jest autorką wielu książek, artykułów o tematyce biblijnej. Wydawnictwo M wydało ciekawą książkę opracowaną na podstawie audycji radiowych prowadzonych przez autorkę pod tytułem „Sens ksiąg biblijnych”. Świderkówna w sposób prosty i przejrzysty przyswaja czytelnikom pisaną trudnym i czasami skomplikowanym językiem Biblię. Porusza tematy nad którymi toczą się niekończące się dysputy teologiczne i historyczne.
- Czy potop opisany w Biblii był wydarzeniem historycznym czy raczej symbolicznym?
- Co oznacza imię Boga objawione Mojżeszowi: Jestem, który jestem?
- Czy Izraelici uciekając z Egiptu przechodzili przez Morze Czerwone?
- Dlaczego Bóg dopuszcza niezawinione cierpienie człowieka?
- Czy księga Jonasza jest księgą historyczną?
Bardzo interesująca pozycja. Dla początkujących biblistów, teologów i każdego kto interesuje się Pismem Świętym. Do książki dołączona jest płyta CD z oryginalnym zapisem audycji profesor Anny Świderkówny.

http://www.mwydawnictwo.pl/p/1050/sens-ksiąg-biblijnych

Anna Świderkówna to niekwestionowany znawca Pisma Świętego. Jest autorką wielu książek, artykułów o tematyce biblijnej. Wydawnictwo M wydało ciekawą książkę opracowaną na podstawie audycji radiowych prowadzonych przez autorkę pod tytułem „Sens ksiąg biblijnych”. Świderkówna w sposób prosty i przejrzysty przyswaja czytelnikom pisaną trudnym i czasami skomplikowanym językiem...

więcej Pokaż mimo to

4
Reklama

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Sens ksiąg biblijnych


Reklama
zgłoś błąd